Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Furán néznek rám az emberek,...

Furán néznek rám az emberek, mert ennyi pénzt szánok a tenyésztőtől hozott kutyára. Bennem van a hiba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tenyésztőtől hozunk kutyust tavasszal. Természetesen ennek ára van és meg is van hozzá a fedezet. (Erre gyűjtöttem már évek óta) Néhány közeli ismerősnek elújságoltam az örömhírt, akik szinte rögtön vissza is kérdeztek, hogy mennyibe fog kerülni a kiskutya. Én mondtam az összeget, ami várhatóan 100.000 Huf körül lesz majd. Szerintem ez nem olyan horror összeg, ha évek óta erre tervez az ember és reális ár egy olyan dologért, ami több mint 10 éven keresztül lesz hű társunk, barátunk. Ők viszont elképedtek, hogy hogy költhetek pénzt egy kutyára. Próbáltam velük megértetni, hogy jó helyről jön a kutya, egészséges lesz, stb... De mintha a falnak beszéltem volna.


Rájuk is hagytam. Azonban a napokban sétálgattam az üzletsorok között és az emberek gyakorlatilag egymás gyilkolják a legújabb Ipad-ért, a különböző mobilokért, tabletekért és a legújabb divatcikkekért. Ezen dolgok ára sokszor túl van az én kutyára szánt 100.000 forintomon, mégis kevésbé gondolják az emberek furának azt a személyt, aki kiad 90.000-100.000 forintot egy telefonra, ami max. 2 éven belül jó ha a felét éri az eredeti árának - persze, ha addig nem megy tönkre, nem lopják el, nem esik bele a WC-be -, még egy kutya miatt gyakorlatilag flúgosnak nézik az embert.

A téren több embert látok Iphone-nal, mint mondjuk normális idegrendszerű yorkie-val vagy westie-vel. Nem értem az embereket, de lehet jobb is így.



2014. dec. 23. 14:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
28%
Te most tényleg azt akarod hallani, hogy milyen jól döntöttél? Tőlem ezt nem fogod hallani.
2014. dec. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
39%

Te azokat nézed flúgosnak, akik drága telefont, miegymást vesznek.

Akkor mi értelme háborognod? Mindenki arra költi a pénzét, amire akarja.

2014. dec. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
40%

az a titok, hogy engem baromira nem érdekel ki mennyiért vesz telefont, ugyanígy teljesen hidegen hagy, hogy ki mennyiért vesz kutyát.


Az más kérdés, hogy én ennyiért nem vennék se telefont, se kutyát (pedig bőven megtehetném). De mondom újra: kicsit betegesnek érzem azt, amikor az emberrel azzal foglalkozik, hogy ki-mit-mennyiért vesz a saját pénzéből.


(szóval igen. benned (is) van a hiba)

2014. dec. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
31%
A szapis olcsó kutyák,meg az ingyen kutyák világában ne csodálkozz,ha csodálkoznak.Amúgy garanciák,szerződés nélkül a jónak gondolt helyen is ráfaraghatsz.
2014. dec. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
34%

meg ugye egyébként is lazán ráfaraghatsz a félmillás kutyánál is.


Mínuszolni meg csak bátran, látom nem olyan válaszokat kaptál, mint szerettél volna :D :D :D

2014. dec. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%

Én húztam le a válaszokat, nem a kérdező.


Végre valaki, aki normális helyről vesz kutyát, egészségügyi garanciával, nem szaporítótól. És igen, maximálisan egyetértek vele. Telefonra, tv-re nem sajnálják az emberek összegyűjteni a pénzt, abból nem veszik meg az olcsó utánzatot, akkor miért kéne egy kutyánál ennek másképp lennie.

Aki sokallja a pénzt, menjen egy menhelyre és fogadjon örökbe egy kutyát, de akinek céljai, álmai vannak egy adott fajtával, igenis fizesse meg a tenyésztőtől vásárolt kutya árát, amihez jár a garancia is.

2014. dec. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

ma 15:30

Hát tévedsz. Aki spórolósan akar vásárolni, az vesz Kínából occso, noname, vagy hamisított telefont. Sokan megteszik. A kínai piacon vásárlók tömegét meg talán ismered is. Szóval, vannak, akik olcsót akarnak és nem érdekli őket a minőség és vannak, akik a másik oldalon állnak.

2014. dec. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
49%
Van ilyen is, de jóval kevesebb, mint aki Iphone-ra nem sajnálja a pénzt, kutyára viszont igen.
2014. dec. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
68%

Van remény, hogy az emberek elkezdenek végre normálisan gondolkodni. Olyan jó ezt olvasni, hogy valaki észreveszi, hogy mennyi pénzt költünk egy év alatt elavuló elektronikus szemetekre ( a fele abszolút nem fontos) és egy érző, 15 évig barátra meg sajnálunk néhány ezer forintot oltásnál vagy nagyobb összeget vételnél. Naponta lehet itt is olvasni, hogy szárazkenyérrel tömik a kutyát, kidobják, altatják mert "nincs rá pénz" de a sok butaságra bezzeg van.

Kedves kérdező, ne foglalkozz azzal, hogy mások mit gondolnak. Ha neked az a fontos, hogy jó helyről, fajtatiszta kiskutyád legyen, legyen benne sok örömöd, és ne foglalkozz azokkal, akik ezt nem érthetik meg.

2014. dec. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%
Jól tetted, hogy tenyésztőhöz fordultál! Azzal sincs gond, ha valaki drága kütyüt vesz. A gond azzal van, hogy a kapitalizmus egyfajta agymosást végez és az emberek értékrendjében a kütyü magasabb helyre kerül, mint a kutya. Sok örömet a kutyához!
2014. dec. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!