Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma kórház vagy holnap ha...

Ma kórház vagy holnap ha nyit, az állatorvos? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nincs ma nyitva az állatorvos. Egy sem. 4 hónapos Jack Russel Terrier, sajnos körülbelül 5 napja rossz helyen szaladgált és a párom rálépett aki szintén majdnem elesett. Pontosan az ijedségtől azt se tudta hova. Na már most utána következő időben a kutya elég gyakran nyalta a száját, és tátogott. Nem javult, megelégeltem. Nem találtunk semmi furcsát, megtapogattam mindenét a nyakát , megnéztem a fogait, az orrát. Minden renden volt. Attól függetlenül 24-én elvittem állatorvoshoz. A doki nem talált semmit, azt mondta talán a nyelőcsöve,adott fájdalomcsillapító szurit és 5 napra elég fájdalomcsillapító tablettát. Tovább csinálta tegnap is, majd este rágott valamit ami kiderült hogy beletört az ínyébe az egyik felső foga, kettétört és kiesett.Rá egy fél órára követte teljes egészében az egyik alsó szemfoga vagy nem is tudom azt minek hívják, de az a kis vékony hosszú elől. Az ha minden igaz gyökerestől. Oké, lehet hogy tejfog, igen. De mi van a felsővel ami beletört félig az ínyébe. Nem akarok felelőtlen állattartónak tűnni, nem is ezen van most a hangsúly. Reggel az első dolgom az volt hogy megnézzem nyitva van e ma az állatorvos, de nincs. Az eset óta hogy rálépett a párom, semmi nem változott amit kérdezett a doki is, és ezek ellenére is elvittem, tehát játszik, normálisan eszik, ugyanolyan kis hülye mint szokott lenni. :-) a kérdés az hogy ha nincs bedagadva és kis szegénykém még a karácsonyi plüsst is féloldalasan hurcolja a szájában, és eszik is normálisan, hogy elég-e ha holnapig várok vele? lehet e valami nagy probléma ha eszi a fájdalomcsillapítót, és csak holnap viszem el. 2 napig ahogy nem volt fájdalomcsillapító sem nyüszített és evett , játszott. Tehát ma kórház vagy holnap állatorvos? mert hogy valamelyik az nem kérdés, még mielőtt el kezdene valaki támadni, és a kutyát pártolni, én is a ő érdekeit nézem, csak hogy ne hazudjak, azért nem vagyok biztos hogy nem kell dupla árat fizessek az állatkórházban, azért hogy kihúzza a fogát, mert külföldön élünk és egy foghúzás így is 17 ezer forintba kerül az állatorvosnál, tehát egy kicsit félek a korházi összegtől. Remélem megértitek, de ha muszáj akkor muszáj

2014. dec. 26. 08:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ha tutira csak a fogaival van gond, és amúgy elvan, nem érzi magát rosszul a kutya, az szerintem ráér holnapig.
2014. dec. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Semmi más baj nincs vele, csak hát azért abba belegondolni hogy nekünk se olyan kellemes ha beletörik az ínybe a fog, de hát ugye van fájdalomcsillapítója is, meg most tápot nem kap, hanem van itthon agdalt hús és azt adtam neki feldarabolva, mert olvastam hogy a macska konzervet nem lehet adni neki, Mert sajnos csak az volt itthon. De azért köszi a véleményt.
2014. dec. 26. 09:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nem lehet, hogy a két dolog nem függ össze? Fogváltás van, ettől érzékenyebb a fogíny ezért nyalhatja a száját és tátoghat. A szemfog tuti tejfog volt a hátsót is valószínüsítem. Nem lehet hogy nem beletört hanem már a maradandó fog csücskét látod kibújni? Ha le is tört és ha tejfog volt az nem okoz neki fájdalmat mert abba még nincs foggyökér. Ha maradandó tört volna le az szerintem fájna.

Mindenesetre ha ugyan olyan balga mint eddig szerintem sem kell doki neki SOSbe.

2014. dec. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Bele van törve ez biztos mert láttam. Azóta nyalja a száját amióta a párom véletlen rálépett, ez is biztos. De akkor jól gondoltam, hogy elég holnap vinni :-) így már azért jó hogy többen is ezt mondjuk :-) köszi
2014. dec. 26. 09:53
 5/6 anonim ***** válasza:

A szájnyalogatás a fog miatt van. A letört rész zavarja még. Majd megszokja. Adjál neki rágható dolgokat. Hamarosan az a letört darab is ki fog esni neki.

Vagyis akkor, ha az következik a kipotyogás sorrendjében.Fájdalom csillapítót meg ne adj ilyesmiért neki. Túlreagálod a dolgot.

2014. dec. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké én ezt értem, csak ez annak a következménye lehet hogy rálépett a párom és szerintem ott nyomta meg neki és ezért repedt el. Mi van ha még most nem aktuális neki a foghullás és begyulladt és belepusztul? Végülis ma már odaadtam neki a fájdalomcsillapítót, holnap meg viszem a dokihoz. Lehet hogy túlzottan aggódok, de olyan fontos nekünk mint egy kisgyerek :-) jó dolga van mint a macskának is :-)
2014. dec. 26. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!