Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kutyafajta, amely...

Van olyan kutyafajta, amely akkor tetszett meg igazán, amikor először élőben megláttátok?

Figyelt kérdés
Pár évvel ezelőtt az agarak még teljesen közömbösek voltak számomra, egy kiállításon viszont volt szerencsém több fajtájukat megcsodálni. Sosem felejtem a pillanatot, amikor a látogatói jegy vásárlására várva a tömeg szétnyílt, és gazdája oldalán egy hatalmas, hihetetlenül kecses, büszke, lélegzetelállító orosz agár ügetett ki könnyedén, olyan ruganyos, légies léptekkel, mintha nem is a földön járna. Azóta (3-4 éve már) szerelmese lettem ennek a csodálatos fajtának, elbűvölő küllemén túl a jelleméről, igényeiről is igyekeztem minél többet megtudni, hogy egyszer majd magam is tulajdonosa lehessek egy ilyen csodálatos kutyának. Már most a magyar agár is igencsak szívem csücskévé lett, de a barzoi mindenesetre viszi a prímet a X.fcs kutyái közt számomra. Érdekelne, van-e köztetek is olyan, aki hasonlóan járt már egy fajtával, hogy igazán akkor szerette meg az adott fajtát, amikor először megismerte az egyik képviselőjét személyesen is, vagy csak épp meglátta valahol.
2015. jan. 1. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akinek van egy kimondottan kedvenc fajtája, az pontosan így vált a fajta szerelmesévé akárcsak te :)
2015. jan. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a bull típusú kutyákkal voltam így :) Kicsi gyerekkoromtól azon agyaltam, hogy milyen fajtát szeretnék, volt egy kutyafajtás könyvem szénné dekorálva, bejelölgettem a kedvenc fajtáimat, semmi ilyen izomagy nem volt közte, aztán elmentem egy menhelyre önkénteskedni, és azonnal beleszerettem a kockafejű keverékekbe. Tíz évvel később szereztem is egyet (mert a menhelyen útközben belezúgtam a nj keverékembe, pedig akkor már nagyon nem szerettem a jucikat), és akkor nem volt még kapacitás két kutyára.
2015. jan. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a zárójeleket kicsit elbaltáztam, de értitek :D
2015. jan. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Pont oroszos példát akartam én is írni. :)


Fotóról, videóról már ismertem a fajtát, de amikor az ember élőben látja, hát, az valami bámultos, semmihez sem fogható élmény. Én az utcán találkoztam vele, messziről kiszúrtam, olyan hatalmas és kecses volt, hogy olyat még életemben nem láttam. Utánuk mentem, de sajnos elveszítettem őket.


Nem tudom, lesz-e valaha oroszom, megérek-e a fajtához, de ha lesz is, az lesz minden dolga, hogy hagyja, hogy gyönyörköjek benne...

2015. jan. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A Bedlington terrierrel voltam így. Képről ismerve csak az látszik, hogy olyan se nem kutya, se nem bárány. :) Aztán találkoztam eggyel, és a báránykülső mögött egy hihetetlenül kedves, jópofa, bájos és okos, igazi kutya rejtőzik. Nem is értem, miért nem sokkal népszerűbb.
2015. jan. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

En a magyar agarral jartam igy. Kepen semmi extra, unalmas kullemu kutyanak tunt, de mikor egyszer lattam oket egy magyar fajtakat bemutato rendezvenyen, leesett az allam. Valoszinuleg soha nem lesz ilyen kutyam, mert en inkabb a gazdacentrikus juhaszkutyakat szeretem, de nagyon tetszenek kullemre.

A masik ilyen kutya a schipperke, kiallitason voltunk a mudimmal es odajott egy kulfoldi hazaspar, hogy ok szeretnek megnezni a mudikat, mert meg sose lattak ilyen fajtat es nagyon kivancsiak. Elkezdtunk beszelgetni es mondtak, hogy ok schipperkevel foglalkoznak. Elmentunk megnezni, ahogy felvezetik oket es nagyon tetszettek, olyanok voltak, mint valami torpe mudi, raadasul jellemre is hasonloak. Beleszerettem a fajtaba, csak sajnos nagyon ritka fajta, ezert egyenlore nem lesz ilyen kutyam.

Vegul ide sorolhatjuk a nemetjuhaszt is, bar ott meg csak 4-5 eves voltam. Apukam masodik felesege hozott egy nemetjuhasz kolykot es amikor eloszor lattam, ahogy gyakorolnak, el voltam ajulva, hogy a kutya hallgat az emberi szora. Gyakorlatilag itt kezdodott a kutyak iranti rajongasom, meg ugye a nemetjuhaszokert is odavoltam evekig. Aztan a mudik iranti szerelmem ezt kiszoritotta, de mostanaban ujra elkezdtem erdeklodni a fajta irant, mert orzo-vedozni szeretnek, viszont a mali nekem tul "orult".

2015. jan. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az orosz fekete terrierrel jártam így. Képen most sem tetszik annyira, nem tudja visszaadni a kisugárzását a kutyának. Kutyasulin ismertem többet is, nagyon bejönnek.
2015. jan. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

Nekem is volt ilyen, a Shar Pei-nél. Azonban nem lettem a fajta szerelmese.

Én a Nagy svájci pásztorkutyába szerettem bele, anno még jó pár éve, egy kutyák enciklopédiáját lapozgatva. Még élőben nem láttam, de a fajta szerelmese lettem, és majd ilyet szeretnék felnőttkoromban.

2015. jan. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Nálam a komondor és a puli. :)

Pedig én jobban szeretem a rövidszőrű kutyákat, de egy mezőgazdasági kiállításon beleszerettem egy puliba, azóta a kedvenc fajtám. Utána jött a komondor is, egy kutyakiállításon, sosem felejtem el, amikor rám nézett, így lett a komi a másik kedvenc. A harmadik kedvelt fajta pedig (félig tudatosan) a mudi lett, bár előtte is ismertem a fajtát és szimpatikus volt (a puli és a komondor miatt sokat olvastam a magyar fajtákról, ott persze láttam a mudit is), de személyes találkozások miatt került a harmadik helyre. :D

2016. jan. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem a bernathegyi a kedvencem, nert olyan nagy es step es fennseges!
2016. jún. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!