Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert nem kell fizetnem ebadot?

Miert nem kell fizetnem ebadot?

Figyelt kérdés
Olvastam rola es arrol, hogy kiknek kell. Nekem ket kutyam van, de a csalad tobbi kutyaja is az en nevemen van. Egy sem menhelyi, nincsenek ivartalanitva, de chip van mindbe. Valahol azt irtak, akinek tobb, mint ketto, azaz harom vagy tobb kutya van a neven annak kotelezo fizetnie. Miert nem kerestek ilyesmivel soha? Lehet, hogy en tudom, hogy az egyik anyame, a masik a nagyie stb, de hivatalosan az enyimek, mert papiron az en nevemen vannak. Akkor most mi van ezzel az ebadoval?

2014. dec. 24. 02:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A helyi önkormányzat dönti el, hogy van-e náluk ebadó, mik a feltételei, és h mennyi.
2014. dec. 24. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ön bevallással kell. Ha rájönnek , nagyon megbüntetnek.
2014. dec. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez nem állami adó, nem általános.

Helyhatósági, az önkormányzat saját bevétele, és csak egy opció, hogy ha akarja bevezeti, ha nem akarja, nem.


Egyébként ha nálatok lenne, valószínűleg tudnál róla, mert megy a beszedő.

Tehát ha lenne, és eddig nem fizettél, azt csak úgy tehetted volna meg, ha letagadod a díjbeszedő előtt, hogy van kutyád, ami elég nehéz, ha chippelve van.

Szóval tudnál róla, ha lenne.

2014. dec. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nem kérték tőled, akkor nem fizeted, ennyi.

Nálunk úgy két hónapja írták össze a kutyákat, de azt is csak véletlenül találtam meg a neten. Szerintem (ahogy hallom) elhanyagolható azoknak a településeknek a száma, ahol bevezették.

2014. dec. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az ebösszeírásnak amúgy semmi köze az ebadóhoz. Mármint előfeltétele lenne, de anélkül is csinálják.
2014. dec. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja, hát igen, de ha valaki bevallotta, akkor a rendszerben hiányként jelenkezik, ha nem fizetett.

Mondjuk a chipes adatbázisból is ki tudják venni az adatokat, ha akarják.

2014. dec. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!