Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Patella műtét utáni napok? Lent!

Patella műtét utáni napok? Lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Holnap fogják műteni patella miatt a 1,5 èves havanese kutyámat. Nagyon fèlek tőle..most rohangál játszik,ès tudom hogy holnaptól kb 1 hónapig biztos nem fog..a ti kutyátok hogy viselte? Mennyi idő állt lábra ès szaladgált,játszott?

2015. jan. 7. 16:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha rohangál, játszik, akkor minek műtteted meg?
2015. jan. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Hovarju ***** válasza:
100%

Az én kutyám is kb.ennyi idős volt, amikor műtötték, igaz Ő egy kicsit nagyobb testű (20kg-os labrador keverék)

Igazi örökmozgó volt a műtét idején.

A műtét kb.1 óra volt. Amikor felébredt hazahoztuk. Itthon nehezen tudott lefeküdni. Nem találta azt a pózt, ahogy fájdalom nélkül le tud feküdni. Aztán elaludt állva, én meg mellette ültem és nagyon óvatosan hagytam elfeküdni. Aznap már nem sétáltunk. Az éjszakát végigaludta. Reggel még nem volt túl friss, de egy nagyon rövid sétára elvittem. Első nap még hányt egy kicsit, de estefelé már jobban volt.

kb.a harmadik napon rájött, hogy három lábon is tud futni - ezért szigorúan pórázon sétált varratszedésig. (addig rövid séta, nem lépcsőzhetett és nem is játszhatott más kutyákkal)

kb. az első hét vége felé kezdte használni a lábát, és legalább 2 hónap kellett, amíg rendesen terhelte. Amikor már begyógyult a seb és a bundája is visszanött úszni jártam vele, hogy erősödjön.

Azóta már több, mint 4 év telt el. Szerencsére azóta sincs semmi baja (kopp, kopp, kopp)

Rendesen használja a lábát, kirándulunk, labdázik, szeret sétálni. Szóval jól van.


A lábadozás alatti időben, amikor még nem volt szabad mozognia, sok trükköt tanítottam neki-hogy legalább mentálisan elfáradjon.


Esetleg érdemes megkérdezni a dokit milyen fájdalomcsillapítót javasol neki a gyógyulás alatt.

Nekünk szerencsére nem volt rá szükség, de minden kutya más ütemben gyógyul.


Ha bármi kérdésed van kérdezz bátran a dokitól,biztosan szívesen segít. (én többször is felhívtam telefonon)


Gyors gyógyulást kívánok!

2015. jan. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszod! Ès trükköket tudott csinálni?? Vagy milyen trükköket taníttattál neki?
2015. jan. 7. 16:52
 4/16 Hovarju ***** válasza:

Igazándiból igyekeztem olyan kitalálni ahol nem nagyon terhelte a hátsó lábát.

Megtanítottam integetni (olyan, mintha pacsit adna a levegőbe).


Pontosítottuk az "áll" vezényszót (könnyebb, volt a gyakorlás, mert csak nehezen bírt ülni)


Keresős játékot játszottunk. (eldugtam az egyik szobába a játékát, és meg kellett keresnie). Ez azóta is kedvenc játéka.


Volt, hogy felhoztam neki a lakásba egy darab botot és hagytam, hogy szétrágja a helyén. (volt mit takarítani utána, de legalább nem unatkozott).


Mivel sokáig nem játszhatott más kutyákkal,de nagyon hiányzott neki a társaság, egy idő után olyan nyugisabb kutyákkal sétáltattam együtt, akikről tudtam, hogy nem fognak ugrálni a kutyámra.

2015. jan. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Hovarju ***** válasza:
az apportfa tartását is tudtuk pontosítani. Ehhez csak a száját kellett használnia és az összpontosítás miatt el is fáradt gyakorlás közben.
2015. jan. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ezek nagyon jó ötletek,köszönöm :)
2015. jan. 7. 17:04
 7/16 Hovarju ***** válasza:
Hogy van a kutya? túl vagytok rajta?
2015. jan. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Szia! Igen túl vagyunk rajta :) egèsz jól viselte,azt mondta a doki,hogy semmi baj nem volt vele. Kaptunk antibiotikumot,fájdalomcsillapítót ès porcerősítőt. Most van rajta gipsz szerű kötès amit 10 nap múlva levesznek a varrattal együtt. Most alszik :) remèljük nem lesz gond a tovabbiakban sem :)
2015. jan. 8. 22:58
 9/16 Hovarju ***** válasza:

az én kutyusomnak csak egy ragtapasz szerű ragasztó volt a varratra ragasztva.


gyors gyógyulást neki. Raktak rá gallért? Mit szólt hozzá?

2015. jan. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Azt mondta az orvos,hogy ez a kötès kb egy hèt múlva magától lejön. Szerencsère nem kapott gallèrt :) olyan ruha fèlesèget kapott,ami úgy nèz ki mint egy fèl nadrág,szóval egy lába van,ès majd ha lejön a kötès,akkor belekell bújtatni a műtött lábát,ès van kèt patentja amit a hátán összekell gombolni :D szerencsère alakulgat a közèrzete,tegnap már evett,ivott,próbálgat menni ès pisilt is :)
2015. jan. 10. 07:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!