Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos keverék kutyus nem...

3 hónapos keverék kutyus nem áll le a harapással, Mit tehetek?

Figyelt kérdés

5 hetesen került hozzám a kis kutyám, és azóta se sikerült le szoktatnom a harapásról.

Ha örül is akár vagy csak játszik, és a kezem a feje közelében van, vagy simogatom a hátát mindig arra fordítja a fejét és probálja be falni a kezemet. Nem agresszióból ha nem inkább játékból teszi, csk néha meg feledkezik, hogy élesek a fogai.

Leszorítottam a földre, megharaptam a fülét többször, játékot raktam mihelyt ki tátotta a száját rágni de semmi nem használ. Játékként fogja fel,hogy rág mindenkit (inkább csak családtagokat, vendégekkel csak "nyalakodik")

Próbáltam, hogy ha meg rágta a kezem ott hagytam, vagy ki vittem a szobából.


Mit tudtok javasolni?



2014. dec. 29. 05:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Fogj rá a szájára, (harapd meg kézzel a száját) és mond neki megfelelő szigorral, hogy nem. És onnantól állja le a játékkal.

Azt , hogy fogj rá, úgy értettem, hogy pont olyan erővel, hogy az első másodpercben egyértelművé váljon számára, hogy ez már nem a játék része!

2014. dec. 29. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"ott hagytam, vagy ki vittem a szobából. "


Ez így önmagában, konkrét fegyelmezés nélkül egyáltalán nem hatékony módszer. Az ilyen figyelmen kívül hagyós "módszer" mindig csak kiegészítés, opcionális, akár el is hagyható.


(Ahol hatékony, azok nem ilyen problémák, nem ilyen idősen, és nem így kivitelezve. )

2014. dec. 29. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

...és természetesen mindig legyen más alternatíva!


Ez alapszabály, bármilyen fegyelmezésre. Legyen mit rágnia. Magában is, veled való játék közben is. Vannak direkt ilyen erős, rágható játékok.

2014. dec. 29. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat. A játék rágos dologgal az van, ha pl. labdával el van mondjuk és "tvzünk" akkor ha a labda a kezem közelében van Véletlenből is a kezem az első ahova "nyúl" :).


A szájfogos, harapós meg hogy néha fel húzza az orrát mintha már nem tetszene neki.

Valamiért még mikor ide került a kiskutya hang utánzása se akart bevállni, tehát ha harapott akkor felorditás, nyivogás megnézet pár másodpercen belül kezdte elölről.

Rá szólok hogy nem,nem szabad, nevén szólítom elég erős hangon.

2014. dec. 29. 06:25
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Úr isten, csak nem Victoria Stilwell-t néztél, vagy valami elborult elméjű követőjét?


Van egy rossz hírem, sajnos ő abból él, hogy egy szimpatikus tv-s személyiség, de a kutyákhoz nem nagyon ért.

Ez a "felkiáltós módszer" (nevezzük inkább tevékenységnek, vagy bohóckodásnak) tipikusan az egyik szokása, ilyenekre veszi rá a gazdikat.


A kutyákat nem kell túlkomplikálni. Őszinte lények, és az őszinteségből értenek. Ha valami rosszat tesz, közvetlenül, konkrétan tudatni kell vele, hogy az rossz. Azonnali, megfelelő erősségű fegyelmezéssel.

Nem pedig tenni valami olyat, amiből majd esetleg következtet rá, hogy az úgy nem jó.

Tipikus példa erre a sétáltatásnál a forgolódós -akkor maradjunk ennél- bohóckodás.


Ezek valószínűleg azért terjedtek el, mert sok embernek szimpatikus ez a passzív ellenállás, hogy a legminimálisabb ellenállást se vállalják fel a kutyával szemben.

Pedig a kutyáknál ez egyáltalán nem természetes.

Ők nem így rendezik a soraikat, márpedig az nem vita tárgya, hogy kommunikációban nekünk kell lemenni az ő szintjükre, nem pedig azt várni, hogy majd ők jönnek fel a mi szintünkre.

A kutyáknál ilyen téren még mindig "farkastörvények" vannak, nekik ez a természetes.

Ő se rád kiabál, amiért vissza kell kiabálni, vagy csendre kell inteni.

A testét használja, fizikai, direkt kontaktust, amivel fájdalmat okoz.

Ezt úgy tudod a legjobban tiltani, ha ugyanezt alkalmazod irányába. Nyilván, nem a fájdalom okozás a cél, hanem hogy egyértelműen rávilágíts, hogy ez tiltott.


Lehet közvetett módszerrel is, ahogy eddig csináltad. Meg ha jó felfogású, bármiről lehet így is tiltani. Pár hét vagy hónap alatt célhoz érsz.

Direktebb módon ugyanez néhány perc.


Még egy alap dolog, amire jó lenne, ha nem szoknál rá, mert rettentő nehéz leszokni róla, és nagyon kártékony:

Soha ne mondd ki a nevét fegyelmezés közben!!!

A neve, az az odahívás, és a pozitív megerősítés szinonimája.

Összeegyeztethetetlen a fegyelmezéssel!

2014. dec. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Nekem francia buldogom van, és ő is ennyi idősen ezt csinálta. Mikor harapott határozottan rászóltunk: ELÉG!

Bevált most :) 9 hónapos és már teljesen leszokott róla!

2014. dec. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Ferdi77 válasza:
Ha 3 hónapos még kölyök kutya az így játszik
2014. dec. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy csak végig próbáltad az általad ismerteket. Nem próbálni kell, hanem egy fajta tiltással kitartóan elérni, hogy leszokjon a harapdálásról. A 3 hónapos is kölyök még. Lehet, hogy meglepően hangzik, de idő kell ahhoz, hogy egy kölyökkutya megtanulja mit szabad, mit nem.
2014. dec. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktattam le, hogy amikor harapni próbált, mindig megpöcköltem az orrát. Nekem ez bevált. A nyalogatásról is leszoktattam pöcköléssel részben. Úgy ugrik be az ölembe ha hívom, hogy nem nyitja ki a száját és nem csinál idegesítő dolgokat, legfeljebb csak fickáncozik, ha éppen fel van pörögve. A nyakamat meg csak akkor nyalhatja meg, hogyha ráhajtom a fejemet a fejére. Így jelzem neki, így tanítottam. De a kezemet kicsit sem szabad harapni játékból sem.


Szerintem a pöckölés jó, mert az orra érzékeny.

Persze nem minden kutyának egyforma. A másik kutyámat sokkal erősebben kell pöckölni, hogy érezze, és többször egymás után, hogy egyáltalán elkezdje zavarni őt.


Aztán meg már ha így rájött, hogy az neki nem jó, akkor néha elég csak mutatni, hogy pöckölni fogok, és akkor minden rosszalkodást abbahagy, amit éppen csinál.

Amikor meg abbahagyta, akkor meg kell simogatni.

2014. dec. 30. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos még mindig nem akar le állni ezzel a rágás dologgal, orr pöckölés pipa, az oldalára fektetem és lent tartom pipa (alkalmanként morog és erősebben akarna harapni.. ) Amit észre vettem inkább akkor "harap játékból" ha a feje közelében simogatom vagy játszok vele. Saját magát is harapdálja ha olynakor ott a kezem azt is meg akarja "csípni". Bolhája nincs ez 100% tehát nem értem a önrágást
2015. jan. 16. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!