Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Utonagan vagy husky?

Utonagan vagy husky?

Figyelt kérdés
Mejikröl mien tapasztalatok vannak illetve mejiket ajánjátok? Bocs a hejesírási hibákért
2015. jan. 5. 21:26
 1/3 Mate2004 ***** válasza:
Husky
2015. jan. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Utonagan tudomásom szerint nincs Magyarországon, tapasztalatom nincsen vele. Szibériai husky annál több van, van pár szuper kennel az országban, ha tényleg érdekel a fajta, a tenyésztők tudnak a legjobban informálni róla. Ajánlani pedig csak akkor szoktunk bármilyen fajtát, ha a gazdajelölt elég elhivatottnak és fajtaszerelmesnek látszik, olyan embernek, aki az adott fajta igényeit képes kielégíteni. A husky hatalmas mozgásigényű, fáradhatatlan kutya, akinek ha nem biztosítod napi szinten a megfelelő adag mozgást (ami nem egyenlő egy kis sétával meg kutyafuttatós bohóckodással) akkor máshogy vezeti le az energiáját, pl rombolással, ásással, vonyítással, vagy egyszerűen csak úgy meglép, hogy abban hiba nem lesz. Napi sok tíz, akár száz kilométereket is levágtáztak ezek a kutyák egy megrakott szán elé befogva, tehát érthető, hogy nem elégszenek meg azzal, ha csak kiteszik őket a kertbe vagy eljárnak vele egy kis pórázas sétára. Gyönyörű kutyák valóban, a küllemük nagyon sok embert megfog (én is csak csodálom őket) de soha nem szabad ez alapján választani kutyát, mert olyan kellemetlen meglepetések érhetnek, aminek mind a gazda, mind a kutya megissza a levét. Én speciel nagyon csodálom az összes északi fajtát, de mivel ismerem a jellemüket, nagyon jól tudom, hogy nem tudnám nekik azt biztosítani, amire szükségük van, így beérem azzal, hogy egy-egy kiállításon megcsodálom őket.
2015. jan. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Huskym volt már nagyon következetesen kell nevelni,nagy nem is hatalmas a mozgás igénye és ha nincs eleget mozgatva szökhet.Soha nem jó ha egy husky unatkozik mert akkor kárt csinál az udvarban.Ha félted a kerted ne ilyen fajtát válasz :)Jó tulajdonságai akkor jön elő ha boldog és sok szeretetet kap,remek fajta nagyon hálás és hűséges igen jópofa tud lenni játék közben és remekül ismer a gazdiját ha valami baj van ők tudják és minden áron fel akarnak vidítani :)

Utonahan kutya kennel nincs az országban de hasonló kutyát tudnék mondani ez a csehszlovák farkaskutya. Az országban a legjobb kennel szerintem a [link] ha gondolod érdeklődj a fajta iránt náluk.Remélem segítettem :)

2015. jan. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!