Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok érveket, ellenérveket...

Tudtok érveket, ellenérveket mondani egy kutya illetve két kutya tartásához?

Figyelt kérdés

Köszönöm a válaszokat!

Elsősorban személyes tapasztalatok érdekelnek!:)



2015. jan. 3. 12:44
 1/3 anonim válasza:

Nekünk sokáig egy kutyánk volt, már elég idős volt, mire jött a második, de pár évig azért még együtt voltak.

Olyan ez, mint a testvéreknél sztem. Amíg csak egyedül volt, minden törődés, kajamaradék, ilyesmi neki jutott. Övé volt az udvar, nem kellett osztozni semmin.

Mikor jött a pici, akkor az elég nagy sokk volt neki. Mondhatni nem örült :DDD Az elején voltak nézeteltérések, megharapta, morgott rá (pedig alapból nem volt haragos típus). De összeszoktak, játszottak együtt. Kicsit mintha megfiatalította volna a pici az öreg kutyánkat :))


Sztem nem hátrány a két kutya. Nagyon szuper, hogy az ember kettőt is szerethet egyszerre :)) Amit az egyik nem tud megtanulni, a másik tök ügyesen megteszi, és fordítva.


A mieinknek közös volt a kutyaházuk is. Ezt mondjuk nem ajánlom, mert ők sem szerették ezt, az öreg inkább kiment a hidegbe, ha a pici bement (kivéve ha kemény tél volt)


Ha túl nagy köztük a korkülönbség, az nem jó, de ha picik mindketten, vagy hasonló korúak, akkor nem gáz sztem. Nagyon sok öröm van bennük! :DD


Ha külön jönnek, hagyni kell őket összeszokni, és ha elfogadják egymást, akkor onnantól szuper. Persze lehet olyan is, hogy sosem barátkoznak össze, de azért az ritka. :)

2015. jan. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Második kutyát akkor jó hozni a házba, ha az elsővel már nincs különösebb probléma (behívható, nem agresszív, jól megy a séta stb). Ekkor jó esetben az új kutya jó példát lát tőle.


Ellenkező esetben minden sokkal nehezebb lesz. Akkor is, ha két kölyköt veszünk magunkhoz. Nekem legalábbis ez a tapasztalatom.


Még annyit, hogy teljesen fölösleges azért hozni még egy kutyát (különösen igaz ez a kölykökre), hogy az társa lehessen a meglévő kutyának. Ugyanis egyáltalán nem biztos, hogy szimpatikusak lesznek egymásnak. Pl felnőtt menhelyi kutyáknál ez közös sétával felmérhető mondjuk.

2015. jan. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Még várom a többit:)

2015. jan. 3. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!