Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Föld alatti kutyaház?

Föld alatti kutyaház?

Figyelt kérdés

találtam egy képet,amin egy műanyag szerű,félig süllyesztett kutyaház van.

gondolkodtam,de ez csak nyáron lenne jó nem?vagy ennek direkt ez lehet a célja,hogy csak nyárra?

de itt is a kép:

[link]


2015. jan. 2. 19:56
 1/7 imádomazanimeket válasza:
Hát,szerintem ez igen,csak nyárra lenne alkalmas,hiszen akkor meleg van és a földben meg hűvös van,de télen nem lenne túl tanácsos,hiszen akkor már mínuszok vannak,hát akkor a földben.Azt viszont fogalmam sincsen,hogy ezt most csak "nyári" kutyaháznak tervezték vagy a többi időszakra is,de szerintem a meleg időszakokban lenne jó ötlet a kutyának.
2015. jan. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Télre is jó, ha nem visz be vizet (a talaj nyáron hűt, télen fűt). Mondjuk kínszenvedés lehet ebbe bemászogatni a kutyának, jobban jársz, ha te magad ásol neki vermet, max 1-1,5 méter mélyre.
2015. jan. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyáron hűvösebb, télen melegebb lenne, mint a hagyományos. A földházaknak is az lenne a lényege, hogy a föld hőjét használják, tehát sokat spórolnak a fűtésen és a légkondi mellőzésén is.
2015. jan. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

nem szeretnék ilyet(sajnos már kutyám sincs)

csak láttam a képet,és elgondolkodtam.

először én is úgy tippeltem,hogy télre is jó lehet a szigetelés miatt.

de befagyott talaj is szigetel?

mert a mélyebb rétegeknél,ott szerintem is ok lenne,de ez szerintem max fél méter mélyen lehet(ugye kutyától függ)

az már csak mellékes,hogy a bemászás miatt se venném meg :D

2015. jan. 2. 20:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Sose adnék ilyet a kutyának. Ha bármi baj történik, a büdös életben nem szedem ki onnan, takarítani se lehet rendesen, szóval inkább nem.

Amúgy szerintem télen-nyáron jó, egy csomó állat él és telel át hasonló lyukakban.

2015. jan. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, a befagyott talaj is szigetel - lásd eszkimó kunyhó. De Magyarországon amúgy nincsen permafroszt, ha leásol, télen is max a felszínen kis réteg szokott befagyni, fél-egy méter körül már pozitív a hőmérséklet.
2015. jan. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehetetlen takarítani. Ha nagy hó esik, úgy kell kiásni a kutyát. Hogy tud ezen ki-be közlekedni?


Nem vennék ilyent.

2015. jan. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!