Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzeléskor lehet fürdetni,...

Tüzeléskor lehet fürdetni, vagy legalábbis megmosni a fenekét a kutyának?

Figyelt kérdés
Most van az első tüzelése a kutyámnak és teljesen tapasztalatlan vagyok e téren. Minden segitő választ előre is köszönökm.
2014. dec. 25. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:
igen, lehet fürdetni.
2014. dec. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Inkább ne, nem lenne jó ha bemenne ilyenkor a nemi szervébe valamilyen fertőzés a samponos víztől vagy sima sampon vagy pisi ami tele lehet bacilussal. Egy méhgyulladást siman okozhat, várd meg a tüzelés végét és menj el orvoshoz ( mint a kislányok első menstruációja a szuka tüzelése is lehet szabálytalan, te már azt hiszed vége, közben még tüzel) és ha azt mondja már nem tüzel akkor várj egy hetet és megfürdetheted.
2014. dec. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én kutyám 12 éves,most fürdettem meg 2 napja és úgy,hogy tüzel.Beállna már a kannak(ha engednénk,de nem szaporítunk!!),mert teszi ide -oda a segget.

12 év alatt többször volt,hogy tüzeléskor fürdettük meg,semmi baja sem volt sose.

2014. dec. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De az állott vérnek szaga van. Három hét alatt milyen szaga lesz a kutyának meg a környezetnek?
2014. dec. 25. 19:50
 5/10 anonim ***** válasza:

3. vagyok.


Mindig is ivaros szukáink voltak,egyik kutyánk sem volt büdös! Bichonjaink voltak és vannak. 2 havonta fürdetjük őket. Tüzelésnél sincs semmi szaguk.Lakásban sem érezni. Padlón, kanapén,ágyon látni lehet pár csepp vért,de nem is olyan vér mint nőknél a mensis vér.Hanem rózsaszínes, pirosas váladék.

2014. dec. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én még soha nem éreztem, hogy büdös lett volna...
2014. dec. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A kutyának nem lesz állott vér szaga, mivel ő takarítja (nyalja) saját magát. Te pedig a környezetét.
2014. dec. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat
2014. dec. 25. 22:11
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy tilos lenne fürdetni. A fertőzésveszély pedig egyáltalán nem áll fennt (vagy legalábbis nem befolyásolja a fürdetés) nyilván ilyenkor jobban kell rá vigyázni. A fürdésnél vagy csak popsimosásnál alap higénés szabályokat kell betartani amit magadnál is...végbélnyílástól nem törlünk lefelé stb.. illetve én nem használnék sampont ott csak tiszta langyos vizet a bőrirritáció miatt.

Ami a szagokat illeti vannak emberek akik érzékenyebbek rá. Én sem érzem büdösnek tüzelés közben de más szaga van...pézsmaillathoz tudnám hasonlítani. Akinek ez nem jön be annak nyilván büdös. Illetve a kutya mérete sem elhanyagolható tényező! A középuszkárunk napi 3-4 cseppet hagy el míg a németjuhász keverékünk elég rendesen vérezget.

2014. dec. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Tüzelésnél a tóban,folyóban való fürdetést kell hanyagolni,mivel az a víz valóban okozhat fertőzést a szukánál. De az otthoni víz,meg samponban nincs semmi káros.
2014. dec. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!