Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kell attól tartanom hogy a...

Kell attól tartanom hogy a kutya mancsa fázik a hóban?

Figyelt kérdés

Kistestű, lakásban tartott terrier-keverék, egy éves lehet

Ma úgy láttam tetszik neki a hó, de néha nyüszögött. Szerintem csak hiszti volt, mert nagyon izgatott volt és nem akart szépen sétálni a hóban (rángatta a pórázt) de én megköveteltem tőle.

Ti egyszerre max. mennyit vagytok kint ilyenkor kistestű kutyátokkal?


2014. dec. 28. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Az enyém szereti a havat, de olyan 30-40 percnél tovább nem igazán szeret ilyenkor sem kint lenni. Napi háromszor sétálunk.
2014. dec. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom, hogy mennyire fázik, de ilyenkor sóval/akármivel felszórják az utakat, az nagyon marja, kikezdi a lábukat.
2014. dec. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyon tudja marni, az enyém volt, hogy 4 lábára kezdett egyszerre sántítani, annyira marta (valami különleges anyaggal szórtál fel azelőtt a ház előtt). Ha nyüszög, vidd azonnal a tiszta hóba, hogy az kimossa belőle a maróanyagot! Ja, és engedd játszani a hóban!
2014. dec. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vegyél neki cipőcskét, mert a só kimarja az érzékeny talp párnákat. Ha nincs, akkor séta után azonnal mosd le a talpait.
2014. dec. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi. A sót értem, de nem volt akkor még leszórva semmivel, ezért kérdeztem hogy fázhat-e
2014. dec. 28. 14:58
 6/9 anonim ***** válasza:

ma már egyre kevesebb helyen használnak valódi sót. Eleve tilos is.

Amúgy lehet, ment volna a hóba játszani, és azért nyüszögött. Neki élete első hava lehetett.

2014. dec. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem sózzák az utakat akkor nem nagyon foglalkozom vele. Mozog, szaladgál a hóban nem kellene hogy fázzon. Nálunk a tanyán ahol lakom ott van hogy reggeltől estig műben vannak a kutyák, jönnek mennek a sokszor magas hóban, semmi bajuk. Kicsi kutya is hadd élvezze a havat még ha el is süllyed benne
2014. dec. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
igen én is erre gondoltam, csak inkább rákérdeztem :)
2014. dec. 28. 16:34
 9/9 anonim ***** válasza:

a kutyák érdekes lények :)

a lábukban a vér hőfoka változó. így a talpukon mindig olyan amilyen a talaj hőfoka . és a kutya teste felé haladva a vér hőfok megnő . ezért nem fagy le a talpuk a szánhúzóknak sem :)

persze a jég a só kikezdheti, de a hideg alapból nem okoz gondot. lsd : Wikipédia .

2014. dec. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!