Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek az agresszív...

Mit tegyek az agresszív kutyámmal? Nem akarom elaltatni, de nagyon félek, hogy megharap valakit.

Figyelt kérdés

A szüleim és az öcsém két kutyát tartanak, egy 10 éves pulit és egy egy 8 éves keveréket, egy kis faluban élnek. Én a megyeszékhelyen élek és dolgozom. A gond a keverék kutyával van, anyukám mondta, hogy egyre agresszívebb, sokszor kiszökik, egyszer pedig őt is megharapta. Sajnos valószínűleg féltékeny a pulira. A keverék kutyát költözéskor fogadtuk be, bejött az udvarba és nem volt szívünk kizavarni, apukám látta, hogy már napokkal előtte a környéken kóborolt. Épp akkor költözködtünk anyukámék mostani lakhelyére, az első egy évben egyedül laktam ott, mert onnan tudtam járni egyetemre, így velem volt a kutya. Nem volt agresszív, de sokszor megszökött. Fél éves volt, amikor befogadtuk. Rá egy évre anyukámék is odaköltöztek és hozták a pulit. Nem tudtuk őket összeszoktatni, ezért külön kellett zárni őket. Ezt csak úgy tudtuk megoldani, hogy a keveréket a hátsó kertbe zártuk, a pulit pedig előre. Valószínűleg ezért féltékeny, mert bár foglalkoztunk vele, mégis valamennyire háttérbe volt szorítva.

Emberekkel eddig nem volt agresszív, de más állatokkal igen. Apukám szerint van pitbullos beütése, és amikor befogadtuk, sebes volt...szerinte harcoltatták és onnan szökött meg, de ezt persze csak feltételezi.

Sajnos az utóbbi két hétben többször kiszökött, anyukám hiába ment utána, alig tudta visszazavarni, és mivel a faluban jellemző, hogy nyitva hagyják a kaput (mert a kutyájuk nem szökik ki), olyan is előfordult, hogy bement valamelyik udvarba és rátámadt egy kutyára. Anyukám bement utána, de nem is tudott hatni rá, a benti kutyát hívta be a gazdája. Már apukámra is rátámadt. A kutya oltási könyvén az én nevem szerepel tulajdonosként. Tudom, hogy én is hibás vagyok, talán többet kellett volna dolgozni az összeszoktatáson és nem feladni...nem tudom, de most az a helyzet, hogy ha legközelebb nem egy kutyához meg be, hanem egy gyerekhez, és megtámadja, akkor én leszek a felelős... Nem tudom, mit tehetnék, nem tudom kutyaiskolába vinni, se nekem, se a szüleimnek nincs autónk, a faluban nincs állatorvos. A szüleim is nagyon sajnálják, szeretjük a kutyát, de nem tudom, mi lesz, ha vége a szünetnek, anyukámék is dolgoznak, nem lesz otthon senki és megtámad valakit...Nagyon szégyellem magam, hogy egyáltalán az elaltatáson gondolkodom, de egyszerűen semmi más ötletem nincs. Autó nélkül még menhelyre se tudnám bevinni, de nem is hiszem, hogy a túltelített menhelyen szívesen fogadnának egy olyan kutyát, aki megtámadja a többieket. :(



2015. jan. 3. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Meg ne próbáld megnevelni és lefárasztani, mert a végén még működne...Altasd csak el, persze..
2015. jan. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 sippara ***** válasza:
71%
Brutális körülmények :O se boltba, se dolgozni, se iskolába, se a számlákat befizetni nem tudtok eljárni így, hogy nincs autó, csodálom, hogy egyáltalán még életben vagytok, nyilván az agresszióig leszart kutya a legkisebb problémátok :)
2015. jan. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mint írtam, én nem lakom ott, a megyeszékhelyen lakom albérletben. Ha akarnék se tudnék visszaköltözni, mert onnan nem tudnék bejárni a munkahelyemre. A kutyával foglalkoznak, anyukám minden nap viszi sétálni, nincs leszarva, de nyilván rosszul viseli, hogy ő a hátsó kertben van és nem az ajtónál. Amíg a szüleimnél laktam és nem dolgoztam, nekem nyilván több időm volt foglalkozni vele.
2015. jan. 3. 19:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A sima valószínűleg lehet, hogy kevés a kutyának, a nevelés pedig biztosan. Ha van benne valami pitbullos, akkor végképp, ők nagyon nagy mozgásigényűek, és speciálisak is olyan tekintetben, hogy a küzdőszellemüket ki kell élniük valamiben, mert ha ez nincs meg, akkor könnyen lehet, hogy agresszívek lesznek. Ettől még a kutya nem veszélyes, csak nem megfelelően van tartva.

Szóval aktivizálódni kéne, lemozgatni a kutyát, de úgy, hogy elterüljön, és órákig ne akarjon felkelni a fáradtságtól.

Milyen neműek amúgy a kutyák? Ivartalanítva vannak?

Egyébként én oktatni járok kutyaiskolába két kutyával tömegközlekedéssel, szóval csak akarat kérdése. Házhoz is járnak kiképzők, nem kell feltétlenül vinni a kutyát. Ha nem akarod elaltattatni, akkor keressetek fel egy szakembert, és oldjátok meg.

2015. jan. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a sima séta*
2015. jan. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez elég nehéz helyzet, amit szerintem szakértő (kutyakiképző) nélkül nemigen fogtok tudni megoldani. Erre kéne valahogy megoldást találni. És/vagy közben megpróbálni egy kutyákhoz valóban értő gazdát keresni neki, bár erre kevés az esély, de azért meg kéne próbálni.
2015. jan. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%

És amúgy a megyeszékhelyről otthonra teleportálni szoktál, vagy mi az a közlekedési eszköz, amit a kutya nem vehet igénybe? :)

Érdemes lenne tovább ügyködni a lefárasztásán + megoldani hogy ne tudjon kiszökni. Hol szökik ki? Egy villanypásztor manapság párezer forintból kihozható, kb. 2-szer rázza meg a kutyát, és utána nem fog próbálkozni. Persze ez nem helyettesítheti az érdemleges lefárasztást és szocializációt, csak ideiglenes megoldást nyújt, hogy legalább más kutyákra ne támadjon rá az utcán.

2015. jan. 4. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!