Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánk van hogy sokat ugat...

A kutyánk van hogy sokat ugat éjjel, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Tegnap éjjel is ugatott, de nem tudni mi baja, mert kimentem hozzá, de nem engem hiányolt, inkább ugatott tovább, és még az sem segített, hogy kétszer-háromszor amikor ugatott, megvertem közepesen. Ételt is kapott, az sem segített. Már több szomszéd is szólt miatta.

2015. jan. 6. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán le kéne fárasztani meg sétáltatni kellene..Amúgy mi az hogy közepesen megverni?? Nem veréssel kéne nevelni..-.-
2015. jan. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1-essel értek egyet. Egyébként meg kutya, persze, hogy ugat. Meghall valamit, ugat. Elmegy a kapunál valaki, ugat. Ugat a többi az utcán, ugat ő is... Ezzel nem nagyon tudsz mit kezdeni, de a verés biztosan nem megoldás.
2015. jan. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azért verem, hogy szidjam, nyilván nem úgy kell elképzelni, hogy egy bőrszíjjal, kikötve ütöm, hanem az orrára meg néha máshova is, most azért nem annyira finomkodtam, mert én is ideges voltam rá, de azért nyilván nem viszem túlzásba.


Ezzel egyetértek, a kertvárosban ugatnak a kutyák, ezt meg kell szokni, én se a kutyára ébredtem fel, hanem a csöngető szomszédra. Csak ők ezt nem értik meg.


Ki van ő fárasztva, és jól is el van látva, de délelőtt, amikor nincsenek itthon, akkor egyedül van, nem lehet akkor is lefárasztani, szóval akkor tud aludni.

2015. jan. 6. 16:50
 4/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


Hát ezzel továbbra se nagyon tudsz mit tenni. Az én kutyáim bent vannak éjjel, így nincs fölösleges ugatás. Esetleg éjjelre engedd be te is és akkor a szomszédok sem akadnak ki. Nálunk is van pár szomszédnál olyan kutya, amelyik egész éjjel ugat, a hajamat tudnám kitépni néha tőlük. Én soha nem bántanám őket, de sajnos nem lehet tudni, hogy más milyen, így én úgy vagyok nyugodt, ha bent vannak, nem hiányzik, hogy lemérgezzék őket.

2015. jan. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt aztán van mit rendbe tenni, ez a hozzáállás pont ide vezet, ahol most tartasz.


"Azért verem, hogy szidjam"


Ez pl majdnem a legrosszab, amit csat tehetsz, ennél már csak az lenne rosszabb , ha ordítozva vernéd.


Verni ... nem , verni egyáltalán nem kell, mondjuk inkább úgy, hogy fizikailag fegyelmezni, SOHA nem szidásból, büntetésből kell, hanem mindig tanító jelleggel.


És SOHA nem idegesen, mert azzal a kutya szemében csak egyetlen dolgot igazolsz, akárhogy elvered, azzal max csak a fizikai fölényedet bizonyítod.

Ha mindezt idegesen teszed, a kutya szemében csak egy gyenge labilis senki leszel.

Egy senkire pedig egy kutya sem hallgat. Jelenleg ezt tapasztalod meg.

Fegyelmezni kizárólag végtelen nyugalommal, türelemmel, és magabiztossággal lehet, tanító, segítő célzattal.

Nincs más út, nincs más opció, csak így vezet eredményre.


A lefárasztásnál is vannak félreértések.

Mit értesz pontosan lefárasztás alatt??!! Mi az, hogy délelőtt nem lehet lefárasztani? Tökmindegy, ha délelőtt tud aludni, ha délután meg van futtatva, új környezetet lát inger gazdag környezetben van, amit fel kell dolgoznia, (értsd rendszeres intenzív séta, más kutyákkal való találkozás, közös séta, mindig megújuló útvonalak, feladatok, kihívások, stb)

akkor éjszaka sokkal jobban fegyelmezhető.


Amíg viszont ez nincs meg, konkrétan bunkóság tőle bármit is elvárni. Nem ő kérte, hogy tartsál kutyát, te ti vettétek magatokhoz, alap, hogy az igényeit ki kell elégíteni, mielőtt bármit megkövetelnél tőle.


Ha viszont ezek megvannak, akkor csak a fegyelmezés hozzáállásán kell változtatni. Amiben az egyetlen nehézség, a napszak, mert ha alvás helyett kell kutyát fegyelmezni, az nem a legjobb program... de hát ez van.


Inkább most kell ebbe több energiát fektetni, mint magadat idegesíteni, meg a szomszédokkal harcolni.


Ami a lényeg, a türelem, a következetesség, ellentmondást nem tűrő hozzáállás, stabil, kizökkenthetetlen nyugalom.


Ha ugat, menj ki hozzá, ne mond ki a nevét, csak azt, hogy nem, vagy bármi tiltó szót.

Küldd a helyére. Várd is meg, amíg bemegy.

Ha újrakezdi, te is ismételd meg. Nem ingerülten, de határozottan. Mindig úgy hagyd ott, hogy teljesen nyugodt, nincs felfokozott állapotban, és megértette, hogy ezt komolyan kell venni.


Ha eléred ezt az állapotot, otthagyhatod.

Ha újra kezdi, vagy amíg távolodsz, már akkor otthagyja a helyét, és aktívan szaladgál, akkor simán mehet az orrára egy fricska, és azonnal parancsold vissza.


Ezekből leszűrheted, hogy nem magát az ugatást kell tiltani, hanem azt a felfokozott lelkiállapotot, ami az ugatáshoz vezet. A fegyelmezésnek nem az ugatás befejezésével van vége, hanem a nyugodt állapotelérésével.

Tulajdonképpen igazság szerint akkor lenne a legjobb, ha addig ott tudnál maradni mellette, amíg annyira le nem nyugszik, hogy szinte már elalszik.


És még egy fontos dolog.

Valamitől felpörög. Valami ingertől, a környezet befolyásától, más ugató kutyáktól, egy ilyen "energia hullám" egy egész utcán keresztül tud menni.


A nyugalmat ugyanígy, el kell érni. Ilyen ráhatással.

A kutya nem egy gyerek, hogy ha jól megvered, és terrorban tartod, akkor majd kussban lesz.

Ő csak annyit ért az egészből hogy volt egy pörgős, ugatós állapota, a gazdi kijött, ő is hangoskodott, majd szét b-ta az ideg, úgy bántott, hogy rengeteg újabb feszültséget adott át, ezért ha egyedül maradok, még intenzívebben fogom magamból kiadni ezt az energiát.


Úgyhogy ez így nem működik.


Ahogy mondtam, ahogy az aktív állapotnak is van kiváltó oka, forrása, úgy a nyugalomnak is kell lenni.

Kizárásos alapon pedig a fegyelmező személy az, akinek a nyugalma ráragadhat a kutyára.

A kutya pont annyira lesz nyugodt, amennyire a gazdája.

Sehol a világon nem láttak még ideges ember mellett nyugodt kutyát. Ez nem létező jelenség.


Sőt, a nyugalom forrásának erősebbnek, intenzívebbnek kell lenni, mint az izgatottságot kiváltó ingernek.

Ezt úgy lehet elérni, ha van tekintélyed a kutya előtt, (Ideges embernek ilyen szintén nem lehet)

Valamit következetesen tiltod a legkisebb aktivitást is, ami szembe megy a céljaiddal.

2015. jan. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!