Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fák gondot okoznának? Többi...

A fák gondot okoznának? Többi lent.

Figyelt kérdés
Április-május magaslatában kiskutyánk lesz. Mivel a rágás elkerülhetetlen, az udvaron felállítok egy ideiglenes kerítést neki, amin belül nincsenek olyan dolgok, amiben kárt tudna tenni, illetve saját magában sem. Füves hely, fákkal. 1 fenyő, 1 tuja, és egy másfajta tujasor, kb 5 fából áll. Előbbi kettőnek az alsó (a talajtól 1-1,5 m magasságig) ágai le vannak vágva, így azok nem okozhatnak gondot. A hátsó tujasor pedig elkeríthető helyen van. Mindenféle dolog be lesz téve, amit kedvére rágcsálhat, de ha netán mégis annak a két fának a törzsét kívánja megrágni, akkor lehet a kiskutyának baja?
2015. jan. 5. 21:12
 1/10 anonim válasza:
100%
Nálunk is tele van minden tujával, fenyőfával stb. De biztosíthatlak h ha meg is rágja (amire elég csekély esély van) nem lesz semmi baja.. :)
2015. jan. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. jan. 5. 21:19
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Nem jellemző, hogy a kutyák a fák törzsét rágnák, szerintem teljesen felesleges elkeríteni.
2015. jan. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam kölyökkorban a fiatal gyümölcsfáim törzsét megrágta sőt át is rágott párat. Egy szép nemesebb nektarin fám ki is ment emiatt. De nem jellemző azóta. Hát ha félted mert ki tudja melyik kutya milyen, érdemes csibedróttal körülvonni a törzseket, az ha rendesen van kifeszítve nem ér oda, nem fér hozzá a kutya.
2015. jan. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem jellemző? :D Az enyém az összes tujának lehántotta a kérgét :D De amúgy meg vigyázni kell, mert a tuja mérgező rájuk nézve, bár úgy tudom, hogy csak az ágai, termése, a kérge nem.
2015. jan. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! :) Mindenkinek ment a zöld kéz :)
2015. jan. 5. 21:41
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyümölcsfákat az enyém is előszeretettel rágta, de a tujákhoz nem nyúlt, szerintem azoknak rossz ízük van...

Mozgassátok, foglalkoztassátok minél többet, akkor nem fog unalmában rágni.

2015. jan. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. A legjobb tényleg az, ha csibehálóval körbehúzzátok a fák törzseit, úgy, hogy ne tudjon hozzájuk férni és persze sok foglalkozás, hogy ne nagyon legyen kedve ilyeneket rágcsálni :)
2015. jan. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kölyköm egy fiatal meggyfát rágott le, a kuvasz keverékem pedig rendre a kapu melletti orgonabokron vezette le a postás által felszított utálatát :D Bajuk nem lett tőle, viszont a másik kutyusom tenyésztője külön felhívta a figyelmem, hogy a tujával vigyázzak, mert mérgező és halt már bele kiskutya a tujarágásba-evésbe. Így, bár nekünk hatalmas a kert és mindenfelé vannak tuják is, elkeríteni ugyan szinte lehetetlen, de figyelemmel tartjuk mindig a kicsit, ha kint van, meg egyébként hála az égnek nem jutott még eszébe fát rágni, pedig már 7 hós elmúlt :) Csak a botokat szedegeti a földről, meg a magot, diót, miegymást. Én mindenesetre azt javaslom, ha nem tudjátok mindig szemmel tartani a kutyababát, inkább kerítsétek el csibehálóval mondjuk azt a pár fát, annyit nem ér, hogy baj legyen belőle.
2015. jan. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia. Mi mindkét kutyánk miatt körbehúztuk a fákat ilyen "zöld dróttal". Jobb mint a sima drót, csak sajnos most nem tudom mi is a neve... A kutyák nem tudnak hozzáférni a fákhoz, így nincs kár.
2015. jan. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!