Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nyüszít a kutyám?

Miért nyüszít a kutyám?

Figyelt kérdés
2 éves fajtiszta kan dalmatám , mindig nyüszít , vonyít ,!! Van 3x3 kenelje hozzá 1 ház meleg béléssel !! Jól táplált ! Oltásokat , féregtelenitést meg kapja !! Napi szinten van ki engedve , kb 30x100 m kerbe , szabadon rohangálhat !! ( a kert be van kerítve ! De mindig nyüszít , de már nagyon idegesítő , szüleim ezért már 1 éve el akarják passzolni , de eddig mindig megállítottam őket , de már nekem is kezd elegem lenni....

2015. jan. 5. 20:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

szerintem neki is elege van. Séta, fárasztás, tanítás! ha nem unatkozna annyira, akkor nem nyüszítene. illetve, a dalmata nem kinti kutya.

ivartalanítsd, és kérj segítséget a dalmata mentéstől. minél hamarabb, nem való nektek az a kutya!

2015. jan. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Kerten kívül járt valaha? Mert az nagyon nem elég.

Séta kell, új élmények, társaság, szocializáció miatt is. Hetente többször is. Agyi lefoglaltság, feladatok/fejtörők, trükkök tanítása.

Valszeg halálra unja magát ami nem csoda.

2015. jan. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
mert nem elég neki az, hogy ki van engedve, hogy rohangásszon...foglalkozni kellene talán vele, játszani, kivinni a kertből legalább sétálni, más kutyákkal hogy játsszon, ez a minimum, esetleg te meg nevelgethetnéd kicsit, legalább alap parancsokra, hogy az agyát is lefoglald. egy kutyának nem elég, hogy egész nap kennelben van, attól, hogy kap ételt, és e tud húzódni valahová, még nem lesz boldog, teljes élete. ne haragudj, de ha kezd eleged lenni belőle, talán értelmesebb lenne egy neki való gazdát keresni, akitől megkapná a szükséges törődést
2015. jan. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A fent leírtak mellett lehet ivarosság is! Ivartalaníttasd, ha eddig nem tetted, neveld meg, és vidd sétálni kerten kívül is! Szüksége van az ingerekre, más kutyák társaságára!
2015. jan. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kennelben nem tartunk állandóan kutyát. Egyedül van, unatkozik, szenved, ezért nyüszít. Szeretné, ha foglalkoznátok vele. Ami naponta sétát (nem kertbe kiengedést), tanítást, nevelést, játékot jelent. Dalmata amúgy sem való csak kinti tartásra. Szerintem legjobb, ha elajándékozzátok.
2015. jan. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tanítva van , születése óta tanítom , parancs szavakat tudja , ül gyere stb !! póráza van , vittem sétálni sokat , csak megnőtt és többször is ránk támadt más kutya , és féltem az ő és a saját egészségemet !!
2015. jan. 5. 20:35
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek el kutyaiskolába, mert ezen változtatni kell!
2015. jan. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Biztosan nem megyek el , nem fogom úgy kezelni mint egy embert !! a kutya az maradjon kutya !!
2015. jan. 6. 14:57
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha ilyen a hozzáállásod, akkor add oda másnak a kutyát! Nem is értem, miért kértél segítséget!?
2015. jan. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Gondoltam van rá valami gyógyszer , vagy valami kis praktika !! De iskolába vinni -_-" régen az embereknél 1m x 1m helyeken láncon volt a kutya és még sem csinálta ezt !! Na de mind 1 MEGOLDOM
2015. jan. 6. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!