Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt a félelmet hogyan lehet...

Ezt a félelmet hogyan lehet legyőzni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy kutyát,(még sosem volt,de évek óta szeretnék) ez mondjuk több szempontból sem lehetséges még, úgyhogy van időm túllendülni ezen a félelmen.

Régebben(én még kicsi voltam, 8 körüli) volt egy kutya a családban, levittük sétálni,egy kistestű kutyus volt, és jött egyedül egy nagy németjuhász. Én meg (tudom már,hogy helytelenül), de felkaptam a kiskutyát, a nagy meg csak nézett,aztán elment. Ezt azért írtam le, mert van bennem egy ilyen félelem(ami akkoriban kezdődött),hogy mi van ha megtámad minket egy másik kutya.

Hogy kell lereagálni stb.

Na most,ha majd kutyám lesz sokat szeretném kutyák közé vinni,de amíg így félek az ilyen szituációktól nem is lenne jó kutyát bevállalni.

Volt esetleg valaki így?


2014. dec. 28. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
megmondom őszintén bennem is bennem van nem a félelem csak a tudat hogy megtámad minket egy kutya volt is rá precedens egy nagy méretű keverék akart megtámadni minket , akkor figyeltem meg hogy egy egészséges kutya nem jön nekünk ha mi többen vagyunk és mi is támadóan lépünk fel. Mivel ebben a szituációban ráordítottam a kutyám is elkezdett ugatni és ennek köszönhetően a keverék elfutott. De természetesen ez az esett óta mindig nálam van a gázspray vagy paprikaspray :)
2014. dec. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Keresel egy segítőkész szakembert, aki elmagyarázza, megmutatja, hogy hogyan lehet az ilyen helyzeteket kezelni, és rögtön magabiztosabb leszel :)

Például ha elkötelezed magad a kutya mellett, és csak ez akadályozna meg, akkor magadhoz veszed a kutyát, keresel egy jóféle kutyaovit, és ott alaposan kikérdezed az oktatókat erről, meg hát eleve ott leszel egy csomó kutyás között, szokni fogod a helyzetet, meg a kisebb összezörrenéseket.

2014. dec. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezzel semmi gond, szinte mindenkiben van egy ilyen, hogy idegen kutyától félti magát is, a kutyáját is. Viszont meg lehet tanulni értelmezni a kutyák kommunikációját, hogy nagyrészt tudd, mire számíthatsz a szembejövő ebtől.
2014. dec. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Sokszor az idegen kutyák közel jönnek de nem támadnának, igazából félnek...de persze van, hogy ez nem így van. Én mindig azzal nyugtatom magam, ha megtámadna egy kutya, legrosszabb esetben elengedem a sajátomat és az elfut majd ha minden oké, akkor visszajön. DE még sosem találkoztam olyan kóbor kutyával ami támadt volna.
2014. dec. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor ne apró kutyát vegyél, hanem nagyobbacskát. :D Én pl. sokszor féltettem a csivavámat, mert egyszer majdnem kettéharapta egy póráz nélküli kutya (ehemm...), meg hiába kutya-kutya ha egy másik, nagy odakap, ő járt volna rosszabbul. Most van egy bullterrier méretű keverék kutyám, na neki eleve elég nagy szája, úgyhogy ha le is rohan minket egy nagy dög, nem féltem, mert tudom, hogy meg tudja védeni magát. De az ugatva odacsörtető kutyák nagyrészt csak arcoskodnak, ahogy odaérnek normálisan viselkednek. Húú, hányszor volt, hogy póráz nélküli kutya kicsörtetett valahonnan és jött ugatva (mopsz, csivava, agár, border collie, vizsla, meg roti keverék is), persze kicsit legbelül megijedtem, de azért szépen nyugodtan mozdulatlanul bevártuk őket, én kutyám meg mivel látta hogy én nyugodt vagyok és nem pánikolok, szintén nyugodt maradt.


Ha meg egy kutya nagyon bunkózott, nyomult, lökdösött, akkor rászóltam, hogy "héé-HÉÉ!", vagy "Á-áá".

2014. dec. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nehez ugy . En pl multkor talaltam. Mentettem 1 pit fiut. Az ment mindenre ami mozgott. Ha kutyaval vagyok kinn. Hat nehez lett volna szetszedni! O nem csak ugatott. Ment neki szabalyosan mindennek.
2014. dec. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!