Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg rá?

Hogyan tanítsam meg rá?

Figyelt kérdés

Hogyan tanítsam meg a kutyát arra, hogy ne az asztal lábát, a tapétát stb-t rágja, hanem azt a rágni való mű gumicsontot, amit neki vettünk erre a célra.

Másik kérdésem: kisebb testű keverék kutya, van otthon egy nagy kert, ahol szaladgálhat, kell-e ezen kívül kivinni az utcára, hogy más környezetben legyen, más kutyákkal csak a kerítésen át szokott eddig ismerkedni. Féléves lánykutya.


2015. jan. 5. 13:57
 1/5 bollocks ***** válasza:
100%
Mindenképp vidd napi 1,5-2 órás sétára, szüksége van a külső ingerekre, a szocializálódásra.
2015. jan. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen,kell vinni sétálni,egy féléves kutyának nagyon fontosak az ingerek amik érik,ezáltal is tanul.

Nem utolsó sorban neked is könnyebb lesz vele az élet,ha nem zárod ki egy, idő után ingerszegény kertbe/helyre,mert sok frusztráción alapuló viselkedésbeli hibát akadályozhatsz meg vele.

Szóval sétálj,kirándulj vele nagyokat.


A rágásra csak annyit tudok mondani,hogy többféle rágóka,illetve sok sok játék,fárasztás segíthet,de vedd figyelembe,hogy fogzik.

Illetve már most tanítsd meg,hogy te vagy a főnök,neked mindig és mindenkor engedelmeskednie kell.

(+egy tipp:Ha látod hogy derékmagasságig tépi a tapétát,szólj rá úgy,hogy kicsit morogva,ne visítva.Mondjuk azt, hogy "Nem!".Ha abbahagyja,jutalmazd bőségesen.)

2015. jan. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Letiltod a nem jó dolgok rágásáról, a szájába dugod a neki valót, és megdicséred, ha azt rágja.

És igen, ha egészséges lelkivilágú kutyát akartok belőle nevelni, akkor kell vinni sétálni, lehetőleg minden nap, minimum fél-egy órára, kutyák közé, emberek közé, gyerekek közé, minél változatosabb helyekre, hétvégén be a városba, kirándulni, világot látni.

2015. jan. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Hovarju ***** válasza:

Igen, szüksége van a rendszeres sétákra, a fajtársakkal való játékra, szocializációra.


A rágásnál nálunk az vált be, hogy ha láttam, hogy pl.az ágy lábát rágja,rászóltam, hogy:fújj, nem szabad. Amikor pedig rám figyelt a szájába nyomtam egy neki való rágcsát, kicsit játszottam vele, hogy érdekesebb legyen és ha elkezdte rágni, nagyon megdicsértem érte.

2015. jan. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. jan. 10. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!