Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Városi kutyák iskolája kutyasu...

Városi kutyák iskolája kutyasuliról vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túl pénzes ember és ez még normális árkategóriába tartozik és az egyetlen a környéken, amit könnyen meg tudok közelíteni, minden más suliba 1,5 órát kéne minimum buszozni :/


Aki járt már a suliba, írna tapasztalatokat?

Milyenek az oktatók? Mennyire van elméleti és gyakorlati oktatás? Nagy vagy kis létszámú csoportok vannak? Milyen a környezet (gazos, koszos vagy rendezett)?


Azért is szimpatikus még a suli, mert pozitív megerősítéses módszerrel dolgoznak állítólag, ez tényleg így van?



2014. dec. 31. 12:55
 1/2 Hovarju ***** válasza:
81%

Személyes tapasztalatom nincs a suliról. Aki odajárt és szerette az dicsérni fogja, akinek valamiért nem jött be, az szidni fogja.

Én azt javaslom, hogy menj el kutya nélkül egy foglalkozásra, nézd meg mi történik, mennyire szimpatikus neked a tanítási forma. Kérdezz bátran az oktatóktól, gazdáktól az óra után.


Esetleg más sulikat is meglátogathatsz ugyanígy. Azt a sulit válaszd, aminek az oktatási formája közelebb áll hozzád.


Jó tanulást!

2014. dec. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
82%

"Azért is szimpatikus még a suli, mert pozitív megerősítéses módszerrel dolgoznak"

Az a helyzet, hogy én egy ideje nem nagyon látok olyan sulit, ahol nem pozitív megerősítéssel dolgoznak. Jártam hagyományos suliba is, sok rosszat el tudok mondani róluk, de azt nem, hogy bántanák a kutyákat, sok a jutalomfalat, rendszeresen elmondták, hogy tessék hangosan dicsérni azt a kutyát, ne csak akkor tudjunk hangosak és intenzívek lenni, ha rá kell szólni, szóval az a cél, hogy örömmel dolgozzon. Másképp nem is lehet, ha gyorsan, lelkesen dolgozó kutyát akarnak. A gond a régi típusú sulikban akkor szokott lenni, amikor már nem alapengedelmességről van szó, hanem hétköznapi témákról.

A pozitív megerősítéses suliknak meg az a rákfenéje, amikor a pozitív megerősítésen kívül nincs más, nem tanulja meg a kutya, hogy a feladatoto végre _kell_ hajtani, akkor is, ha őt éppen nem érdekli az esetleges jutalom. Nyilván ez se minden sulinál van így, de sok helyen nem fordítanak kellő figyelmet az engedelmességre, csak a tanításra.

A Városi kutyák iskolájáról nem tudok semmit, nem is minősítem őket, mert fogalmam sincs, hogy milyenek, csak gondoltam ez a téma megérdemel némi pontosítást.

2015. jan. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!