Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MÁR RETTEGEK ELŐRE! Szilveszte...

MÁR RETTEGEK ELŐRE! Szilveszteri petárdázástól hogyan véditek meg a kutyátokat, mit tegyek, hogy ne féljen?

Figyelt kérdés

Lakásban élő foxi kutyuskánk van, de már előre félek, hogyha az első durranást meghallja, attól kezdve ki nem lehet vinni sétálni, inkább visszatartja a dolgát.

Igaz tavaly kapott egy kis sört, valamennyire enyhült a félelme. Valakinek valamilyen ötlete ilyenkorra?



#szilveszteripetárda
2014. dec. 30. 08:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

petárda durrogtataás elött ami általában este 8 tol kezdödik ,kiviszed pisi, kaki, majd vissza kibir akár 6 orát is Pisilés nélkül

éjfél után ujra leviszed porázon. ennyi

2014. dec. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
este sétálni nem visszük a kuytát (elsö vagyok) cska a szükségletét végezze el ez a cél
2014. dec. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
elsö vagyok SÖRT nme adunk ALKOHOLT nem adunk Állatoknak!!!!!!
2014. dec. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Shai-Hulud ***** válasza:
100%
Ne alkoholt adj a kutyának. Létezik kifejezetten állatoknak adható nyugtató, állatorvos azonnal felírja.
2014. dec. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Nálunk már egy hete röpködnek a petárdák, éjjel nappal, és így megy majd egészen január 2-ig. Sajnálom szegény kutyákat. Szerintem ölben vidd le messzire a házaktól, ahol nem tudnak elé dobni egyet sem.
2014. dec. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nem szeretném,ha azt gondolnátok, hogy itatjuk, csak egy picike volt. De már nem tudtunk mitévők legyünk! Annál sokkal jobban szeretjük és vigyázunk rá, hogy bármi baja is legyen, azért is kérdeztem itt, hogy mit lehet tenni ilyenkor?
2014. dec. 30. 09:07
 7/21 A kérdező kommentje:
Igen, úgy szoktuk, ha úgy látjuk még szükséges lenne neki, elvisszük ki a város szélére, ott annyira nem hallatszanak a durranások! Utána ott ül v. fekszik ,ahol mi vagyunk!!!
2014. dec. 30. 09:10
 8/21 anonim ***** válasza:

1.Most ne itassátok egy picivel se!

2.Válasszatok ki a házban egy védett helyet

3.Pipiltessétek meg,és rakjatok elé kaját és vizet(valószínűleg nem fog enni)

4.Lehet hogy be pisil

2014. dec. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Reggel, vagy délelőtt minél többet legyetek vele kint, fárasszátok ki, amennyire csak lehet. Ha kell, menjetek olyan helyre (erdőbe, stb) ami messze van a lakott területtől, és nem petárdáznak. Fussatok,labdázzatok sokat vele.

Reggelire már ne kapjon sokat enni.

Este pedig sötétítő függöny behúz, esetleg gyújthattok gyertyát, tévé, zene, bebújás a paplan alá, a lényeg, hogy tereljétek el a figyelmét.

Az én kutyám hála Istennek nem fél nagyon, de amikor már hosszabb ideig (10-20-30 percig folyamatosan) lövik, és dobálják a petárdákat, akkor ő is elkezd stresszelni. Olyankor szoktam vele összebújni, és egy idő után megnyugszik.

Sajnos nincs tuti recept, esetleg állatorvos tud adni enyhe nyugtatót, de szerintem próbáljátok a nélkül kibírni ezt az éjszakát :( Sok sikert! és BÚÉK :)

2014. dec. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Hát sajnálom, akinek fél a kutyája ilyentől. Az enyém lesz.ra. Kint sétálgatok vele póráz nélkül, de hidegen hagyja.
2014. dec. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!