Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem képesek a kutyák...

Miért nem képesek a kutyák beszélni? Mi mindent lehet nekik megtanitani?

Figyelt kérdés
2008. aug. 19. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

:D Te sem tudsz ugatni.. Nekik miért kéne beszélniük?


Ilyet lehet, hogx ül, fekszik, áll.. ne menjen be a lakásba ha nem akarod.. Illedelmet.

2008. aug. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%

Mert teljesen mások a hangképző szerveik.

Cserébe viszont, ha igazán jó a kapcsolatod a kutyáddal, akkor rá fogsz jönni, hogy tudnak beszélni: a szemükkel. Ha elég jól ismered a kutyádat, akkor érteni fogod. Na jó, sajnos nem mindig. Ők ebben jobbak: sokkal többet megértenek belőlünk, mint mi őbelőlük. Hogy mi mindent tanítasz meg neki, az szinte csak rajtad múlik. Persze nem fog másodfokú egyenleteket megoldani, de megtesz egy csomó dolgot, amit szeretnél. Ez a kulcsa: ha jó a kapcsolatotok, akkor neki az lesz az élete, hogy Neked megfeleljen, azt tegye, aminek örülsz. Ezért lehet hihetetlen dolgokra rávenni a kutyákat. Ha kell, bemegy az égő épületbe, ha kell, felmászik a létrán, ha kell, kihozza a kacsát a vízből, ha kell, beugrik a csukott ablakon, ha akarod, fekszik, ül, táncol, ha kéred, akár napokat ül ugyanazon a helyen és még sorolhatnám. Mindezt a Te kedvedért. De ha akarod, akkor semmi mást nem csinál, csak szeret. Feltétel nélkül, ahogy ember nem képes.

2008. aug. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Sziasztok! Nagyon jot irt az elottem hozzaszolo.A tanitasnal meg az a nagyon fontos, hogy a leheto legkorabban kezd el ! Az elejen kicsi , konnyunek latszo dolgokkal.Ne hasznalj hosszu vezenyszavakat.Es a kutyadnak se adj hosszu nevet.Mindig jutalmazd es sokat dicserd ha valami jot csinald.Vannak tanulekonyabb fajtak .Altalaban azt szoktak mondani , hogy a farkas-juhasz kutyak "ertelmesebbek" mint a tobbi.Persze ez szerintem ugyanannyiban gazdifuggo is ! Nekem egy Berni Pasztorom es egy Pincsim van.Szep parositas! :) De a Berni 100 konnyebben tanult meg barmit mint a kicsi.O egy kis akaratos ego kutya,hozza tobb turelem es kitartas kellett.

Sok sikert! ;)

2008. aug. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
A kutyák 160 szót képesek megérteni és megjegyezni, hiába tűnik néha többnek. Nat Geo Wild csatornán volt egy műsor ezzel kapcsolatban: a világ legokosabb kutyájának tartják azt az ebet, aki 100 játéknak mind-mind tudja a nevét és kérésre odaviszi. A kutyák hihetetlenül értelmes lények és igazából nagyon-nagyon keveset tudunk róluk. Ők sokkal többet tudnak rólunk. Én agilityzek már legalább 10 éve és hidd el, a tapasztalataimból szólok. Mi is értünk már el nem kis eredményeket és amit látok a versenyeken, elképesztő! Nézz meg pár kutyás bemutatót :)
2008. aug. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy ausztrál család kutyája volt olyan, hogy mindent mindent megértett, csak beszélni nem tudott. Egyszép nyári napon a gazdája látta, hogy a kutyának mennyire melege van, majd mondta neki, hogy igyon egy kis vizet, erre a kutya felállt és ivott. Majd megkérte, hogy csukja be az ajtót, és becsukta. Jóformán minden ilyen apró dolgot tudott, ráadásul tanítás nélkül. Valszeg ez azért volt, mert a kutya feltűnően sokat figyelt, mikozbe a család beszélgetett, és amely utasítások ekkor elhangzottak, megtanulta őket. Érdekes.
2008. aug. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
az én kiskutyám a lábujakot nyalja,mezitláb nem is lehet közelébe menni mér csinálja?nem harap csak nyalogassa:)
2008. aug. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg ezt a videót kutyák és macskák beszélnek,persze csak 1-2 szót.Ez igazi mert külföldön egy tv-adón atták le és máshol is lehet erröl hallani. [link] Mindenki döntse el igazi-e vagy sem (szerintem igen)
2008. aug. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet hogy nem tudnak az emberek nyelvén beszélni,de sokkal értelmesebbek (és sok esetben értékesebbek is),mint mi.

Szerintem is nagyon fontos,hogy minél hamarabb kezd el tanítgatni.Rögtön ,ahogy megkapta az összes védőoltását kezd el összzeszoktatni,szocializálni a többi kuytával.Így később nem lesz belőle véreb,akit nem lehet utcára vinni,mert veszélyes a többi kutyira.

Amikor próbálsz megtanítani neki valamit, erélyesen,szigorúan mond ki a vezényszót,bármennyire is szereted,iylenkor szigorúnak kell lenni vele,hogy tudja,ki az úr a háznál :) De soha ne üsd meg,bármi rosszat is tett. Nem szabad a veréssel büntetni, csak max kiabálj rá hangosan,a hangsúlyból és a hangerőből tudni fogja,hogy rosszat csinált.A vezényszó mellé használj valamilyen kézjelet( pl ül:feltartott mutatóúj), mutasd neki hogy mit csináljon (pl ha le akarod ültetni, kicsit húzd felfelé a nyakörvét és nyomd le a fenekét,persze ilyenkor csak a harmadik kezeddel tudnál kézjelet mutatni).Mindig jutalmazd meg kutyakeksszel,egy falat virslivel vagy bármivel,amit szeret,ha megtette,amire kérted.Természetesen akkor is,ha még segítséggel csinálta.Később menni fog neki egyedül is.Légy vele türelmes!Bizonyos fajták lassabban tanulnak,ahogy már írták.

Ha van rá pénzed és időd,vidd kutyasuliba hetente egyszer.Ez hatalmas segítség,és ott tényleg minden fontos dolgot megtanítanak a kutyáknak.És egyáltalán nem is drága.És persze vannak olyan könyvek,amik kifejezetten ezzel a témával foglalkoznak,szerintem érdemes rászánni egy kis pénzt !

2008. aug. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!