Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásba vennék kutyát! Már...

Lakásba vennék kutyát! Már názegettem és találtam párat de nem tudok választani! Szerintetek ezek közül mejik a legjobb egy lakásba: yorkie, mopsz, westie szerintetek?

Figyelt kérdés

2014. dec. 31. 23:27
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

ha a en reggel 8kor elmegyek suliba es 2 ora fele jovok haza es altalaban a szuleim is dolgoznak tehat nem lenne vele senki... ezt kibirna egy mopsz? Kora reggel setaltatnam meg mikor haza erek sulibol es este is elvinnem

Lecci valaki valaszoljon mar erre a kerdesemre!!!!

2015. jan. 1. 00:49
 12/22 anonim ***** válasza:
Válaszoltam, olvasd el újra.
2015. jan. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Ja mar latom hogy valaszoltal koszi:)
2015. jan. 1. 00:51
 14/22 A kérdező kommentje:
Es mennyi az az ido amennyit max egyedul tudna tolteni ?
2015. jan. 1. 00:52
 15/22 anonim ***** válasza:
86%

2-3 óránként, evés, ivás, alvás, játék után érdemes levinni, tehát nem túl sok.

Kutyapelenkát és macskaalmot felejtsétek el!

2015. jan. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
78%

"Es mennyi az az ido amennyit max egyedul tudna tolteni ?"


Kölyökként, szobatisztaságra való szoktatáskor két óránként ki kell vinni a dolgát elvégezni, felnőttként nyolc -, max tíz órát bír ki...

2015. jan. 1. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
70%

Yorkie, westie nagy mozgásigényű, konok terrier.

Mopsz annyiból élhetőbb, hogy kisebb a mozgásigénye. Viszont a rettentő rövid orra miatt mindenféle egészségügyi problémái lehetnek pl. légszomj, túlhevülés.

Bármelyik fajtánál kötsz ki, csakis megbízható tenyésztőtől vegyél alapos utánajárás után (tenyésztők között is vannak pénzéhes barmok). Törzskönyves kutyának már annyi a helyzeti előnye, hogy a szülőkön elvégezték a fajtaklub által meghatározott örökletes betegségek szűrését, tehát a kiskutyák ezeket nem örökölhetik. Aztán elvileg a tenyésztő ehhez tesz hozzá sok mindent: elsőrangú ellátás a fogantatástól kezdve, kezdeti szocializáció stb.


Apró kutya = apró hólyag ezért 4 séta erősen ajánlott felnőtt kutyáknak. "Es mennyi az az ido amennyit max egyedul tudna tolteni?" Ez picit ilyen csiki-csuki dolog: ha kölyök korában sokat van egyedül akkor nehezebben lesz szobatiszta, ti meg többet fogtok sikálni, amúgy meg nehezebben szokja az egyedüllétet. Ha iskolás vagy, érdemes nyári szünetre időzíteni a kutya érkezését, úgy könnyebb beszoktatni.


Azt érdemes végiggondolni, hogy a kölyökkutyával a szobatisztaságra szoktatáson kívül is rengeteg feladat, gond van. Rág, rombol, sokáig nem esik le neki, hogy mit nem szabad, a koncentrációs készsége meg egy ADHD-s lepkéével vetekszik. Szóval ha nem akartok így járni: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__6426386-mit-l.. ajánlott felkészülni szaktudásilag és lelkileg.


Ha nem ragaszkodtok a fajtatiszta kutyához, esetleg nézhetnétek 2-3 éves apró termetű menhelyi/sintértelepi keveréket. Nekik az az előnyük, hogy már kialakult a személyiségük tehát nem veszel zsákbamacskát, kifejlettek, tehát nem kell azon görcsölni, hogy kibírja-e amíg hazaérsz, illetve lényegesen jobb a koncentrációs készségük, sokkal hamarabb felfogják, hogy mi a feladat, elvárás, mit szabad, mit nem. Úgy összességében megúszod a problémás kölyökkort és a lázadó kamaszkort.

2015. jan. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Akkor te azt mondod hogy kibirna egyedul 6 orat? Mert olvastam hogy eleg lusta szoval lehet hogy csak itt pihenne ameg haza nem er valaki
2015. jan. 1. 10:10
 19/22 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom hány éves vagy, de akkor kezdjük az elején... a kutya nem egy bicikli amit beteszel a sarokba, amíg nem vagy otthon és az ott ellesz. Egy kutyának meg kell tanítani hogyan kell egyedül lenni, mit csinálhat és mit nem. Rengeteg elrontott kutyával találkozok, akiket fajtától függetlenül nem lehet otthon hagyni mert szétszed mindent, nyüszít, kapar.

A másik, h nem 6 órát lenne otthon egyedül, hanem legalább 7-8at. Én is voltam iskolás, 8ra te már iskolában vagy, tehát minimum 7.30kor vagy korábban el kell indulnod és ha 6 órád van akkor 14.30nál előbb nem vagy otthon. Ezt csak azért mondtam el, h ne legyenek illúzióid. Ezek szerint a szüleid még tovább dolgoznak, így MINDEN nap Neked kell levinned a kutyát - akkoris, amikor már elillan az újdonság varázsa.


Azt ajánlom Neked, h menj el néhány hétvégén egy kutyaiskolába és nézd meg, tapasztald meg h hogy néz ki a kutyanevelés. Mert azokból amiket írsz, a fejedben szerintem valami teljesen fals kép van róla. Ha egyáltalán van bármi elképzelésed róla.

2015. jan. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Utolso valaszlolo te ertesz a kutyakhoz?

Mert akkor irnek privatot

2015. jan. 1. 11:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!