Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisil a fekhelyére?

Miért pisil a fekhelyére?

Figyelt kérdés

Francia bulldog kiskutyusról lenne szó..pàr hete vettük az elején olyan kis félős volt dehàt ez gondolom természetes elszakìtva a szüleitől és testvéreitől új helyre kerülve :(

amikor hazahoztuk a dobozàba pisilt..vàgtam ki a ronyból és a kutyapelusra tettem (amìg nincsenek meg az oltàsai nem visszük ki a lakàsból)

Hihetetlen hamar megtanulta oda kell menni pisi-kakilni (jutalomfalattal dicsértük).egy hét alatt hallgagott a nevére a kutyapelusra pisilt kakilt visszahozta a jàtékait ha puszit kérünk ad.hihetetlen gyorsan tanul azota megtanulta az ül, pacsi és pitizést is..


Viszont sokszor a helyére pisil :(

volt hogy mókàzàs közbe..futkosott a helye meg a lakàs közt majd leguggolt és.. :( meg ha egyedül van de van hogy észre se vesszük csak ha az àgyàt odébbtolom.. elég kellemetlen mert szivacsos fekhelyet vettünk alig fér a mosogépbe meg egy nap mire megszàrad :(

Pedig vettem cseppet is amit a kutyapelusra kell tenni hogy oda pisiljen..de oda is pisil viszont néha a helyére :(

Pedig azt mondjàk a kutya a sajàt fekhelyére nem pisil..


2014. dec. 24. 09:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egy 8 hetes kutyát is nyugodtan le lehet vinni addig, míg gyorsan pisil/kakil, ott lent megdicsérni, és megtanulja, hogy lent végezheti el a dolgát. Olyan helyre kell vinni, ahol nem nagyon mászkálnak kutyák. Régen, amikor nem volt törvényben az, h nyolc hetes kornál nem lehet előbb kölyköt elhozni, a hat-hét hetes kölyköket is levitték egy kis időre, és semmi bajuk nem lett. A kutyapelenkáról valószínűleg nehéz lesz leszoktatni. Mennyi idős most a kutya?
2014. dec. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szeptember 24.én született kb.3hete van nàlunk.

panelba lakunk én is attól tartok nehéz lesz leszoktatni a kutyapelusról.. :(

elvileg kapott oltàst a tenyésztőnél de nem volt orvosi pecsét ìgy vagy elhisszük vagy nem én inkàbb az ujraoltàs mellett döntöttem a doki mondta azzal nem àrtunk..

egyszer levittük de meg se mozdult szerintem a kutyaruha se tetszett neki..lakàsba gyakoroljuk vele a poràzon vezetést mert az elején lefeküdt meg se mozdult..

2014. dec. 24. 10:16
 3/11 sippara ***** válasza:
49%
Megvettétek óccsóér szaporítótól (így egyébként nem is francia, csak keverék, aki talán fajtajellegű lesz, bár én a helyedben főleg inkább annak drukkolnék, hogy megélje az egy éves kort), a pelenkával sikerül totálisan összezavarni (ugyanis ő azt csinálja, amit tanítotok neki: puha felületekre ürít a lakásban), és a szocializációja is nyilván prímán fog sikerülni. Karira kérjetek pénzt állatorvosra, meg Kutyasuli utalványokat, mindkettő jól fog jönni.
2014. dec. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Uccso elég primitiv barom vagy honnan veszed nem irtam törzskönyves e..3hét alatt lehet többet tud mint a tied màrmint ha eggyàltalàn van kutyàd. Sokat foglalkozunk vele nem kell neki kutyasuli csalàdtagként kezeljük és az se szàmit van e papirja vagy sem..az első kutyànknak is volt mégse hordtuk kiàllitàsokra..

kutyapelust ajànlotta mindenki hisz bébi kutyàt minuszba hidegbe hogy viszed le meg amig nincs oltàsa (doki se ajànlotta)

A hasàn szőr sincs..hàrom kutyaruhàja is van de nem igazàn szereti..

ugyhogy ha okosat nem tudsz irni ne az én kérdésemhez trollkodj..

2014. dec. 24. 11:41
 5/11 anonim ***** válasza:
39%

itt mindenkinek törzskönyves kutyája van félmillióért, tanuld meg kedves kérdező (illetőleg ahogy Dr House mondta: mindenki hazudik ugye).


A lényeg a lényeg, hogy a kutyapelenka tényleg nagyon rossz ötlet, csak egy esetben hasznos: ha öreg/beteg kutyád van, akinek a lemenetel nem oldható meg.


Így sajnos az lesz a baj, hogy a kutya megtanulja, hogy bent van pisi/kaki, utána nehezen fogod neki elmagyarázni, hogy mostantól ez tilos, és lent kell. Hidd el, nagyon nehezen.


Persze megteheted majd, hogy elveszed a pelenkát, de akkor kinéz majd magának valamit, ami arra hasonlít (fürdőszobaszőnyeg, pléd, lepedő, szőnyeg és még sorolhatnám).

2014. dec. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Igen, törzskönyves kutyám van tenyésztőtől, és akkor mi van? A szaporítást ki nem állhatom, viszont a menhelyes kutyákkal semmi bajom! Nem értem, mit zavar az, h valaki igenis gyűjti a pénzt a 100 ezer forintos kutyájára!


Kérdező!

Még eszembe jutott valami: ha valahova odapisilnek, akkor ott moss fel ecettel. Utána nem lesz ez többet probléma.

A kutyád egyébként már elvileg meg kellett kapja a múlt héten azt az oltást, amivel már mehet sétálni. Mi történt? Csúszott az oltási program?

2014. dec. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem magyar oltàsi könyve volt ami nem is lenne baj csak az oltàsok mellett nem volt orvosi pecsét.az orvosunk uj könyvet irt azt mondta elfogadja hogy be volt oltva (tenyédsztők szokjàk olcson hozzàjutnak vakcinàhoz maguk oltanak)de én kértem az ujraoltàst azt mondta a doki azzal nem àrtunk.januàr elején viszem a következőre.

(De ma màr levittük kicsit a fűbe vizes lett ìgy sokat nem maradtunk futkosott élvezte nagyon.a gyerekkel futott.a kutyaruhàt nem nagyon tűri meg magàn)

2014. dec. 24. 14:31
 8/11 A kérdező kommentje:

Ecetes dolgot kiprobàlom majd..most tömény domestosos vizzel szoktam hisz gyerekek is vannak.

meg van hogy dolgoztunk senki se volt itthon akkor meg megint csak jo ha van egy kijelölt helye..

tudtam amig bébi kutya nem lesz egyszerű..de rosszabbra szàmìtottam..a gyerekek szobàja tabu neki nehogy vmi jàtékot csórjon megràgjon :)


Amitől fél ha felvesszük..magasba fél akkor is bepisil :(

De ehhez is szoktatjuk hisz 4.en lakunk még nem tud lépcsőzni..

2014. dec. 24. 14:37
 9/11 anonim ***** válasza:
Kistestű kutyákat egyébként sem lenne szabad lépcsőztetni, őket kézben kell fel és levinni sétálni.
2014. dec. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az azért elég necces, hogy bepisil, ha felveszitek...

A saját takarójából tettetek egy darabot a pelenkára és arra járt, szóval nem csoda, ha nem tud különbséget tenni az ágya és a pelenka között. Az ágyat mossátok minden pisi után, legyen neki egy extra takarója is, amíg az előző száraz, a kutyát meg figyeljétek, mikor készülődik.

Ebből a helyzetből nem lesz könnyű szobatisztaságra szoktatni, elölről kell kezdeni az egészet és minél később kezditek, annál nehezebb lesz.


Abba most ne menjünk bele, hogy honnan van és miért nincsen pecsét az oltás mellett, mert tök egyértelmű...Én mondjuk félnék úgy levinni a kölyköt, hogy az sem biztos, megkapta-e az oltásait. Lépcsőznie még nem is szabad, de az sem normális, hogy ennyire fél kézben.

2014. dec. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!