Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leonbergi első kutyának...

Leonbergi első kutyának milyen? Milyen kutya fajtákat ajánlanátok elsőnek?

Figyelt kérdés

Ha kinti-benti tartás megoldott, és a lemozgatás is.

Tehát az alapfeltételek megvannak.

Kutyasuli nem akadály.


Engem most csak tapasztalatok,vélemények érdekelnek.


2014. dec. 28. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatom nincs a fajtával, de ahogy tudom, simán megfelelő első kutyának.
2014. dec. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem jó választás. Ha jó kennelből van és kiegyensúlyozott idegrendszerű akkor nem lesz vele sok gondotok.
2014. dec. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi.:)

Nagyon beleszerettem ebbe a fajtába.:)

De ami még érdekelne, hogy kb havi szinten mennyibe kerülhet a tartása? Mivel ugye igencsak óriás,ezért gondolom nem olcsó.:)

Esetleg akinek van,és leírná ezt a részét is azt megköszönném.

2014. dec. 28. 17:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia, én csak egy berni tenyésztőtől hallottam, hogy évi 250 ezer a berni kb. Hát sajna a leo még nagyobb :)
2014. dec. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy kan kb 80 kiló. Ehhez csak minőségi tápokat kifejezetten óriás testűre fejlesztetett érdemes venni. Évente 2x kozmetikust is be kell tervezni, hogy rendbe tegye a szőrét.

Az óriás test sajnos több állatorvosi költséggel is jár, parazitamentesítés pl, de sajnos gyakoribb mindenféle megbetegedés is ahogy minden óriás testű fajtánál, úgyhogy a tartása nem olcsó.

2014. dec. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A tartását egészen pontosan meg tudom mondani. Alapból havi átlagban minimum 20 ezerrel kell számolni (felnőtt kutyánál - a kölyök több), általában erre jön még rá minden extra.

Csak gyors számolás.

Havonta:

táp (Josera vagy jobb 20 kg) 10-15 ezer

Milbemax szívférgesség ellen 4.000

Havonta spot-on 5.000 vagy 6 havonta nyakörv 5.000-8.000

Féreghajtás 3 havonta 70 kg-ra 3.000


Plusz felszerelés, kutyaiskola, jutifalat, állatorvos, izületvédő...


Kozmetikus felesleges, hetente alaposan meg kell fésülni és akkor nem kell kozmetikushoz járni vele. Nem kis munka de elengedhetetlen, hogy a gazdi maga megtanulja karbantartani a kutya szőrét!

2014. dec. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi.:)
2014. dec. 28. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!