Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy másik állatorvoshoz...

Ha egy másik állatorvoshoz megyek, akkor azt meg kell indokolnom?

Figyelt kérdés
Tehát eddig jártunk 2 évig egy adott állatorvoshoz. De valahogy nem voltunk vele 100%-ig megelégedve. Aztán nemrég egyik ismerősöm ajánlott egy másikat (ő a kutyujával már régóta oda jár), és gondoltam mostantól hozzá járunk. Ezt meg kell indokolni az előző állatorvosnál? Vagy az újnál? Vagy egyszerűen az újhoz megyek amikor úgy adódik és kész?
2015. jan. 9. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi is hasonlóan voltunk. Én a réginél nem indokoltam meg, az újnál meg annyi volt, hogy felhívtam, hogy x oltás kéne a kutyámnak, eddig jártunk y orvoshoz, de váltani szeretnénk, megoldható-e most, az oltási sorozat kellős közepén!? Ennyi volt :)
2015. jan. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Akár egyszerre tíz állatorvoshoz is járhatsz, senki nem fog kérdezni semmit, hogy te mit keresel ott meg honnan jöttél. Ellátják a kutyát, fizetsz, viszlát, ez nem állami rendszer, ugyanolyan, mint a fordász, vagy az asztalos; ahoz mész, akihez jól esik.
2015. jan. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Akuminak valahol igaza van, de azért nem árt, ha van egy normális orvos, akiben tökéletesen megbízol. Ez a "bárhova bemész, ellátják a kutyát, fizetsz, távozol" dolog azért nem teljesen így van, mert nagyon sok az idióta állatorvos, aki pont tojik a kutyádra, ergo nem biztos, hogy úgy látja el, ahogy kellene...
2015. jan. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Egyáltalán nem kell megindokolnod. Akkor lennél nehéz helyzetben, ha évek óta járnál egy orvoshoz. Két hét az semmi.
2015. jan. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem beszélve arról, hogy sok állatorvos úgy van vele, hogyha valamelyik ismerőse beajánl (legyen az már odajáró gazda, vagy rokon, stb), akkor figyel oda rendesen a kutyára, egyébként, ha csak úgy "betévedsz" az utcáról, nemtörődöm lesz. Sajnos...
2015. jan. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés arra vonatkozott, hogy meg kell-e indokolni a váltást, nem arra, hogy mindenütt normálisak-e a dokik :) A szolgáltatás így működik, a színvonal egy teljesen más kérdés. Nyilván ha mindenhol ugyanolyan jó, meg ugyanúgy képzett dokik lennének, nem kerülne szóba a váltás sem.
2015. jan. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tudom mire vonatkozott a kérdés :) Csak gondoltam nem árt ezt is tisztázni. Azért a témához kapcsolódik valahol, amit írtam.
2015. jan. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Hovarju ***** válasza:

Nem kell senkinek sem bejelentened. Ahhoz az orvoshoz mész, aki szimpatikus és számodra megfelelően látja el a kutyádat.

Én is több orvosnál voltam az enyémmel.

Más doki ivartalanította, egy másik műtőtte a patella ficamát és van a "saját" doki, akihez minden más miatt járunk.

2015. jan. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekünk van egy megbízható jó állatorvosunk,15 perc sétára van,nem kell bejelentkezni rendelési időbe kell menni,ha sürgős az eset azonnal soron kívül be lehet menni.

Viszont drága.


A két kutyát chipeltetni kellett,plusz veszettség elleni,kombi a két kutya 25-30 körül lett volna.


Hallottunk egy másik városban lévő dokiról aki olcsón dolgozik.


Így úgy gondoltuk,hogy most az egyszer csak oltani levisszük a kutyákat.


Aztán kb az oltásra rá 1-2 hónappal az egyik kutyánk súlyosan beteg lett(vért hányt,ment a hasa,nem evett) Amikor meglátta az orvosi pecsétet,nem akarta ellátnia kutyánkat!!! Mondta,hogy vigyük vissza oda ahol oltattuk. Anyum vitte oda akkor reggel pont még suliba jártam. Aztán mivel ketten vannak a másik doki mondta,hogy nem hagyhatjuk a kiskutyát.Aztán ő látta el.Anyum megbeszélte velük,hogy csak az anyagiak miatt gondoltuk,hogy most kivételesen másik dokihoz megyünk semmi más miatt.Pont egy rossz időszakunk volt.

Aztán megértették és még abba is belementek,hogy részletekbe fizessünk,mivel minden nap reggel és délután vissza kellett mennünk,infuzió,injekció stb.


De volt,hogy 3. orvoshoz is mentünk,hasmenés miatt.Pont szünet volt a mi dokinknál. Ő miatta nem szóltak,de az az olcsó doki előtt volt.


Szóval szerintem csak azt az egy dokit nem csípték vagy nem tudom.


Újnál nem kell, a régihez meg gondolom nem mész vissza.

2015. jan. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem kell indokolni.Én három rendelőbe járok,még soha nem magyarázkodtam,illetve nem volt semmi különlegesség abban,hogy máshol is jártam.
2015. jan. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!