Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pumiban tanítás nélkül is...

A pumiban tanítás nélkül is benne van a terelőösztön?

Figyelt kérdés
Belefogtunk a juh tartásba és habár nem annyira nagy területen vannak, de úgy gondolom jó szolgálatot tenne egy terelőkutya. A pumira gondoltunk. Ezt tanítani kell a kutyának, vagy ő teljesen magától megcsinálja? Illetve nekem, mint gazdának milyen feladatom van?
2015. jan. 6. 22:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ösztön az ösztön, vele születik. Viszont az, hogy ész nélkül rohangál és mindenbe belecsipked, az nem válik hasznotokra, tehát az együtt dolgozást mindkét félnek meg kell tanulnia, tehát nektek és a kutyának is.
2015. jan. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Terelést nem lehet tanítani. Ha van a kutyában ösztön, akkor azt mutatni fogja, ha pedig nincs, akkor pár feladatot meg lehet neki tanítani, mint egy engedelmes feladatsort, de az közel sem lesz elég az igazi munkához vagy versenyhez, vizsgákhoz. Persze az ösztön csak egy dolog, azt neked meg kell tanulnod irányítani, kézben tartani is. Ha nincs tapasztalatod a kutyával való terelésben, érdemes segítséget kérni.

Ilyet sajnos már nem lehet állítani, hogy a pumi tud terelni. Sajnos már jó ideje nem használják, szelektálják erre a fajtát. Ha körültekintő vagy, persze tudsz találni jó ösztönű pumit, de mindenképp menj biztosra!

2015. jan. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát az biztos hogy előtte el kell járnod terelni hogy tudd mi a feladat. Baromi nehéz egy hobbi. Menj terelni vele először és ha jól megy akkor engedd a tieid köze:)
2015. jan. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Érdemes felvenni a kapcsolatot pumi tenyésztőkkel. A törzskönyv elfér a polcon és az a garancia, hogy tényleg pumit vettél. Elég kellemetlen, ha valami szőrös vadászkutya-keverék lesz a kölyök felnőve ... Bátran ajánlom a Nyírségfia kennelt.


Arra kell megtanítani, hogy mit jelentenek a felé intézett kéréseid. Az ösztön benne van, de azért nem gondolatolvasó. :)

2015. jan. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jogos, hülyén tettem fel a kérdést...

arra voltam kiváncsi, hogy pl ha lát egy nyájat azt ő ösztönszerűen összetereli e, nem engedi elkóborolni egyes tagjait, stb. De így is elmondtátok a lényeget, amit köszönök! Ja és törzskönyves kutyát szeretnék, a tenyésztőnek utánanézek.

2015. jan. 7. 11:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Ösztönszerűen nem fogja őket összeterelni csak össze-vissza hajkurászni őket. Nekem border colliem van és nem tanítottam neki terelés, ezért nagyon sokáig az úton elsuhanó autóknak is neki akart rontani, hogy ő bizony megállítja (gyakorlatilag mindnek elé akart rohanni). Baromi veszélyes ha nem kezeled.
2015. jan. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pumiknál pont azt nézik az ösztönpróbán is, hogy érdeklődik-e, keríti-e a nyájat. Amelyik leválaszt egyet és azt üldözi, az nem felel meg a próbán. A border collie-nak teljesen más a terelési stílusa, ő a gazdához képest a nyál túloldalán van. A magyar terelők pedig a gazdi előtt hajtják a nyájat.
2015. jan. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*nyáj XD
2015. jan. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!