Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félek! Nehogy elszökjön...

Félek! Nehogy elszökjön szilveszterkor, mit tegyek vele? (többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy nyolc hónapos kutyusom. Kinti kutya és soha sem jöhet be a házba. Többször is átment a szomszédba, majdnem elszökött. Sajnos a beaglek ilyenek. Van kenelje is. Az estét mindig a teraszon az asztal alatt tölti, alszik. Ám ez lesz neki az első szilvesztere, és nem tudom mit fog reagálni, és mit tegyünk mi. Segítettek? :)

2014. dec. 30. 09:53
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A kenelbe nem akarjuk bezárni de védett helyen szeretném tartani. :)
2014. dec. 30. 09:56
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem most be kéne engedni a házba.

Biztosíts neki vizet és kaját, bár nem hinném hogy enni szeretne. Ha vannak helyek ahol elbujhatna mutassátok meg neki és a veszélyes helyeket zárjátok el. Elképzelhető, hogy be fog pisilni, inkább elötte pisiltesd meg.

Sok sikert!

2014. dec. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az nem túl jó megokdás ha kint van állandóan. Nekünk is vannak kinti kutyáink. Azokat beengedjük a kazánházhoz ha vizesek havasak. Vagy ha minusz fok van kint. Ilyenkor szilveszterkor is beengedjük bár ezek annyira nem félnek. Valahova engedd be. Vagy garázsba. Amugy is egy 8 honapos kutyának elég hideg még egy havas esős tél.
2014. dec. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

" Van egy nyolc hónapos kutyusom. Kinti kutya és soha sem jöhet be a házba. Többször is átment a szomszédba, majdnem elszökött. Sajnos a beaglek ilyenek."

Egy 8 hónapos, ivaros, rövid szőrű kutya nem tartható csak és kizárólag ottkint. Az ivarossága miatt szökni is fog, hiszen hajtja a vére. Ha kan, akkor a tüzelő szuka után, ha szuka, akkor meg a kan után.


" Ám ez lesz neki az első szilvesztere, és nem tudom mit fog reagálni, és mit tegyünk mi."

Vigyétek be a házba, hadd aludjon veletek! Ha ott sem nyugszik el, adhattok neki nyugtatót, amit AZ ÁLLATORVOSNÁL kell beszerezni, és vele megbeszélni, mit javasol! De semmiképp ne hagyjátok kint a kertben. Se most, se máskor!

2014. dec. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A miénk is teljesen kinti kutya, nagy mamlasz golden retriever, de szilveszterkor a nagyobb durrogtatás idejére behozzuk a hátsó szélfogóba (kazánházunk, benti garázsunk nincs) utána meg három perc alatt feltakarítjuk a tappancsnyomokat.


Kenelbe miért nem akarjátok becsukni, ha már van neki?

2014. dec. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Nem, a beagle-k nem ilyenek. Az ivaros kutyák sem ilyenek. A leszarom mentalitású gazdik kutyái ilyenek.


Be kellene engedni a házba.

2014. dec. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nálunk olyan atombiztos a kerítés hogy a kutyáknak minimum két hét kellene hogy kiássák magukat.De szilveszterkor mégis bejönnek a házba. Pedig három 60 kg feletti kutyáról beszélünk és nem egy beagle-ről..
2014. dec. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%
Nekem is beaglem van, mégsem szökik. Hogy miért? Mert én foglalkozok vele, rendszeresen le van mozgatva, ivartalanítva van és (láss csodát) nem szökik.
2014. dec. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Még annyit írnék, hogy a kertbe akármikor bedobhatnak egy petárdát, akkor pedig teljesen mindegy, hol a kutya. Sőt, nem csak petárdát, hanem mérget is dobhatnak be. Ne tartsátok kint, komolyan ne. Épp ma olvastam, hogy egy pár hetes kutyus mellé a kertbe dobtak egy petárdát, és elszökött, mert annyira megijedt, és nem találják.
2014. dec. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Pedig zárható helyre kellene beengedned,a lakás pont jó erre.Behúzódik valami alá,aztán el van.De alap,hogy legyen regisztrált chipje,meg egy biléta a nyakában,ha véletlenül még is meglépne.
2014. dec. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!