Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 4 hónapos közepes-kistermetű...

A 4 hónapos közepes-kistermetű kutyám lenyelt egészben egy nagyjából öt-hat centi hosszú csontdarabot. Lehet baj?

Figyelt kérdés

Még nem látszik rajta semmi, olyan mint volt, de nagyon félek. Rengetegszer elmondtam a szüleimnek, hogy csak olyan csontot kapjon, amit nem tud lenyelni, de mégis folyton odaadják neki ezeket a piciket azon az elven, hogy ha már van kutyánk, nem fogják kidobni a csontot!


Mit tegyek most? Nem akarok minden apróságért az orvoshoz rohanni vele, és szerintem a szüleim sem engednék, mert hogy minek, semmi baja nem lesz tőle. Viszont mindjárt karácsony, ha holnap lesz rosszul, nem tudok vele mit csinálni!



2014. dec. 23. 11:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen csont volt? Biztos, hogy egyben nyelte le?


Amúgy nem tudom hol laksz, de biztos, hogy van állatorvosi ügyelet karácsonykor is.


Ugyanakkor valahogy meg kell értetned a szüleiddel, hogy


1. a te kutyád. Azt eszik, amit TE adsz neki.

2. Nem szemeteszsák. Attól, hogy kutya, nem kell minden szart odaadni neki.

3. Kiskutyának nem adunk csontot (enni)

2014. dec. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Teljesen biztos, hogy egyben nyelte le, a másik felét már elrágta. Egyébként megkérdeztem, és még mindennek a tetejébe csirkecsont volt...

MOST már tényleg kezdek ideges lenni.


Én már próbáltam mindent, de csak le lett üvöltve a fejem, hogy nem kell mindent elhinni, amit a neten olvasok (apámat még arról se lehetett meggyőzni, hogy miért kell tenyésztőtől kutyát venni, szerinte csak kizsákmányolás, ezért inkább kerestem egy ingyenes keveréket).

2014. dec. 23. 11:13
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyébként most nem ott vagyunk, ahol lakok, ez egy falu, itt töltjük a karácsonyt. Van egy állatorvos, viszonylag közeli ismerős (a volt legjobb barátom apja), de neki is van családja, a rendelője a házuk alatt van berendezve. Nem hiszem, hogy van ügyelet.
2014. dec. 23. 11:15
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Hát ha egyben nyelte le, akkor úgy hiszem talán nem lesz baj.


Persze ha nagyon ideg vagy, vidd el dokihoz, de nem tudom, hogy mit kezdene ezzel a helyzettel (egyben lenyelte, a kutyának nincs panasza).


Én azt tanácsolom, hogy less utána, hogy hol van ügyelet karácsonykor és figyeld a kutyát. Ha bármi olyat tapasztalsz rajta, ami eltér a normálistól, bágyadt, kedvetlen, esetleg véres széklet, stb, bármi, akkor irány az orvos.


Szülőkkel meg el kellene beszélgetni. Értem én, hogy vaskalaposak, de akkor simán csak ne etessék a kutyát és kész.

2014. dec. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak az egyik fele már meg volt rágva... De talán anyát sikerült meggyőzni, már hívta az állatorvost, most arra várunk, hogy visszahívjon.
2014. dec. 23. 11:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Feleslegesen aggódsz. Ilyenkor ugyan mit tud tenni az orvos? Majd akkor csinálhat valamit, ha nem emésztette meg a kutya a csontot és nem tudja kikakálni. Amúgy a kutyák gyomra a csontot általában megemészti tökéletesen.
2014. dec. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Felhívtuk a legközelebbi állatkórházat, azt mondták, menjünk be röntgenre, mert bármi lehetséges.
2014. dec. 23. 12:41
 8/8 anonim válasza:
Megoldodott ?
2014. dec. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!