Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert nem kepesek az emberek...

Miert nem kepesek az emberek kulonbseget tenni szaporito es szaporito kozott?

Figyelt kérdés

Van az a szaporito, aki szornyu korulmenyek kozott, nyeresegert szulteti agyon a kutyait, sokszor meg egy veszettseg elleni oltast sem adat be nekik es enni is alig kapnak a kutyak. ezeket mindenki utalja es eliteli, akinek egy kis agya van. Es vannak azok, akik otthon, szereto es gondoskodo kozegben, a hazban vagy esetleg nagytestu eseteben a kerti kis hazikojaban hobbibol (mert szereti a kiskutyakat stb) hagyja hogy szuljon egyszer vagy parszor eleteben a kutyusa. En ezeket hobbi tenyesztoknek nevezem, hiaba nem papirosak a kutyaik, van, hogy a szulok sem, nem csak a kicsik.


A vegeredmeny ugyanaz es szaporulat lesz, de szerintem megsem mindegy, hogy kinok kozott tartott allatokrol beszelunk vagy csaladi kedvencekrol. Legalabbis nekem nem. Rengeteg forumon latom, hogy de gusztustalannak tartjak ezeket a hobbitenyesztoket es tenni kene ellenuk... Ameddig az a kutya jol el, nem tudom, miert pofaznak bele mindenbe az ilyen betegagyu allatvedok, akiknek minden rossz, amit nem ok csinalnak. Mert ha a hazban tartom, ivartalanitva, oltva, tokeltesen ellatva es szeretve a kutyamat, akkor is beletudnak magyarazni, hogy mit hogy kene csinalnom. Ennek mi ertelme?? Miert nem fogadjak el az emberek, hogy vannak szaporitok igen, de van, aki allatszeretetbol csinalja, es van, aki nyeresegvagybol. Mert szerintem az a nem mindegy, hogy az allatnak milyen az elete es nem az, hogy az ilyen rozzant agyu allatvedok, akik a gorbe fuszalba is belekotnek, azoknak mi tetszik...



2014. dec. 24. 00:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Hobbytenyésztő nem létezik.A rendes te yésztő hobbyból csinálja,mert egy minőségi,rendesen felnevelt almon haszna gyakorlatilag nincs.Aki meg lehoz egy almot a "fajtiszta"szukájától(minden kutya fajtiszta.Amelyiknek nincs törzskönyve,az csak fajtajellegű keverék),azt nevezik ostobaságból szaporítónak.

Az ilyenek még a legalapvetőbb dolgokkal sincsenek tisztában.A kutyáikat meg biztos,hogy nem szűretik fajtabetegségekre.Már csak azért sem,mert fogalmuk nincs,mik azok.Kiválasztanak egy kant,legtöbbször törzskönyv nélkülit.Mivel hülyék hozzá,azt hiszik,a kan szép,nekik tetszik.Közben meg lehet tenyésztésből eleve kizáró hibája,vagy lehet a szuka közeli rokona.Aztán születnek a selejt kölykök.

2014. dec. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

En ezeket ertem de ha az allatvedok ossze is szarjak magukat, akkor is lesznek szaporitok, ahogy gyilkosok, rablok, vallasttagadoak es bunkok is a vilagban. Csak az sem mindegy, hogy a lopos ember ellop egy zsomlet, mert szuksege van ra es ehezik vagy ellop egy plazma tvt higy jol eljen. Szaporitokkal ugyanigy vagyok. Nem mindegy, hogy joletben es szeretetben tartja es engedi szulni, vagy egy retkes olba zarva orokke csak b@sszon es szuljon az a kutya..


Tehat van kulonbseg rablo es rablo, ahogy szaporito es szaporito kozott is, fuggetlenul attol, hogy mindket cselekedet vegkifejlete ugyanaz marad:) szandektol fuggetlenul a rablo lop, a szaporito ujabb kutyakat gyart. De az allatok korulmenyei nekem nem mindegyek. Engem bem erdekelnek az emberek, utalom oket! En az allatokat szeretem es ok sokkal fontosabbak!

2014. dec. 24. 15:45
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogyan tartják az állatokat, de attól, hogy van, aki jól tartja őket, még ugyan olyan felelőtlen, tehát a lényegen nem változtat.

"Hobbi" tenyésztőnek gondolni őket meg butaság, mert a tenyésztés lényege hiányzik, csak a szaporítás (vagyis hogy több legyen, csak azért, hogy több legyen) része van jelen a dolognak és ebben az égvilágon semmi pozitívum nincsen, ezt nem lehet tenyésztésnak hívni, csakis szaporításnak.

2014. dec. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

azert mert itt a gyk n csak a tk s kutya a kutya, ezert vagyik ennyi szazalékon, pedig fajta mentő vagyok!

ha beirom h nem tk s a kutyam de mégis ertelmes már kapom is a 0% ot itt ez a trendi, ppl tegnap mentettunk 1 pit mix et, a nagy menhelyek mind elkudtek a busba, én mégis találtam neki családot ennek ellenére mi vagyunk a szar emberek mert nem tk s a kutyank.

2014. dec. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

És mégis mi a különbség a kettő között?

Az, hogy az egyik mocsokban gyártja a kölyköket, a másik meg nem? De mégis miért? A kutyák ugyanúgy nem kapnak meg semmit, ugyanúgy fölöslegesen születnek meg, és java részük ugyanúgy a menhelyen végzi! Állatszeretetből senki nem szaporít, a tenyésztők hobbiból csinálják, PÉNZT ÉS IDŐT NEM KÍMÉLVE!

2014. dec. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
14-es, nem tudom, mire gondolsz, minden második válasz azt mondja, hogy a menhelyről hozzon kutyát, ha nem akar 100-120 ezret rákölteni a tk-sra és ezzel csak egyetérteni lehet. Ha meg fajtatisztát akar, akkor ne "háztól", meg "kedves családtól", meg "csomagtartóból" vásároljon keveréket, hanem fizesse meg az árát.
2014. dec. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el az össze kommentet, de személyes véleményem, hogy pont az ilyen"hobbitenyésztők" miatt van anniy kutya menhelyen. Volt már, hogy találtam egy kutyát, de haza nem hozhattam mert nekünk is van három, így be kellett adnom a menhelyre szegényt. Elég jó menhelyre adtam, ami Magyarországon egy vezető menhelynek számít. Bementem, és legalább 5 fajtatiszta (jellegű) németjuhászt láttam, legalább enniy németjuci keveréket, és regeteg labradort, illetve pár rotit, meg kisebb kutyákat. Illetve ha megnézed pár fajtamentésnek az oldalát, akkor látod, menniy a kidobott kutya, azok is több mint valószínű, hogy ilyen hobbitenyészetből vannak. És akkor ha továbbgondolod:

-Valaki hobbitenyészt és lehoz pl egy mudi almot.

-Eladja jónak tűnő gazdniak

-A gazdi nem bír a kutyával, mert túl sok foglalkozást igényel, mert piszkol, stb.

-Továbbadja a kutyát (vagy kiteszi az utcára)

-A kutya ki lesz rakva az utcára, lehet elüti valami, vagy tovább szaporodik, ebből lesznem kis mudi keverékek.

-Valki megtalálja a kutyát, és leadja a fajtamentéshez.

-Aztán ott vagy lesz gazdája, vagy évekig ott lesz még.


-Ez az én rövid eszmefuttatásom, hogy ha őszintén belegondolsz, nem véletlen van annyi fajtatiszta, és fajtajellegű keverék az utcán, menhelyen. Szerintem ha jól belegondolsz, akkor rájössz, hogy nem mindegy a kutya életére nézve, hogy hol születik. Egy tenyésztőnél egészséges a kutya, és nagyon megnézi, hogy hova kerül. Ismerek tenyésztőt, és mesélte, hogy volt már rá példa, hogy azt kellett mondani a gazdijelöltnek, hogy ide nem ad kutyát. Míg egy hobbitenyésztő még ha jó helyre is adja kölykökt, lehet aztán mégsem lesz neki jó ott, vagy nem ivartalanítják, hasonló problémák.

U.i.: Nekem is mentett kutyám van, mielőtt azzal jönnétek, hogy biztos valami kiállításos tenyésztőpárti vagyok.

2014. dec. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért micsoda mocskok ezek a menhelyesek,nem,kedves kérdező?Mikor kegyeskedtél meglátogatni a telepüket olyan kutyáért,amilyet a gazdijelöltek 99%-a keres,szégyen szemre nem volt ilyen.Normáliséknál ez úgy működik,hogy mielőtt az ember kutyáért indul,felveszi a kis telefonját,felhívja az adott menhelyet és megkérdezi,van- e olyan kutya bent,amilyet szeretne.És akkor mindjárt nincs felesleges út.Ja hogy akkor nem lenne kit fikázni?

Sőt én meg is kérdezem ilyenkor,hogy segíthetném a munkájukat esetleg.Ja és megköszönöm,amit a kutyákért tesznek.

2014. dec. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Ismertem ilyen "jó helyről származó fajtiszta"kutyát eleget.

Egy példa:valaki vett egy "rottweiler"kan kölyköt olyan helyről,ahol jó körülmények között voltak a kutyák,csak épp az anyakutya egy német juhász volt.

Felnőtt a kölyök,ránézésre tiszta roti volt.Az ugye nem számít,hogy mindennek ok nélkül ment neki,ami mozgott.Az sem,hogy rejtett herés volt.A kretén tulaj közölte,ő fedeztetni fog ezzel a kutyával,mert valami tenyésztő állítólag azt mondta,szép.Hiába könyörgött neki az állatorvos,hogy ivartalanítsák inkább.Született egy rakás mindenre hasonlító keverék.A kant meg hat évesen el kellett altatni,mert elrákosodott a hasüregben maradt here.A kutyások nem nagyon sajnálták,mivel nem egy kutyát szedett szét ok nélkül.

2014. dec. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!