Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gazdival rendelkező, mégis...

Gazdival rendelkező, mégis folyton utcán mászkáló kutyával mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Azért várom a válaszokat erre a kérdésre, mert már elég régóta az utcánkban két olyan család van, akiknek hiába szólunk, hogy tartsák kerítés mögött a kutyájukat, nem hajlandóak rá. Ráadásul mindkét kutya nagytestű. Egy kuvaszról és egy keverék kutyáról beszélünk. Támadtak már rá emberre is..mikor erről szóltam a gazdinak, azt mondta, hogy ne zaklassam ezzel, nem is az ő kutyája..nem sokkal ezután a másik kutya gazdája is ugyanezt mondta..érdekes. Légyszi a polgármester illetve a jegyző értesítését ne is ajánljátok, mivel már nekik is lett szólva, nem is egyszer , de nem történt semmi. Ez főleg azért dühít, mert a polgármester is ebben az utcában lakik. Könnyű annak, aki nap, mint nap kocsival közlekedik. Viszont mások (köztünk én is), már ott tartanak, hogy sötétedés után nem mernek utcára menni, mert bárhol belefuthatunk valamelyikbe..vagy egyszerre mindkettőbe. Szóval valamit tudnánk tenni ezekkel a kutyákkal attól függetlenül, hogy van gazdájuk? Előre is köszönöm a válaszokat.

2015. jan. 8. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Meg kell fenyegetni a jegyzőt a sajtóval, mert sajnos ha valami nem nyilvános, akkor azzal nem is foglalkoznak. Ennél durvább esetekkel sem szoktak sajnos, hiába kötelességük lenne. Ezen kívül a jegyzőnek is van felettese, tehát mindenképpen tovább lehet vinni az ügyet, hogy ugyan miért nem intézkedik!? Esetleg állatvédő szervezettel fel lehet venni a kapcsolatot, hogy valahogy segítsenek be a feljelentésnél, szóljanak ők a jegyzőnek, vagy ilyesmi, de a tapasztalat az, hogy ők sem szoktak segíteni :/


Sajnos az ilyen kutyák előbb-utóbb a gyepin végzik, pedig nem ők a hibásak azért, mert hülye a gazdájuk :/

2015. jan. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Arra már én is gondoltam, hogy kicsit megszorongatom a jegyzőt, hogy intézkedjen végre...és lehet, hogy tényleg ezt kellene tenni, mert sajnos én úgy veszem észre, hogy ők nem a kutyáktól félnek, hanem a gazdáiktől..ha érti mire gondolok...ez fel is háborít, mert amíg a "kisebbség" nem költözött be kicsiny falunkba, addig ilyen problémák nem voltak. Számomra érthetetlen, hogy az ilyen miért tart kutyát. Valószínüleg megfélemlítés céljából. Mert nem egyszer hallottam a házuk előtt elhaladva, hogy "tanítják" a kutyát: "ölj", "támadj" és hasonló felszólításokkal..és akkor higgyük el nekik, hogy "ugyaaan, ez a kutya nem bánt senkit"?! Épp ezek miatt tartom nagyon fontosnak, hogy cselekedjek valamit.
2015. jan. 8. 13:42
 3/4 A kérdező kommentje:
Ha esetleg ezzel kapcsolatban valaki tud egy zala megyei telefonszámot, azt megköszönném.
2015. jan. 11. 10:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Sintér, szerintem ha megmondod a gazdiknak, hogy jönnek a kutyusokért szerintem bezárják őket, ha meg nem tényleg hívd ki.
2015. jan. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!