Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős kortól érdemes...

Mennyi idős kortól érdemes először kutyakiállításra vinni egy kutyát?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy 3 hónapos kortól már van bébi osztály, De annak van vmi jelentősége? Ér valamit egy bébi értékelés? A tenyésztőnk azt mondta, érdemes a veszettség elleni oltást elhúzni akár fél éves korig, mert a korábban való oltástól volt már probléma. Februárban lesz a következő kiállítás, addigra majdnem 4 hónapos lesz a kutya, de nem tudom, érdemes-e emiatt korábban beadatni a veszettség elleni oltás, vagy inkább ráér majd kölyök osztályban indulni később...

2015. jan. 3. 00:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Különösebb tétje még nincsen ilyenkor a kiállításnak (baby osztályban csak ígéretes" vagy nagyon ígéretes" minősítést kap) de a gazdi is - főleg,ha tapasztalatlan vagy még - és a kiskutya is sokat tanulhat belőle, rengeteg inger éri, jó kis program a szocializáció szempontjából is és a nyüzsgéshez, sok emberhez-kutyához való szoktatáshoz is. Az enyém öt hós sem volt még, mikor baby osztályba már neveztem, mert kíváncsi voltam az egészre, pl a bíró véleményére, meg hogy egyáltalán hogy fog tetszeni a kicsinek a kiállításosdi. Na meg persze, nekem is nagy álmom volt gyermekkorom óta a kiállítás, úgyhogy ki nem hagytam volna :) A februári kiállítás alatt gondolom, a FeHoVa-t érted - ha négy napra nyilván nem is, de az egyik nap simán kinézhettek, ha később is vannak kiállítási tervek, hadd szokja a kicsi a légkört. A veszettség elleni oltás biztonságosságáról pedig én kikérdeznék egy-két állatorvost is, bár nyilván a tenyésztő szava is mérvadó.
2015. jan. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám 3 hósan kapta meg és egészséges mint a makk, semmi baja, 22-én kell a következő oltás neki. Szóval már egy 1 eltelt azóta és él és virul. Kiállításra vele először 6 hónaposan mentem. Ajánlom egyszer- egyszer a puppy és minor puppy osztályban is mert mindkét helyen szokja a kutya a légkört, látod, hogy mit csinál a ringben, szocializálódik a kutyákkal, emberekkel. Meg kell tűrnie a here taperolást. De ami ezekben az osztályokban a legjobb, hogy elmondja a bíró, hogy szerinte mit kellene adni neki, hogy szebben fejlődjön és milyen sportot/testmozgást lehet végezni vele nekem pl az úszást javasolta, hogy erősödjön az első lába.


Aztán pedig ha nagyon ígéreteset kapsz mehetsz a puppy BIS-be ahol általában kevesen vannak tehát ( bár fajta függő is) de kiválaszthassák a te kutyád a kiállítás legszebbjének is :)

2015. jan. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
* már egy év eltelt azóta...
2015. jan. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én már jártam korábban is kiállításon másokkal (gyerekkoromban bnőm anyja kopókat tenyésztett), vagy saját keverékkel (kölyök kan és fiatal szuka-3 kupát hozunk el :)). Most is tervezem majd az eljárogatást. Meg persze a kiskutya szoktatása miatt is, meg a kíváncsiság miatt is mentem volna, de mivel még 4 hónapos sem lesz, hát gondolkozom rajta...
2015. jan. 3. 09:34
 5/13 A kérdező kommentje:
A hobby kiállításon akkor a kan kölykömmel a BIS-t is megkaptuk. :) A szukával meg a CAC-ot. :)
2015. jan. 3. 09:51
 6/13 anonim ***** válasza:
Hobby kiállításon ilyen címeket nem osztogatnak egy keverék kutyának...
2015. jan. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Pedig osztogattak, hidd el! Mindjárt megpróbálok valahova képet feltenni a kupákról.
2015. jan. 3. 10:21
 8/13 A kérdező kommentje:
Itt egy kép a kupákról: [link]
2015. jan. 3. 10:25
 9/13 anonim ***** válasza:
Jah... TKOK ... A sz.ból is pénzt csinálnak ... De ami a legszomorúbb, hogy támogassák a kutyák szaporítását ezálltal.
2015. jan. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mert ezzel miért támogatnák? Mert hobby kupákat adnak? Nekünk ez egy jópofa program volt egyéb keverék kutyás barátokkal. Játékos megmérettetés. Ennyi. Ettől még nem fogja az ember szaporítani a kutyákat...
2015. jan. 3. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!