Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie-sok "tanácsokat/...

Border Collie-sok "tanácsokat/segítséget" kérnék?!

Figyelt kérdés
Sziasztok!16-éves vagyok, Középsuliba járok, van 2 kutyusom 1-Tacskó és 1-Westi, A Westi-met 5. karácsonyomra kaptam tehát ebbe az évbe betölti a 12-t, a Tacskó-m 6 éves lesz. A Westi idomítására még kicsi voltam, viszont a Tacskómat sok mindenre sikerült megtanítanom, volt egy fordulópont 3 éve mikor a Tacsim méhét kikellett venni és kishíjján meghalt :( akkor 2 hétig agyhalott volt mert megfertőződött a vére, veséje, mája.Már csak az eddig tanultak 5%-át tudja :( A barátommal arról beszéltünk milenne, ha venne nekem szülinapomra Border Collie-t mivel nekem nagyon tetszenek és a megszállotjuk vagyok :) A helyzet a következő: passzív Sportoló azaz Futbalista és Atléta vagyok.A sport az életem világ életbe hiperaktív voltam, nemvagyok se bulizós se kocka.Szeretem a kutyákat és szeretnék versenyekre járni.Szerintetek egy Collie alkalmas lenne nekem?A kutyával reggel fél-1 órát tudnék foglalkozni délután pedig 3-4 órákat+kertes ház, viszont kutyaiskolát nemtudok bebiztosítani.A kérdéseim a következők: 1.Megfelelő gazdája lennek egy Collie-nak? 2.Ha nem TK-s kutyám lesz akkor is tudok vele versenyezni? 3.Én hétvégente a barátomnál vagyok és nem lenne gond ha mindig utazna velem? A barátom Főiskolás és ő elfoglalt ezért kapnák tőle júniusba kutyát, h lekössem magam.Neki egy Rottweiler-je van és Cocker Spániel-je van.Nem lenne probléma a Collie-nak?Hétvégente többet lenne vele foglalkozva, mint hétközbe.
2015. jan. 4. 17:31
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
De ha veszek egy TK nélküli kutyust olcsóbban lehet mindent amire kérem megtanulja! És lehet szerencsém lesz nem csak valami korcs lesz! De mi a garancia arra h kiadok 1000€-kat egy kutyájér??? ugyanugy megvakulhat ugyanúgy elütheti az autó ugyanúgy megdögölhet ugyanúgy érheti bármi! Nekem van egy ismerősöm aki vett Magyarvizslát olyan felmenőkkel, hogy csak na 3000€-ér 2 évig versenyeket nyertek az a kutya annyit nyert h két kezemen nemtudom megszámolni...és mi? 1x adtak neki kenyeret amihez nemvolt hozzászokva átfordult a gyomra és belehalt... és oda minden pénznek...egy másik ismerősöm TK Labradort kapott 2 hónapjára rá megdöglött és senki nemtudja h miért?!
2015. jan. 4. 19:59
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mi az csípőízületi diszplázia? CEA? PRA? OCD? Epilepszia? TNS? Hogy ezek örökletes betegségek, melyeknek egy része szűrhető vagyis az esély h a kutyának ilyen baja legyen nullára csökkenthető, egy másik részük meg odafigyeléssel - az apa és az anya vonalainak az ismeretében - minimálisra csökkenthető. A garanciát meg a tenyésztő adja, jobb helyeket - és nem azért mert biztosan nem lesz beteg, hanem azért mert bízik a saját felelősségteljes döntésében.

Nagy számokkal meg nem kell dobálózni, 3000 euróba sehol nem kerül egy magyar vizsla (pláne nem kölyök). Gyomorcsavarodásban nem azért halnak meg a kutyák, mert nincs hozzászokva a gyomruk az adott ételhez, hanem mert túl nagy mennyiséget eszik egyszerre és ráadásul olyat ami meg tud puffadni a gyomrában (a kenyér az ilyen - bár h egy "3000 eurós kutyának miért adnak ekkora mennyiségű kenyeret az jó kérdés :p ), és utána még mozog, ugrál is - és mivel a kutyák gyomra egy ponton van felfüggesztve, így át tud fordulni a tengelye körül, és az effektus kb ugyanaz mint amikor egy slagot tekersz meg.


Annyira jó h látszik h gőzöd sincs miről beszélsz - de a legszebb h még elgondolkozni sem akarsz rajta, h mi miről beszélünk.

2015. jan. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok vele, hogy ha nekem versenyre kell kutya, akkor abban a versenyágban eredményes, szűrt szülőktől valót vennék. Mert ez a garancia rá, hogy egészséges lesz, ami a sportban nem mellékes, és lesz affinitása hozzá. Nem 100%, mert olyan nincs, de legalább 98%.

Másképp jó a menhelyes kutya is. Az is tanítható, szerethető. Ja, hogy nem hasonlít a divatfajtákra? Kit érdekel, az enyém, szeretem.

Ha tényleg komolyan gondolod a sportot, akkor fizesd meg a minőség árát. Olcsó húsnak híg a leve, halottad már ezt? Ráadásul még állatkínzókat is támogatsz.

2015. jan. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

"De ha veszek egy TK nélküli kutyust olcsóbban lehet mindent amire kérem megtanulja!"

Lehet, hogy igen. Lehet, hogy nem. Egy ilyen fajtánál nem csak a küllem a fontos, hanem az ösztönök is. Ha veszel egy cukcsimukcsi babakutyát ami tök aranyos, még nem lesz jó agilitys, nem fog jól terelni. Lehet, hogy megtanulja, de nem úgy, ahogy a nagykönyvben meg van írva.


"És lehet szerencsém lesz nem csak valami korcs lesz!"

Te úgy veszel kutyát hogy "lehet szerencsém lesz"??? Az szép. :D Nem értem, mi bajod amúgy a korcsokkal, de ha nem korcsot akarsz, akkor miért nem fizeted meg az árát? Szerinted miért olyan drága a törzskönyves kutya? Nem azért, mert a tenyésztő meggazdagszik belőle elhiheted. Nem is azért, mert a tk. drága, a tk. 5500 ft. Ami drága az a rengeteg munka a szülőkkel, a kiállítások, a versenyek, a szűrések, a GARANCIA amit adnak, hogy TÉNYLEG border collie a kutya. A korcsok is édesek, de ha fajtatisztát akarsz fizesd ki. Tipikus idióta mentalitás, hogy fajtatiszta kell, kölyök kell, de lehetőleg olcsón. Biztos találsz majd az ingyen Ferrari és Iphone bolt közt.


"De mi a garancia arra h kiadok 1000€-kat egy kutyájér???"

A törzsköny. A szerződés. A GARANCIA.


"ugyanugy megvakulhat ugyanúgy elütheti az autó ugyanúgy megdögölhet ugyanúgy érheti bármi!"

Igen, valóban. Viszont jóval kisebb rá az esély. Persze ha neked a kutyád egészsége az utolsó szempont, akkor úgy kell neked.


"Nekem van egy ismerősöm aki vett Magyarvizslát olyan felmenőkkel, hogy csak na 3000€-ér 2 évig versenyeket nyertek az a kutya annyit nyert h két kezemen nemtudom megszámolni...és mi? 1x adtak neki kenyeret amihez nemvolt hozzászokva átfordult a gyomra és belehalt... és oda minden pénznek..."

Pénz, pénz, pénz. 16 évesen nem vagy tisztában az értékével, tudod talán most megkapod 50 ezerért a kutyát, aztán az első millió után amit mondjuk egy allergiás, epilepsziás kutyára költesz azt mondod bár kifizetted volna a 150 ezret egy egészséges egyedért. 1000 tenyésztőnél születő kutyából 1-nek van baja, szaporítóknál 1000-ből 1-nek nincs. Másik, hogy olyan gazda aki kenyeret ad a kutyájának az megérdemli, hogy elpusztuljon. A kutyát sajnálom, a gazdát nem, remélem soha többet nem lesz állata!


"egy másik ismerősöm TK Labradort kapott 2 hónapjára rá megdöglött és senki nemtudja h miért?!"

Igen, ilyen is van. Fentebb kifejtettem.


Olcsón kell, azonnal kell, mert milyen aranyos és "beleszerettél". Ha valóban szereted a fajtát, gyűjts rá és vegyél normális tenyésztőtől, ne olyantól aki csak a fajtát rontja.

2015. jan. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 sippara ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ennyi tudással tényleg ne legyen semmilyen border jellegű kutyád. Ha a kiképzésről, nevelésről és sportokról KÉTSZER annyit tudsz, mint a kutyák egészségéről, tartásáról és az agilityről, a legjobb dolog, amit ebből kihozhatsz egy olyan kutya, aki csak a kertet meg a házat szedi szét.
2015. jan. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

"nincs mindenkinek rá!"

Pontosan, és nem kötelező kutyát tartani, nem kötelező border colliet venni. Lehet fajtamentőktől hozni, vagy GYŰJTENI rá.

2015. jan. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Most látom, 3000 euró egy vizsláért? Mikor én eurázsiait szeretnék, ami ritka, mint a fehér holló, és az 1000 fontnál kezdődik (pár éve úgy volt). Nagyot akarsz mondani kisfiam, de ez itt nem jön be.
2015. jan. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Igaz! Igazatok van! Nekim nincs jó rálátásom a kutyákra! Igazatok van mert ezeket amiket előbb felsoroltatok nem is értem miket jelent! És h így kifejtettétek és megmagyaráztatok mindent megértettem! Tényleg van Garancia és tényleg biztonságosabb! Minden tiszteletem a tiétek! Nagyon hozzáértők vagytok! Gratula! De én azt a Bordert ajándékként kapom és én az olcsó ajándéknak is ugyanúgy örülök mint a drágának, lehet nem lesz TK-s lehet nem járhatok vele versenyekre , mivel itt Szlovákián tévedés h sok a kutyaverseny évente 1x van a Monostori erődbe Komáromba azis már Magyar Komárom a másik meg Pozsonyba ami nem a legkedveltebb hely egy Szlovákiai Magyar lánynak :( és amúgy itt Felvidéken csak a Németjuhászoknak van nagy kiterjedésű verseny lehetősége...
2015. jan. 4. 20:25
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem hogy örülni fogsz, de nagy eséllyel a többszörösét költheted majd állatorvosra, ha szaporítót támogatsz!

Ezt próbáljuk veled megértetni!

2015. jan. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Sikerült ;) :) köszönöm, hogy jobb belátásra bírtatok :) makacs vagyok :D és tényleg türelmetlen :) ó!! f=lreértés ne essék már díjnyertes kutyaként vették 3000€-ért külföldről :)
2015. jan. 4. 20:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!