Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen hidegben nem fázik kint...

Ilyen hidegben nem fázik kint a német juhász?

Figyelt kérdés
8 hónapos szuka, és elég hideget mondanak az elkövetkezendő napokra (-15 C°), valamint erős szelet is. Nem fázik meg a kutyus kint? Nem lesz semmi baja? Van ugyan kutyaól neki, amibe kétszer is beleférne, de nincs neki semmi pléd, vagy takaró.

2014. dec. 28. 18:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szalmát ha tesztek be neki akkor semmi baja nem lesz
2014. dec. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Valamit tegyél ki, amúgy semmi baja nem lesz. Nekem is van, kiskorában is kinn volt. Még nagyobb hidegben sem fáznak úgy, mint az ember, ehhez is alkalmazkodtak
2014. dec. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
fázik, de a kutyát nem érdekli
2014. dec. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha az ól megfelelő méretű, tehát be tudja magának fűteni, az ajtaja sem túl nagy, nem huzatos helyen van, és esetleg szalmát tesztek bele, akkor nem fog megfázni.


Ha kétszer is elférne az ólban, az túl nagy, abban simán megfázhat.

2014. dec. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Béleld ki szalmával a házát. Naponta többször adjatok neki melegebb vizet vagy húsleves lét inni, és törjétek fel a jeget az itatójában.
2014. dec. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szalmára én is gondoltam, mondjuk biztos elsőre biztos kipaterolná a házikójából. :) Azért megpróbálom.


Zsugorítani sajnos nem áll módomban a „kutyalakot”. A vízét amúgy is cserélgetem, így este 9-ig napközben rendszeresen, vagy én, vagy mások.

2014. dec. 28. 20:07
 7/11 anonim ***** válasza:
De lehet zsugorítani a kutyalakot. Amikor majd jó idő lesz, leveszed a tetejét és csinálsz bele elválasztót. Annak is legyen egy bejárata, de NE közvetlen az eredetivel szemben. Amikor szalmát tesznek a házba, olyankor csinálnak egy kis magasítást az ajtó elé. Így kevésbé folyik ki a szalma.
2014. dec. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A bejáratot szűkítsd be (odaszegelsz egy deszkát), és rakjál fel egy szőnyeget, vagy a kutyás boltban vehető átlátszó függönyt eléje. Belülre pedig rakj szalmát. A pléd nem jó, mert ha vizes lesz akkor nagyon kényelmetlen a kutyának.
2014. dec. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem 7 hónapos kan német juhászom van, szalmával béleltük a házát. Most a nagy hidegek miatt még tettünk be, elég magasan, mivel ezt széttúrja, fészket csinál belőle, így oldalról is jól melegíti. Szerintem jó sok szalmát tegyél bele. Mikor kijött a házából ma reggel, meleg volt a kutya, úgy hogy nem igen fázhatott éjjel:) A szalma jól bemelegíti, és még esős , havas időben sem ázik át. (Bár sajnos nálunk nincs hó).
2014. dec. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Na, raktam be neki szalmát. Megbarátkozott vele elsőre, azóta is azon fekszik. Gondoltam, hogy tetszeni fog neki. Ilyen hidegben csak jól esik neki. :)
2014. dec. 30. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!