Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha odapofátla...

Mit lehet tenni, ha odapofátlankodik a pórázon lévő kutyámhoz egy póráz nélküli - mi a helyes reakció?

Figyelt kérdés

A minap felhúzott egy gazdi. A semmiből odarohant egy nagy termetű kutya, hátulról jött és fellökte az enyémet. Játszani akart az enyémmel, ott ugrált és körözött pár méterre tőlünk. Az én kutyám valamivel kisebb nála, ő nem akart játszani, láttam rajta, hogy Ő támadásnak vélte a lerohanást (máskor is rohant oda hozzánk nagyobb kutya, de azok nem ilyen bunkón, hogy kapásból felborítják és nem is volt sose baj). Namármost az enyém egyre idegesebb lett, kiugrott mellőlem és ráugatott, borzolt, a másik kutya nem vette az adást, tovább bohóckodott, gazdi valahol 30 méterre kiabált, kutya nem nagyon figyelt rá, egyszer elindult a hang irányába aztán jött vissza... Én rászóltam az enyémre, hogy "hagyd", el is indultunk tovább de a másik kutya megint jött, enyém megint ráugatott.


Szóltam a másik gazdinak, hogy légyszíves hívja vissza a kutyáját, mondott is rá valami szokásos hülyeséget, nem is ez a lényeg.


A kutyám erősen tanulási fázisban van, most tanuljuk a többi kutya figyelmen kívül hagyását(hehe...), szemkontaktust közben,egész ügyesen haladt, úgyhogy baromi boldog vagyok hogy most közben így elveszítette a fejét...


Én végig nyugodt maradtam egyébként, én értettem, hogy a másik csak játszani akar, csak bunkó volt a belépője. De az enyémet képtelen voltam lecsillapítani. Végül a másik gazdi beért minket úgyhogy én meg elindultam az ellenkező irányba, kutyámra meg rá se néztem/nem szóltam hozzá, nehogy azt vegye le, hogy örülök ennek a viselkedésnek :/

Szerintetek ilyenkor mi a helyes hozzáállás? Ha visszahúzom a közelembe, akkor a pórázfeszüléstől/rántástól lesz még idegesebb, ha rákiabálok, szintén, ha meg hagyom őrjöngeni akkor nem vagyok elég határozott... Ördögi kör. Nem hinném, hogy engem akart védeni, sokkal inkább félreértette a másik kutya szándékait :/ (Egyébként nem vagyok beszari, se hisztis éles helyzetben, zavartam már le róla más kutyát mikor nekitámadt és harapni kezdte...)


Légyszi írjátok meg, ti mit csinálnátok a helyemben, ha legközelebb ilyen történik? Befogadott, volt kóbor kutyáról van szó. Rendszeresen viszem kutyafuttatóba normális kutyák közé, szóval tud ő kutyázni és szeret is!


Ja igen, az eset után összetalálkoztam egy kutyás ismerősömmel és kicsit összekaptak a kutyáink (nem az enyém, a másik kezdte), fél percig hisztiztek, lenyugtattuk őket és együtt sétáltunk hazáig. Mint kiderült ők is találkoztak a póráz nélküli kutyával és az ő kutyáját is felidegesítette azért voltak ilyen ingerültek mindketten :/



2015. jan. 5. 23:42
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!



Utolsó, én ezt megértem, írtam is, hogy ÉN tök nyugodt maradtam, csak őt nem bírtam lecsillapítani.

2015. jan. 6. 13:45
 12/20 anonim ***** válasza:
Amikor egy kutya,ott ugrál a te pórázra kötött ebeden,azt tudod tenni,hogy vagy elengeded te is a kutyãdat,vagy elmentek illetve elzavarod az idegen kutyát.
2015. jan. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Kedves 10-es!



A hozzászólásod alapján szerintem nagyon benézted a kérdést, ugorj neki "mégeccer"!:)

2015. jan. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

A "pórázráncigálás", a "visszahúzás", a kiabálás (ideértve "rákiabálás" mellett az idegen kutya gazdájával való khmm... távoli kommunikációt is) szerintem NEM a nyugalom jelei.

(Nojó, a visszahúzás esetleg lehet nem aggresszív megnyilvánulás is.)


Nnomindegy.


Ahogy a kérdező írta: a kutya tanulási fázisban van. Tehát még türelem, és gyakorlás (amire éppenséggel pont jók az ilyen esetek, szvsz).

2015. jan. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

"A "pórázráncigálás", a "visszahúzás", a kiabálás (ideértve "rákiabálás" mellett az idegen kutya gazdájával való khmm... távoli kommunikációt is) szerintem NEM a nyugalom jelei. "


Bocsánat, én nem húztam vissza, nem is rángattam az enyémet(lehet, hogy nem derült ki a leírásomból) a kérdésben pont azt írtam, hogy egyik se tűnik jó megoldásnak mert csak tovább stresszeli. Én csak rászóltam, hogy hagyja a másikat.


A másik gazdinak se kiabáltam messzire :) Amikor odaért végre, akkor kértem meg udvariasan, hogy "Légy szíves hívd vissza a kutyádat", szóval senki se kiabált senkinek :D

2015. jan. 6. 17:53
 16/20 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor megállok, magam mögé ültetem/fektetem a kutyám és nem engedem az enyémhez az idegen ebet. "Bevédem". Kis-közepes termetű, nem hiányzik neki egy szemtelen kamasz ugrabugrája. Volt alkalmam látni, hogy neki erre nincs szüksége, jelzi is. Eddig ez nekem bevált. Sok kutya ilyenkor megtorpant. Meg volt olyan is, amelyik így inkább rám ugrott (szeleburdi kölyök), de őt higgadtan visszahelyeztem a saját lábaira és elzavartam a gazdájához. Lehet szólni a kutyára idegesen is meg határozottan is, az utóbbi működik.
2015. jan. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. jan. 7. 17:35
 18/20 A kérdező kommentje:
Legalább írnád le helyesen :D
2015. jan. 8. 00:45
 19/20 neige ***** válasza:

Szerintem kutyafüggőnek kell lennie a te reakciódnak is.Ha már megvan a bizalom, "szoci" kutyád van, érti a kutyabeszédet is, ráhagyhatod az intézést.

Fontos, a kutyának tudnia kell, ki fog intézkedni.Te vagy ő. Ha te szeretnél, javasolnám én is a hát mögé küldést, az idegen kutya hanggal való visszatartását.A másik gazda (ha egyáltalán hallótávon belül van) figyelmeztetését, nem kívánatos a kutyája.

Ha bízol a kutyában, intézkedhet ő is.Ha a másik agresszívan közeledik, akkor viszont feltétlen vedd le a pórázt, hogy képes legyen akadálytalanul megvédeni magát.


A póráz kötelező.Annak is, akinek jól értő, engedelmes kutyája van.Nagyon fontos volna a gazdák kommunikációja.Csak és kizárólag akkor jöhet másik kutya az enyémhez, ha az a másik gazdával előtte megbeszéltem.


Amíg tanul a kutyád, tegyél rá sárga pórázt vagy szalagot, ez a kutyások nagy részénél közérthető, "az én kutyám TABU".Ne akard megsimizni/megjátszatni a kutyáddal, stb.

2015. jan. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nem bánom, ha odarohangálnak hozzá idegen, póráz nélküli kutyák, barátságos velük, itt is csak az cseszte el az egészet, hogy a másik hátulról felborította, rossz volt a belépője :)


Legközelebb akkor betessékelem láb mögé és intézkedem :)

2015. jan. 9. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!