Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy dominanciából agresszív...

Egy dominanciából agresszív kutya szocializációja hogy zajlik a Cerberoshoz hasonló szemléletű iskolákban (vagy pont ott)?

Figyelt kérdés

Nyilván nem egy komplett leírás érdekel, ami alapján szocializálhatom a világ összes problémás kutyáját itthon, de az érdekelne, hogy kb. milyen módszerekkel dolgoznak ezen a téren, mire fektetnek hangsúlyt, és kb. mik vannak egy ilyen szocializációs foglalkozáson vázlatosan.

Úgy láttam a cerberosban ezek az órák csoportban vannak, és azt írják, van elengedés is. Ezt kicsit furcsállom, elvégre ha két eléggé domináns, agresszív kutya összetalálkozik, és a gazdáknak ez még csak mondjuk az első órája, akkor gáz van. :D Vagy ilyenkor intézik az oktatók?

Egyébként viadaloztatott kutyák rehabját is ilyen csoportban csinálják?


2015. jan. 3. 23:20
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
27%
A Cerberosban jól megdobálják kannákkal és leüvöltik a kutya fejét, míg az annyira nem retteg és annyira bizonytalan nem lesz végül, hogy már mozdulni sem mer. Esetleg még bevezetik a "falkából kizárást", hogy a gazdi hetekig nem szólhat hozzá, nem is simogathatja, foglalkozhat a kutyájával.
2015. jan. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

Van erről konkrét tapasztalatod, vagy csak hírből utálod őket? :)

Én sosem voltam ott személyesen, mert erre nincs lehetőségem, de azért érdekelne, mi van ott, viszont mondjuk egy ilyen komment alapján kicsit nehéz bármit is gondolni.

2015. jan. 3. 23:34
 3/41 anonim ***** válasza:
66%

"Vagy ilyenkor intézik az oktatók? "


Nem hinném, hogy van olyan superwomen, vagy superman, aki ezt egy pillanat alatt elintézi, főleg, hogy nem a saját kutyája.


Kicsit fura. Most te csak azért mész kutyasuliba mert a kutyád domináns?

Szerintem csak ezért nem kell ilyen helyre menned.

Az enyém is ilyen. Tehát ha megyünk az utcán tök normálisan viselkedik, ha átjön a szomszéd 2 éves kisgyereke, akkor max. arcon nyalja, de ha egy kutya séta közben aggresszíven viselkedik velünk szemben, hát akkor.......

2015. jan. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Tükörsuli-terápia:

ha vannak terápiás kutyák, akkor ők intézik, felállítják a szabályt a delikvensnek (egyszerre egy problémás kutya van a pályán kezdetekben, a többi jól kommunikáló terápiás kutya - különböző funkciókat töltenek be, vannak szabályfelállító kutyák, vannak oldó kutyák is).

Fontos, hogy ne csak az menjen át a problémás kutyának, hogy tilos az agresszió, hanem az is, hogy máshogy is lehet közeledni a többi kutyához (pl. klikkerrel ezeket meg tudja erősíteni a gazda).


Ha nincs a sulin kifejezetten összeszokott terápiás kutyákból álló csapat, akkor először gátlást építenek a kutyának és az oktató fogja gátolni a kutyát az agressziós viselkedésben (ilyenkor simán jól kommunikáló, nem agresszív kutyákat visznek fel a pályára) és egyébként később a gazdi fogja gátolni már a saját kutyáját. Ebben az esetben is fontos a pozitív megerősítés, hogy a kutya megtanuljon agressziómentesen, feszkó nélkül közeledni a fajtársaihoz.

Ez az alaphelyzet.

2015. jan. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
55%
Szerencsére sosem voltam ott, aminek nagyon örülök. Viszont nem egy embert ismerek, akit elküldtek onnan, mert nem bírtak a kutyával, magától jött el miután lelkileg összetörték a kutyáját, és olyat is, aki nem jött el, pedig jobban tette volna. Viszont egy kutyát se láttam még onnan, amelyik tényleg normális lenne. Arról nem is beszélve, hogy alap szinten dolgozó kutyát sem láttam még onnan, még videókban sem.
2015. jan. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

Mindenki megnyugtatására: csak érdekel a módszer, nincsen ilyen problémával küszködő kutyám. De azért azt tudom, hogy van olyan kutya, akinek a dominanciája veszélyes agresszióba is át tud csapni, ha nem volt megfelelően szocializálva kölyökkorában.


Utolsó: bocs, de minden kutyasuliról terjengenek ilyen sztorik... :) A tükrösökről, hogy életveszélyesre éheztetik a kutyákat kötődési tréning címen, a hagyományosokról, hogy rángatással tanítanak lábnál követni, a cerberosról meg hogy szétrágatják a pici pincsi nyakát fojtóval, meg szétterrorizáljk kannával... :)

Én következetesen egyiknek sem hinnék látatlanban, ha lehet. :)

2015. jan. 3. 23:51
 7/41 A kérdező kommentje:
Utolsó: egyébként érdekelne, hogy te mit tartasz jó alternatívának a cerberos helyett. :)
2015. jan. 3. 23:57
 8/41 anonim ***** válasza:
49%

Én nem voltam a Cerberosban, de elvileg úgy zajlik a sulikban, hogy a problémás kutyát és NYUGODT, teljesen kontrollálható kutya bevonásával nevelik.. Nekem is elég domináns,odaharapós kutyám van, de hülyeség a dominanciára fogni a harapósságát. Először én is azt hittem, hogy csak fitogtatja az erejét, ma már tudom, hogy csak idegességében kap oda.


Rá kell jönni, miért agresszív a kutya és aszerint kiválasztani a megfelelő sulit, szakembert. Ha csak simán bunkó a kutya és azért harap, lehet hogy elég egy másik kutya amelyik egyszer jól helyreteszi (nem, nem arra gondolok hogy tépje rojtosra...) és ennyi. Ha meg stresszes a kutya és azért harap, akkor bizony hosszú hónapok munkája, hogy folyamatosan rávezesd a nyugodt lelkiállapotra és az agresszív viselkedés helyett megtanítasz neki egy másik viselkedést, amit busásan megjutalmazol :) Pl. a másik kutya jelenlétében ne a kutyát bámulja, hanem vegyen fel veled szemkontaktust.


Én a hisztis, ideges harapós, domináns kutyámmal százszor többre jutottam kedves, nyugodt, jutalmazó magatartással, mint a parancsolgató poroszos hozzáállással:)

2015. jan. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
*EGY nyugodt
2015. jan. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszi. :)

Nem vagyok egy nagy kutyaszakértő, de azért azt hiszem, meg tudom különböztetni a félelmi agressziót a domináns agressziótól. :) Engem kifejezetten a domináns agresszió cerbis vagy hasonló szemléletű kezelése érdekel.


(Láttam már olyat, hogy éppen a nyugodt és kontrollálható kutya viselkedése váltott ki erős agressziót domináns kutyából, mert pont azt nem fogadta el, ha egy kutya megmondta neki, hogy merre hány méter. [Itt nyilván embertől kapott gátlás lett a megoldás.]

És akkor még pár extrémebb példáról nem is beszéltem. :)

Persze tudom, ezek már nem az alapeset kategóriába tartoznak.)

2015. jan. 4. 00:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!