Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Allergia vagy más baja lehet?

Allergia vagy más baja lehet?

Figyelt kérdés

Feltűnt hogy a 7 éves kutyusom mostanában rengeteget vakarózik, bolhái tuti nincsenek nem rég volt lekezelve meg látnám is ha azok lennének rajta, foggal harapdálja a láb fejeit, megnéztem és vörös az ujjai között, és a hasa is picit vöröse. Ez allergia? Esetleg rüh is lehet? Ilyen esetekben hogyan megy a kivizsgálás, és kb mennyibe kerül egy ilyen vizsgálat?

Házi kosztot kap, tudod hogy egyáltalán nem jó, falun élek, 17 vagyok és a szüleimet nehéz elmagyaráznom hogy a kutyának ez nem jó, így nem hajlandóak neki venni szinte semmit, de beszéltem vele és mondták ha tényleg allergia hajlandóak megfelelő tápot venni neki, így még ilyen szinten "szerencsés" is lenne a dolog. De mivel az ünnepek miatt mostanában több csirkés maradékot kapott (csontot mellőzve persze) és tudtommal sok kutya allergiás rá így én arra gyanakszom és száműztem is addig az étrendjéből, amennyire tudom.

Szerintetek ez mi lehet? Sajnos leghamarabb jövőhét pénteken tudom vinni.

Köszi a válaszokat! :)


2015. jan. 5. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez inkább egy bakteriális bőrfertőzés.A doki vesz egy bőrkaparék mintát,majd elküldi tenyésztésre.
2015. jan. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

uhh :/

hát remélem bármi is nem lesz semmi komoly baja.

De az ilyet hogy tudja összeszerezni? Mostanában más kutyával nem találkoztunk, am kinti-benti kutya, most mivel hideg van pont hogy sűrűbben is van bent.

2015. jan. 5. 20:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak bűzmirigy-probléma és a rágástól piros a bőre. Ez a jobbik.


Allergiatesztet nem fogtok csinálni, ha a szüleid nem szeretnek a kutyára költeni, mert cirka 50 ezerbe kerül. A csirkén kívül még millió dologra, porra, pollenre, gabonára, akármire, bármire allergiás lehet. A csirkementes tápot persze ettől ki lehet próbálni.

2015. jan. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem az hogy nem költenek, mert ha beteg akkor persze hogy nem hagyják szenvedni. Csak az etetéssel állnak így.

De ha nagyon nyafognak akkor van egy kis spórolt pénzem, talán kijön abból.De akkor se hagyom annyiban. És tudom hogy sok dologra lehet, a csirke csak egy tipp volt.

2015. jan. 5. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!