Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya "hasmenés". Van...

Kiskutya "hasmenés". Van ötletetek?

Figyelt kérdés

Adott az én 4 hónapos szörnyetegem, akinek a székletével egyszerűen nem tudok dűlőre jutni. Hol jobb, hol tökéletes, hol "pudingosabb", hol egyszerűen csak szinte vizet présel ki magából (ez összesen kétszer történt meg és akkor is csak nagyon kis mennyiségben).


Amikor elhoztuk, akkor tápot váltottunk (fokozatosan), attól fokozatosan el is romlott a széklete, aztán jött egy rizs+zöldség kúra, de tökéletesen az se segített, aztán ugyanígy folytatódott a hullámzó széklet, hol jobb, hol kevésbé. Most visszaálltunk arra a tápra amit még az anyja mellett kapott, 3-4 napig gyönyörű széklete is volt, de most megint romlik, reggel még csak puhább hurkák, most lekéreckedett és kipréselt magából egy kis vizes végterméket (tényleg kicsit).


Egyszerűen nem értem mi lehet a baja. Az egyetlen dolog amire gondolni merek, az az, hogy balga fejjel még mielőtt meglett vettem neki Pedigree jutalomfalatot (sajtos falatkák) és néha abból kap, talán attól. Találkozott már valaki ilyennel? Ilyen hullámzó minőségű széklettel?


Ja igen: a kutyus amúgy mindig vidám, élénk, jókedvű, eszik-iszik ésatöbbi.



2014. dec. 23. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:
fajta? vagy milyen keverék? milyen a hús a pedigree-ben?
2014. dec. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Dokinál jártatok, nincs valami bélfertőzése?
2014. dec. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha nem adnád azokat a jutalom falatkákat egy ideig? Már előbbre lennél vele, hogy az okozza-e, vagy keresgélheted az okát tovább.
2014. dec. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
és ha pl. Beagle a kutya??? az csirkés cuccokat nem ehet! szerintem a többieknek is igazuk van! ne add azt a vackot neki! ha továbbra sem javul állatorvos! ez benne van az álla tartásba! én a helyedben házilag készítenék neki jutalomfalatot! az én kutyám sem ehet csirkét. ezért házi kosztot kap!
2014. dec. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

cocker spániel.


Most leállok a ezzel a jutalomfalattal, bár így se kapott napi 5-6 szemnél többet ebből, veszek neki Orijen falatot, feltéve ha kapok itthon.


Dokihoz megyünk a két ünnep között (meg nyilván bármikor, ha szükség van rá, ez nem jelent problémát), beszámolok majd neki, ha továbbra is megmarad ez a hullámzás. Csak azért érdeklődtem itt először, mert erre nehezen mondhatom, hogy hasmenése van, hisz korántsem folyamatos.


Mindegy, most elhagyom ezt a jutalomfalatot, aztán figyelem.


Amúgy most 3-4 napja Josera Kids-et kap (ezt kapta az anyja mellett is), előtte (kövezzetek meg) nem tudom pontosan milyen kölyöktápot vettem neki, az biztos, hogy prémium fajta volt (1300/kg), azt nem nagyon szerette.

2014. dec. 23. 12:20
 6/10 A kérdező kommentje:
(mármint a hasa nem szerette, a kutya igen)
2014. dec. 23. 12:21
 7/10 anonim ***** válasza:

Három dolog is okozhatja:

1. Gyakori tápváltás.

2. Nem megfelelő jutalomfalat.

3. Izgatottság, stresszes életmód. (Csak egy példa, én kutyámat mikor valamiért egy órára kitiltottuk a konyhából, annyira felzaklatta, hogy híg fosást kapott, alig bírta kivárni amíg leértük az első fáig.)

2014. dec. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A visszaállás is fokozatosan ment? Azért, mert azt ette a tenyésztőnél, még a tápváltást ugyanúgy kell megoldani, mint bármelyik másiknál.
2014. dec. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

BARF? Kölyök kutyáknál s lehet simán alkalmazni és sokak szerint ez segített nekik. Igaz pepecselősebb, de ha van időd nézz utána. :)

Persze ha váltasz itt is fokozatosan kell.

2014. dec. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

nem, a visszaváltás nem fokozatosan történt, azon egyszerű oknál fogva, hogy a másiktól fosott, így különösebb értelmét nem láttam :)


A stressz bejátszhat, mert most "hazajöttünk", úgyhogy megint új hely, új emberek, bár a kutyán nem látszik, hogy ez zavart okozott volna, de persze a bélés egy más dolog.


Mindegy, most figyelem, hétfőn meg úgyis doki, ha addig nincs változás, akkor ott kitalálunk valamit.

2014. dec. 23. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!