Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja történhet a kiskutyámn...

Mi baja történhet a kiskutyámnak, ha csokoládét evett?

Figyelt kérdés
Ma elmentünk otthonról és valahogyan leszedte az asztalomról a mikulás csokimat. A negyedét megette. Történhet valami komolyabb baja? Ha fontos, akkor egy yorkshire terrierről van szó. Kérlek segítsenek a kutyusos gazdik, és egyáltalán bárki aki úgy érzi tud! Előre is köszönöm!
2014. dec. 26. 21:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
Nem lesz semmi baja a csokitól, főleg annyitól.
2014. dec. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Annyitól semmi baja nem lesz, de ha lopkod, akkor tegyetek el előle minden hasonlót - és persze szoktassátok le a lopkodásról az ő érdekében.
2014. dec. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
76%

Pedig de... lehet neki baja

Foleg mert ilyen pici a kutyus.

A csokoladeban a kutya szamara mereg van. Figyelgesd a kutyusodat hogy nem viselkedik-e furcsan

.

2014. dec. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Tejcsoki volt vagy étcsoki? Ami a kutyaknak bajt okoz az az kakaó tartalom. 100 g tejcsoki kb 250 mg teobromint tartalmaz (ez az a kakaóbabba megtalálható vegyület ami mérgező nekik) testsúlykilógrammonként 100g tól veszélyes. Ha a kutyád pl 5 kiló és megevett 100g-ot akkor vitt be 50g-ot. Veszélyes de nem halálos adag.
2014. dec. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért lett lepontozva a hármas válaszoló aki megírta a tutit. A csoki (kakaó) a kutyának méreg! Kérdező, figyeld a kutyusod, ha hány, vagy bármit észreveszel rajta, irány az orvos.
2014. dec. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Tej vagy ét? mert nem mindegy, a mostani tejcsokik nagy részének alig van köze a csokihoz. Ha ét akkor már veszélyesebb.

Ennyitől valszeg nem lesz baja! :)

De persze figyeld és amint változást látsz doki!

Az én kutyusom (10 kg-os keverék) falt már fel véletlen az asztalról egy 3/4 tábla random tejcsokit, semmi baja nem lett szerencsére. De barátnőm kutyusa az étcsokitól rosszabbul járt, vele dokihoz is kellett járni. Szóval figyeld de kis esélyt látok rá.

2014. dec. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Milyen csoki? Azt fontos lett volna odaírni!Nekem a máltaim evett meg egy fél tábla tejcsokit nem lett baja de nagyon beparáztam! Figyelj oda egy kicsit jobban! De persze nem lehet mindenre figyelni! De ez számukra mérgező és halált okoz!!
2014. dec. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy, mekkora volt az a csoki miki. Kérdező, figyeld a kutyust, ha valami gyanúsat látsz rajta, pl nem eszik, nem iszik, kedvetlen, hívj orvost!
2014. dec. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Uram bocsá' leírtam fenttebb hogy 100 g tejcsokiba mennyi a mérgező anyag. Ezt kell felszorozni a kutyád testúlyával kilóba. Ha több mint amit írtam hogy káros nem kell a kutyát figyelgetmi mert mire a tünetek jönnek arra vagy a mája vagy a veséje állt le. Ez nem kb per saccra megy...le vagyon írva hogy tejcsokiba/étcsokiba mennyi az a mennyiség ami már halálos is lehet utána kell nézni kicsit.
2014. dec. 28. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
18%

Olyan nagy baja nem lehet amúgy.. nem halálos azért egy csoki.. akkor az embernek is milyen nagy baja lenne már tőle..


Megírhatnád mi lett végül vele, mert erre kíváncsi vagyok.

Sütit mi szoktunk neki adni egy kicsit, de attól nincs baja..

2014. dec. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!