Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie-sok "tanácsokat/...

Border Collie-sok "tanácsokat/segítséget" kérnék?!

Figyelt kérdés
Sziasztok!16-éves vagyok, Középsuliba járok, van 2 kutyusom 1-Tacskó és 1-Westi, A Westi-met 5. karácsonyomra kaptam tehát ebbe az évbe betölti a 12-t, a Tacskó-m 6 éves lesz. A Westi idomítására még kicsi voltam, viszont a Tacskómat sok mindenre sikerült megtanítanom, volt egy fordulópont 3 éve mikor a Tacsim méhét kikellett venni és kishíjján meghalt :( akkor 2 hétig agyhalott volt mert megfertőződött a vére, veséje, mája.Már csak az eddig tanultak 5%-át tudja :( A barátommal arról beszéltünk milenne, ha venne nekem szülinapomra Border Collie-t mivel nekem nagyon tetszenek és a megszállotjuk vagyok :) A helyzet a következő: passzív Sportoló azaz Futbalista és Atléta vagyok.A sport az életem világ életbe hiperaktív voltam, nemvagyok se bulizós se kocka.Szeretem a kutyákat és szeretnék versenyekre járni.Szerintetek egy Collie alkalmas lenne nekem?A kutyával reggel fél-1 órát tudnék foglalkozni délután pedig 3-4 órákat+kertes ház, viszont kutyaiskolát nemtudok bebiztosítani.A kérdéseim a következők: 1.Megfelelő gazdája lennek egy Collie-nak? 2.Ha nem TK-s kutyám lesz akkor is tudok vele versenyezni? 3.Én hétvégente a barátomnál vagyok és nem lenne gond ha mindig utazna velem? A barátom Főiskolás és ő elfoglalt ezért kapnák tőle júniusba kutyát, h lekössem magam.Neki egy Rottweiler-je van és Cocker Spániel-je van.Nem lenne probléma a Collie-nak?Hétvégente többet lenne vele foglalkozva, mint hétközbe.
2015. jan. 4. 17:31
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
81%
Én is agilityzek a beaglemmel ... azt azért tudhatnád, hogy nem szabad egy kistestű kutyának 1 m-t ugrania,pláne gey tacskónak, nagy mértékben károsíthatja az ízületeit!!! a maximum amit egy tacskó ugorhat a 40-45 cm
2015. jan. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
82%

Aha...és ha majd te is egyetemre fogsz járni, a barátod pedig dolgozik majd, akkor hogy lesz majd meg a napi 3-4 óra?


Nem tudom, érted-e, hogy a törzskönyves kutya a fajatiszta. A nem törzskönyves nem fajtatiszta, keverék. Ennyi erővel elhozhatnátok az első fekete-fehét kiskutyát a menhelyről, mert ugyan olyan eséllyel lesz border, mint amit a szaporítótól vennétek.


Azt én nem említeném a pozitívmok között, hogy a tacskóval egy métert ugrattál.


Egy kutyához kell a felelősségérzet, ami benned bocsi, de láthatóan nincs meg. Az, hogy szereted a kutyákat és és unatkozol, mert a párod tanul, nem megfelelő indok.

2015. jan. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Már megse haragudjatok, nagyon mogorva M.o-gi magyarok vagytok! Majd megesztek mert feltettem egy kérdést! Te jó ég én csak megkérdeztem valamit? És most megsúgom nektek, hogy a ti véleményetek kicsit se fogja befolyásolni a döntésemet! 2okos kutyám van, lehet nem mindent úgy csinálok ah elő van írva de mégis valamit megtanítottam a kutyáimnak és erre büszkevagyok!A kutyát TK-s szülőktől kapnám nemholmi korcsot.Nemkell mindenkit megenni mert nincs mindenkinek pénze egy kutyára de mégis szeretne!Nem kell agyonlőni és úgy csinálni mintha ti Magyarok tökéletesek lennétek!Sajnálom már azt is, hogy feljöttem erre a Magyar oldalra...parasztoktól vártam értelmes választ! Igazatokvan gratula nekem :D És szerintem aki 12 évig egy kutyával él és aki 6 évig tanít egy másikat már nem azért, de biztos h van benne felelőség érzet :* röhelyesek vagytok :D
2015. jan. 4. 19:17
 14/33 anonim ***** válasza:
92%
RöheLYesek??? :'DDDD Azigen. Tk-s szülők? Akkor vajon miért nem kérik le az alomnak az 5500 ft-ba kerülő törzskönyveket? Vajon hol van a csúsztatás? Eredmények? Szűrések? Oltások, chip, kaja? Vajon hol spórol a kedves """"tenyésztő"""""??? ;)
2015. jan. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Szerintem egy kiskutyának nem az a fontos h Tk-s-e vagy se, hanem h szeressék és jó családba kerüljön ahol törődnek vele.Én arra a kérdésre szerettem volna választ kapni h lehet-e az nélkül versenyezni, hogy meg-e szokná a heti utazást, más környezetet, és h elég-e ha van rá ennyi időm??? Nema Bolha pattogásokra vagyok kiváncsi!!!Meglepődnétek, hogy hány ember vesz TK nélküli kutyát!! nincs mindenkinek rá! valakinek csak pusztán kutya kell, hogy szerethessen valakit!
2015. jan. 4. 19:28
 16/33 anonim ***** válasza:
96%

" Szerintem egy kiskutyának nem az a fontos h Tk-s-e vagy se, hanem h szeressék és jó családba kerüljön ahol törődnek vele."

Valóban, de a menhelyek tele vannak fajtajellegű keverékkel, olyanokkal, amiket a szaporítók árulnak. Egy fajtatiszta kutyánál nem opció a törzskönyv, az jár és kész!


" Én arra a kérdésre szerettem volna választ kapni h lehet-e az nélkül versenyezni, hogy meg-e szokná a heti utazást, más környezetet, és h elég-e ha van rá ennyi időm???" Ez szoktatás kérdése!


" Meglepődnétek, hogy hány ember vesz TK nélküli kutyát!!"Nem lepődök meg. Nap mint nap olvassuk itt is, hányan befürödtek a törzskönyv nélküli, bizonytalan eredetű, fajtajelleget hordozó kutyájukkal, amit megvettek, és a szaporítókat támogatták!

" nincs mindenkinek rá! valakinek csak pusztán kutya kell, hogy szerethessen valakit!" - akinek nincs pénze, az vagy gyűjtsön, vagy menjen ki a menhelyre!

2015. jan. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
89%

Akkor most álljon meg a fáklyás menet...

Ne keverd bele, hogy magyarok vagyunk, Te meg nem - ez lényegtelen. Amíg nem mondtad, nem is tudtuk. Hagyjuk már ezt a mártír szerepet.


A másik dolog. Ha csak egy kutya kéne akit szerethetsz, akkor nem specifikusan egy fajtát akarnál. Tehát neked egy border collie kell, mert a border tulajdonságai tetszenek, a border kinézete tetszik. Szereted a fajtát azt mondod, de azért tevékenyen hozzájárulsz, hogy a fajta felhíguljon, h a genetikai állomány romoljon és h a genetikai betegségek aránya nőjön. Mindezt olyan álszent szöveggel: jaj nincs rá pénzem. Okostelefonod van? (de várj...biztos nincs :D ) Képzeld, nekem sem volt (egyből) pénzem arra a border colliera amelyiket mindig is szerettem volna - külföldről, munkavonalból, 1000 euróért (akkor kb 290 ezer Ft volt) -, de képzeld, gyűjtöttem rá, 2 évig - 2007-ben írtam a tenyésztőnek és 2009 végén hoztam el a kutyámat. A nincs pénzem ürügy nagyon rossz kifogás. Mondd azt h képtelen vagy várni, mert nem erényed a türelem, mert mindent most és azonnal akarsz. Az sem érdekel, h a kiskutyádnak az anyja minden évben 2szer ellik... Azt is leszarod, h nincsenek meg az egészségügyi szűrések, amik egy bordernek kellenek, a tiednek úgysem lesz baja, mert hát meeeeennyi ember vesz tk (és más egyéb papírok) nélkül kutyát és lám. És amikor a kutyád csak nyomokban tartalmazza egy border collie tulajdonságait akkor meg majd csak pislogsz.

Az h szeretitek a kutyát nem elég - szükséges, de nem elégséges feltétele a kutyatartásnak.


És igen 1,10 m-t ugratni egy tacskóval szépen fogalmazva is idiótaság - én a borderemmel nem ugratnék ekkorát - de már 70 centit sem.... gondolkozhattál volna, mire való az eszed, ha nem erre? És az agility nem arról szól, h a kutya vajon át tudja-e ugrani az akadályt vagy sem.

Btw Szlovákiában van több nagyon jó agilitys klub is.

2015. jan. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
58%

Jah kérdésedre válaszolva:

- lehet versenyezni, kivéve a világbajnokságon

- megszokná

- elég lenne neki

2015. jan. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
A kérdéseim-re adott válaszaidat köszönöm, továbbá nemszállok vitába, kinek a pap kinek a papnő! ;)
2015. jan. 4. 19:45
 20/33 sippara ***** válasza:
100%
Nem az a fontos, hogy tkja legyen, normális embernek az lenne fontos, hogy ne bénuljon le, vakuljon meg, haljon meg pár évesen - amíg ez az összefüggés nem esik le, addig felelősségérzet, hozzáértés, szellemi felnőttség szempontjából egyszerűen nem vagy elég egy ilyen kutyához.
2015. jan. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!