Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha napi 2x viszem sétálni az jó?

Ha napi 2x viszem sétálni az jó?

Figyelt kérdés
cavalier king charles spániel
2014. dec. 28. 11:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kevés. Reggel, délben, este a minimum.
2014. dec. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kevés - a napi 3 a minimum, amiből kettő lehet 20-30 perces, de egynek mindenképpen 1-1,5 órásnak lennie kell. Ha ezt nem tudod biztosítani, akkor nem kötelező kutyát tartani, csak azért h legyen - az önzőség.
2014. dec. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nem azért aztis meg tudom valostani
2014. dec. 28. 11:17
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy vállalj kutyust, hogy télben, hóban, -20 fokban, szakadó esőben, +40 fokban is vinni kell sétálni naponta 3x minimum. Ja, 15 évig jó esetben....
2014. dec. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha kertes házban laktok, akkor a napi egy is elég, ha mellette még otthon is foglalkozol vele. Ha panelban/nem kertesben, akkor a 3 az a minimum, de jobb lenne 4-5-ször levinni wc-zni.
2014. dec. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kertes házban elég. Ha csak lakásban lakik, akkor minimum napi háromszor, de amíg kicsi és tanulja a szobatisztaságot, addig jóval többször (kb. 2 óránként).
2014. dec. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

Azért végletekbe ne essünk! Aki nyáron 40 fokba délbe futtatja vagy sétáltatja a kutyát az se 100as! Az ebletnek sem jó meg a gazdinak sem! A napi mozgásmennyiséget sem kell csak sétából összeszedni! Lehet a lakásba is játaszani, kerestetni, agyilag fárasztani. Nem minden kutya szeret ítéletidőbe császkálni. Napi 2-3 séta kell minimum eü okokból de nem kell órákat kinnt lenni ha senkinek nincs kedve! Kertesházba meg lehetőségek tárháza van frisbee-től az agilityig bármi..

Illetve a kutya habitusától is függ hogy mennyi mozgás kell. Ha te úgy látod, hogy napi 2×fél óra séta meg teszem azt 2xfél óra játék + gondolkodós feladattól kifejszik a kutya akkor nyilván elég.

2014. dec. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azert a 2-3 seta keves. Legyen minimum 3-4.
2014. dec. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Na most fognak lepontozni! Itt minden gazdi tökéletes vagy mindenki csak a kutyájának él ami dícséretes volna ha úgy volna!

Napi 4 séta...ha csak fél órásokkal számolok az barátok közt is 2 óra. Egy ebletnek nem csak sétálnia kell hanem játszani is a gazdival +1 óra. Akkor itt még agyilag nincs leamortizálva, tanuljunk kicsit + fél óra. Ápolni is kell...fésülni fület pucolni karmot vágni ne adj Isten még nyírni is puff megint fél óra. Az egybe 4 óra. Naponta.

Egy átlag ember napirendje: fél 7kor elmegy meloba (előtte volt egy fél órás séta), ott lenyom 8 és fél órát, 4re hazaér. Most akkor én vagyok a hülye, hogy nem fog este 7- fél 8ig nonstop kutyázni vagy rajtam kívül mindenkinek házvezető nője van??

2014. dec. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ui. A 2 sétát én sétának értettem, nem eü. kirohanásnak. Nyilván abból többre van szükség!
2014. dec. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!