Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet az oka, hogy a kutya...

Lósült kérdése:

Mi lehet az oka, hogy a kutya séta közben (pórázon) néha rátámad a szembejövő emberre?

Figyelt kérdés
A kutyám tacskó terrier keverék, kb 19 kg súlyú 3 éves kan. Az első két évében falun élt, udvaron, néha elcsatangolt a faluban. Egy éve örököltük meg, azóta lakásban él, városban. A beilleszkedéssel szerencsére nem volt gond. Naponta 3szor visszük sétálni, szabadon is mozog relatív sokat. Mióta városban van, megtanítottam neki több parancsot, ezeket ügyesen csinálja, bár az utcán kevésbé hallgat rám. Séta közben viszont előfordul, hogy a szembejövőre próbál támadni. Egyébként nem agresszív, könnyen barátkozik emberekkel, kutyákkal egyaránt. De van amikor a semmiből egyszer csak megindul és neki akar ugrani a másik járókelőnek. Főleg férfiaknak. Van hogy már messzebbről figyeli, ilyenkor rá tudok készülni, de van mikor már közel ér a pasas és akkor hirtelen nekiindul. Utána rögtön le szoktam szidni, hogy nem szabad. Ez a viselkedése csak pórázon sétáltatáskor jött elő és nem állandó, csak bizonyos embereknél. Mi válthatja ki? Mi lehet az oka? Tanácstalan vagyok.

2014. dec. 27. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Feszül a póráz, vagy laza? Önmagában már a feszes póráz is teremthet benne feszültséget.

Ha laza pórázon csinálja, akkor valami korábbi rossz élmény lehet. Próbáld meg ezt megszüntetni, pl. magadra vonni a figyelmét ha valakire beindul és jutalmazni ha rád figyel. Főleg mikor előre látod hogy az éppen szembejövőt meg akarja ugatni, akkor amikor leállítod előre, vond magadra a figyelmét, és ne kerüljétek ki a helyzetet hanem ha lecsillapodott, induljatok meg az illető felé. Próbáld meg elérni hogy veled foglalkozzon. Ha sikerült, utána dicsérd meg nagyon.

2014. dec. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ott a póráz a kezedben. Ha ugrana, visszarántod. És nem utána kell leszidni, hogy rossz kutya, nem szabad, hanem abban a pillanatban erőteljesen mondod neki..NEM.

Teljesen mindegy, milyen embereknél csinálja, A kutyának közömbösnek kell lennie mindenkire. ha kedveli, ha nem.

2014. dec. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Eltereled a figyelmét. Egy pisszegéssel vagy szóval.


Pl. megtanítod, hogy a "Psszt" hangra falatot kap. Aztán néhányszor pisszegsz neki az utcán, ha téged figyel falatot kap. Aztán jön egy ember aki nem tetszik neki, tisztes távolságban kerülöd ki a kutyával de mikor látod, hogy a kutyád feszültté válik és készül az ugatásra, na AKKOR rápisszegsz, akár többször, magadon tartod a figyelmét, ha elhaladt az ember odaadod neki a falatot és nagyon megdicséred.


Ő nyilván veszélyben érzi magát, de ha sikerül magadon tartanod ilyenkor a figyelmét, egyszerre három dolgot is tanul:

1. Feszült helyzetben is érdemes rád figyelnie, mert akkor jó dolog történik vele (falat, dicséret).

2. Az unszimpatikus emberek nem is olyan borzasztóak, elvégre csupa jó dolog történik, ha felbukkannak.

3. Gazdi nyugodt, nem fél így neki se kell.


Ha valamikor mégis rákezd az ugatásra, akkor egy határozott nem is megteszi szidásként. Nekem a visszarántás helyett sokkal jobban bejött az, hogy pl. ha egy csövest elkezdett ugatni (ő nem idegből inkább csak jelzésképp NEKEM ugat), akkor megálltam és addig nem mentünk tovább, míg le nem nyugodott. Ez kb. 6 másodperc volt ma. Csövitől elnézést kértem, a kutyára meg rádicsértem, hogy visszafogta magát. Szerinte a csövit ugatni kellett én meg meggyőztem, hogy nem, nem kell :)


Csak ügyesen!

2014. dec. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!