Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire kutyánk velünk...

Yorkshire kutyánk velünk alszik. De minden mozzanatra elkezd ugatni. Ha megmozdul calaki az ágyon már ugat mit lehet csibalni hogy tudjunk aludni mellettte?

Figyelt kérdés
Tehát ha valaki elkezd suttogni akkor ugat. Ha valaki megmotdul akkor ugat. Ha kint ugat egy másik kutya akkor ugat. Nem lehet tőke aludni. 10 percenként felébreszt... Másik szobába nen lehet elcsukni merrt akkor kaparja az ajtót meg nyüszít ugat. Kicsit gyenge az idegrendszere amúgy.

2015. jan. 2. 10:50
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
97%
Próbáltatok már rászólni? Nem úgy, hogy öngyöröm-böngyöröm, anyuci aludni szeretne....
2015. jan. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
97%

Le van fárasztva rendesen? nevelve van, hallgat rátok? Rá tudtok szólni úgy, hogy tényleg befejezze amit csinál?

Ha nem, irány egy jobb kutyasuli, ahol mindezeket megtanítják nektek :)

2015. jan. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
92%
Csináljatok neki egy alvó alkalmatosságot és szoktassátok le az ágyról első körben. Nem lesz könnyű, de ha a sarkatokra álltok, előbb utóbb meg fogja szokni, hogy a helyén kell aludnia. Tessék őt kutyaként kezelni, azért mert kicsi, még az. Nagy baj, hogy ő hordja a családban a nadrágot, mert minden rá van hagyva, a bajok oka legfőképp ez, nem pedig az, hogy gyengék az idegei. Az sem fog megártani neki, ha elvi
2015. jan. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
97%
* Az sem fog megártani neki, ha elviszitek egy kutyasuliba szocializációra és elkezdtek foglalkozni a szeparációs szorongásával is.
2015. jan. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
97%
Egyértelmű, hogy a kutya a falkavezér nálatok. Olvass utána, és kezdjétek el a viszonyokat rendezni.
2015. jan. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:

Máshol nem képes aludni. Csak az ágyban. Feltud ugrani. Kint a környéken is ugat minden kutya. Aztán ez is. Rászólok akkor abbahagyja. De 10 perc múlva már megint arra ébredek hogy ugat valamié. Nincs lefárasztva. Éjjel nappal tud aludni... Leginkább nappal. Éjszaka meg nyöszörög meg ugat. Kutyaiskola lehetőség nincs. Kis városban lakunk. Itt nincs ilyesmi lehetőség. Legközelebbi város ahol esetleg van de nem biztos. Az 25-30 km-re van. És nincs rá annyi idő iskolából mikor hazaérek az van úgy délután 4-5 óra. Reggel fél 5-kor meg indulok. Se energiám se időm nincs foglalkozni ilyen kutyaiskolával...

Valahigyan le kellene fárasztani. De nen tudom hogy hogyan. Szerintem pórázon nem is megy. Az udvaron ilyenkor meg elég hideg van és rövid a szőre. Meg hozzászokva sincs a hideghez. És van kint a z udvaron két násik kutya. Azokkal nem lehet összeengedni.

2015. jan. 2. 11:51
 7/52 A kérdező kommentje:

Rám annyira nem hallgat. Pedig papírszerint én vagyok a gazda. De iskolába járok. Nem olyan sokat vagyok itthon ezért a húgomat választotta. Arra halgat hogyha hívja. Pl most is ott van a húgomnál és hiába szólok neki.. Nem jön.

Ha a húgom nincs itthon akkor hallgat csak rám.

2015. jan. 2. 11:55
 8/52 KGabi0000 ***** válasza:
95%

Ez nagy baj.

Egyrészt mi az,hogy csak az ágyon hajlandó aludni?Ha fel akar jönni,akkor rászólsz,ha ezek ellenére is,próbálkozik,akkor még erélyesebben,ha pedig sikerül felugrania,akkor egy jó lökéssel lelököd.Nem akkorával,hogy lerepüljön,csak annyira,hogy leessen az ágyról.Ha este ugrik fel,akkor megfogod és lerakod,annyiszor ahányszor felugrik,ha már tödször ugrik fel,akkor már le is lökheted akár,hogy tudja már hol a helye.Tanulja meg ki az úr a háznál.Van ágya,ahol aludhatna?

Le kell fárasztani.Veszel vagy varratsz/varrsz neki kiskabátot és kiviszed sétálni.Nem baj,ha nem akarja,Te vagy az főnök,neked engedelmeskednie kell.iért nem tud pórázon sétálni?Az egy tök alap dolog egy kutyától.Meg kell tanitani neki,ugyanis a séta hiánya komolya szocializáció hiányt okozhat,főleg egy ilyen neveletlen kutyusnál,esetleg a szobakennelt is megpróbálhatod estére.Nálunk bevált a barátaink yorkijánál.Csináltam szobakennelt és este nekem is nyüszitett,meg ki akart jönni,mert az előző gazdái nem nevelték.Én nem foglalkoztam vele,rá se szóltam,az első nap még fél óráig csinálta és lám,utolsó napra egy hét után ahogy beraktam oda rögtön elment a párnájára és előbb elaludt mint én.

Mindennap mentem vele kb. 2-3 km-t és elvolt.Elfáradt annyira,hogy ne a házban akarja levezetni a fölösleges energiát,néha kivittem még az udvarra kicsit,kergetőztünk egy tiz percet és bejöttünk.

A kutya kicsit neveltebb lett AKKOR,de sajnos a gazdi ugyanúgy folytatták,amit elkezdtek,tehát valószinűleg már kezdhetném előről ezt az egész nevelésnek nevezett dolgot.

Az udvaron pedig felveszed vagy bezárod addig a másik kettőt,de össze kéne szoktatni azokkal is és akkor nem lenne ezzel gond.

Remélem segitettem!

2015. jan. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
96%

Olyan nincs, hogy máshol nem tud aludni. Egy kutyáról, egy állatról beszélünk. Semmi keresnivalója az ágyban, és nem azért mert fújjjj, hanem mert ez az ő világában egész mást jelent, mint neked.


Látom, hogy az időbeosztásod elég kemény, így nem lesz egyszerű nevelni a kutyát, de valahogy időt kellene rá szakítanod. A kutyaiskola nem szükségszerű, olvasd el a Kutyapszichológiát és aszerint cselekedj, ami oda le van írva.


Halkan jegyzem meg (nem utólagos megmondóemberként, mert már rég késő) de nem biztos, hogy kellett volna ez a kutya ha ennyire nincs időd, időtök.

2015. jan. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
96%

És nem lehetne, hogy egy szerető, gondoskodó GAZDÁT keress a kutyának? Mert te messziről sem vagy az.

Semmit nem adsz meg neki, amire szüksége van, utána csodálkozol, hogy tojik a fejedre.

2015. jan. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!