Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy süket kutyát hogy lehet...

Egy süket kutyát hogy lehet behívni?

Figyelt kérdés

Tényleg kíváncsi vagyok rá. Ha a kert végében szaglászik, ami 300 méterre van, akkor hogy oldanátok meg?


Most találtam menhelyen egy teljesen süket kutyát, és belegondoltam milyen lehet vele az élet...


2014. dec. 25. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell neki tanítani, hogy folyamatosan figyeljen, rendszeresen hátranézzen a gazdára, és onnantól kezdve kéz- és testjelekkel működik. Sétán legalábbis. A kertben valószínűleg pont nem ez üzemel, hiszen nem lehet tőle elvárni, hogy egy szép nyári napon percenként kapdossa fel a fejét, hogy hívják-e, ott egyszerűen kiengeded, aztán majd ha kedve van, visszamegy, vagy ha nagyon be akarod hívni, akkor vagy felfigyel a mozgsodra, vagy odadobsz valamit, amire előzőleg megtanítottad, hogy azért dobálod, hogy rád figyeljen. Ha ügyes vagy, még be is viszi neked, és nem kell utána rohangálni :D
2014. dec. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
3%
Hát jó hangosan
2014. dec. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Rezgő nyakörv? Arra szerintem könnyen megtaníthatod, hogy rövid rezgésre rád figyeljen/nézzen, onnantól pedig kézjellel behívod.


Az én kutyám öreg korára süketült meg majdnem teljesen, szóra már nem figyelt, de a hangos tapsot azt azért meghallotta. Olyankor rám nézett és kézjelből rögtön tudta, hogy jönni kell.

2014. dec. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Szépen utánamész az udvarra és intesz neki hogy jöjjön be,ha süket akkor nyilván neked kell utána menni és beterelbi a lakásba,nem lustán azon agyalni hogy hívhatod be amikor süket..atyaég
2014. dec. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt süket kutyusom (kóbor volt, befogadtuk), és dobbantással tudtuk őt hívni. Valószínűleg a süketség miatt felerősödhettek az érzékei, mert a talaj rezgését megérezte. Persze 300 méterről ez sem működik, azért közelebb kellett menni hozzá, de ezzel fel tudtuk hívni magunkra a figyelmét, ha nem ránk nézett.
2014. dec. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos távolsága és fényviszonyok mellett a zseblámpa és a lézer is működik. Én nem próbáltam, de másoknál láttam ilyet.
2014. dec. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
É
2014. dec. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én a rezgő nyakörvet javaslom szintén.

Vagy ahogy írták hogy nézzen rád, vagy akár behívásként mint ha csak annyit jelentene hogy 'gyere ide'. Szerintem működhet a dolog űgy is, ha konkrétan behívásként tanítod neki. :)

2014. dec. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!