Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Behívás megtagadásakor hatékon...

Behívás megtagadásakor hatékony lehet a köves palack, ha viszonylag alacsony a tekintélyem?

Figyelt kérdés

Vagy arra fog gondolni hogy "most nagyon mérges, inkább oda sem megyek"?

ja, és nem célzok túl jól.


2014. dec. 26. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez lutri. Ha van már egy alap tekintélyed, és csak rá kell erősíteni, akkor segíthet, de alapvetően tiltólistás dolog behívásmegtagadásért flakonozni, mert ha az rosszul sül el, akkor nagyon rosszul, és kínszenvedés lesz kiszedni a kutyából, hogy a behívást azzal azonosítsa, hogy óbazzeg, mi lesz itt, meneküljünk még messzebbre.
2014. dec. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én használtam palackot, de már csak akkor, amikor a behívással nagy gond nem volt, ha idétlenkedtem, nagyon hívtam, mentem az ellenkező irányba, csak meg akartam értetni a kutyámmal, hogy az "XY gyere ide"-re kell idejönni, és nem fogok könyörögni, hanem lehetőleg 30 méterről is első szóra méltóztasson felkapni a fejét, és elindulni. Mindezt egy köcsög, önfejű, domináns kutyával. (amúgy imádom :D) Amúgy kb. 5* kellett magam mellé lecsapni a palackot, utána értette is, hogy mi a helyzet.

Viszont ilyeneket már csak egy hosszas folyamat után kezdtem el csinálni, amikor már némileg tisztább volt köztünk a kommunikáció, és én is értettem, hogy ő mikor köcsögöl, és mikor van más szitu, meg ő is értette, hogy én miért pattogok. Ha kutyasuliba járás előtt kezdtem volna, akkor szerintem csak rontottam volna a helyzeten, azon kívül még lehet hogy a palackhoz is jól hozzászoktattam volna a kutyulit.

2014. dec. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Más alternatívát tudtok mondani esetleg? :)

A hosszú pórázt próbáltam de azért nem jó, mert nem hülye, hamar rájött hogy ha rajta van, akkor tudom kontrollálni, ha nincs, akkor ugyanúgy nem. Szóval relatíve kisangyal a hosszú pórázzal, anélkül meg néha köcsögösködik (pl másik kutyát, macskát lát)

2014. dec. 27. 11:17
 4/8 anonim ***** válasza:
Tekintély kérdése, azon kell dolgozni, nem a konkrét behíváson. Mondjuk a macskázás az sokszor külön téma, de más kutyákra meg egyéb, hétköznapian érdekes dolgokra kapcsolatépítés a megoldás.
2014. dec. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Tekintélyen hogy dolgozhatnék?

2014. dec. 27. 15:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát olvass utána a falkavezérségnek, és akkor már nagyjából lesz képed róla, hogy miről beszélek.
2014. dec. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ezen dolgozunk 😊
2014. dec. 27. 16:30
 8/8 ödi2 ***** válasza:
100%

Akumi jól írta,kapcsolatépítés lenne a legfontosabb. Nagyon sok információt megtalálsz a neten,Fennel könyvét a kutyapszichológiát javasolnám elsőkörben,alapoknak.

Következetesnek kell lenni és bizalmat kell kiépíteni,akkor nincs gond,de ez sok munka,ami megéri...

A kutya habitusa sok mindent elárul,akár almon belül is óriási különbségek lehetnek. Az én kutyáimnál nem használna az ilyen elterelés,de a tesómnak működött a vizslájával annó,mikor kellett...

Az mindenképp fontos,h maradj higgadt mindig.

Sok sikert!

2014. dec. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!