Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyánk legyen?

Milyen kutyánk legyen?

Figyelt kérdés
kb. egy éve elpusztult a mamám kutyusa akivel szinte eggyütt nőttem föl:(. Ő egy németjuhász kutya volt de a mamám most akar venni egy újat és valószinüleg most másik fajtát. Nagyob méretű házőrző kutyára van szükség ,ami elkapja a rókákat is ha arról van szó de mégis barátságos:) milyen kutyát ajánlanátok? (és esetleg ha a kutyafaj mellé írnátok nevet is,hogy mi illik az adott kutyára azt is megköszönöm, csak ne Hektor leggyen mert az volt a régi kutyánk neve.) köszi:)

2015. jan. 9. 15:53
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:

KutyafajTA.

De szerintem ne csak fajtában gondolkodj,vannak a világon keverékek is,akik szintén célnak megfelelhetnek.

(emellett szépek is tudnak lenni ők is)

2015. jan. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Tudom ,volt már olyan kutyánk is ami keverék volt de a mamám most fajtisztát szeretne:)
2015. jan. 9. 16:07
 3/42 anonim ***** válasza:
26%

Bernáthegyi


Francia bulldog


Schnauzer


Basset Hound: Nyugodt és érzelmes, de – vadászkutya lévén – zsákmányát (étel, játék vagy ezeknek vélt más tárgyak) egyes esetekben agresszívan megvédi.

Háziállatnak alkalmas: bolondos és kedves kutya. A felnőtt egyedek mély hangú, öblös ugatása első hallásra ijesztőnek tűnhet. Alkalmas városi és vidéki életre is. Szereti a gyerekeket. Néha csökönyös szokott lenni. Az ugrálást, amit nagyon szeret, nem szabad hagyni neki, a gerincvelőbecsípődés elkerülésének érdekében.

2015. jan. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 bollocks ***** válasza:
FajTAtisztát. Azt tudja anyukád, hogy azok 100.000-től kezdődnek?
2015. jan. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok:

Nehéz a dolog mert egyszerre szeretnél barátságos de mégis rókaölő házőrzőt.

NA most vagy ezt,vagy azt.

Attól mert van egy alapból barátságos kutyátok,még lehet belőle idegenekkel szemben tartózkodó,nagyon jó jelzőkutya.

Ez esetben ajánlom a schnautzer,akár törpe,közép vagy óriás méretben(igaziból még mindig a keverékek pártján állok),de a rókákat ne a kutyára sózd mert könnyen kijöhet belőle a kutya vesztesként(azért valljuk be ügyes állat a róka és nem adja magát)

Szóval arra az egy problémára nem jelent igazi gyógyírt a kutya.

2015. jan. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek:) 3.válaszoló: nem anyukám hanem nagymamám ... és igen tudja de tudnánk venni olcsóbban vagy még az is lehet ,hogy kapunk ingyen:D
2015. jan. 9. 16:36
 7/42 anonim ***** válasza:

Mennyit tudnátok vele foglalkozni?

Tudjátok hogy egy kutya alsó hangon 150-200.000Ft?

2015. jan. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
tudnánk vele rengeteget mamám egyedül van és szüksége van kutyusra ...de nem az ár számít amindt már elöbb írtam meg tudnánk szerezni olcsóbbban de ha mégse így lenne megvan már rá a pénz de most nem ez a lényeg .. lécci a kérdésre válaszoljatok ,köszi:)
2015. jan. 9. 16:40
 9/42 anonim ***** válasza:

Ingyen/olcsón kétlem, hogy kaptok, legfeljebb szaporított ellenőrizetlen fajtajellegű keveréket, aminek bármilyen baja lehet.

Ezen az oldalon a fajtáknál fel vannak tüntetve a tisztességes tenyésztők(azért itt se árt vigyázni): [link]


Mennyit foglalkoznátok vele naponta?

2015. jan. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
amint már írtam ,a mamám egyedül él és a másik kutyánk aki elpustztult ő már közel 10 éve megvolt és minden nap foglalkozva volt vele... és ha tudni akarjátok , rokonok tudnának adni ingyen:)
2015. jan. 9. 16:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!