Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kölyök...

Hogy tanítsam meg a kölyök boxer kutyámat hogy ne féljen a póráztól és jöjjön sétálni?

Figyelt kérdés
meg hogy,ne ugráljon össze amikor hazaérek meg hogy ne egye meg anyu virágait csak játékból meg hogy ne legyen válogatós mert ő csak konzervet eszik ha adunk neki száraz kutyaeledelt otthagyja!SEGÍTSETEK LÉGYSZII!
2010. febr. 6. 08:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Fiatal vagy ugye?:)

Én a klikkert javaslom. Nekem yorkim van, igaz ő nem ilyen rosszcsont, mint a tuéd, de nagyon hatásos a klikker, már sok mindent megtanult így. A konzervre meg annyit, hogy nem jó, ha csak azt eszik, híg lesz a széklete, és nincs benne elég tápanyag. El kell előle venni. Másnap próbáld meg a szárazat. Ha akkor se eszi meg, megint vedd el előle... Egyszer úgyis megunja, és megeszi, ha éhes.

2010. febr. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem olvass el pár kutyás könyvet, vagy keresgél a neten! Póráz dologra annyi h szagoltasd meg vele, először csak tedd a hátára majd vedd el közben dicsérd ha nem menekül.. Ne akaszd rá egyből! Ha ráakasztottad dicsérd és adj neki jutalomfalatokat úgy hívd magadhoz! Idővel rájön h a póráz jó dolog csak még nem tudja mi az :) A felugrásra annyit tudok javasolni h mikor felugrik fordíts hátat és ne foglalkozz vele! Ha lenyugodott csak akkor dicsérd meg! Amikor felugrik ne foglalkozz vele! Még kölyök a virágszétszedéssel sztem csak annyit tudsz kezdeni h mikor látod mit csinál akkor leszidod! Később felesleges mert nem tudja összekötni a két dolgot, ha nem időben veszed észre! Ha a szidás ellenére is szétszedi akkor büntesd meg (NE VERÉSSEL!), zárd ki a közösségből pl.: udvarra vagy másik szobába! De ezt csak akkor ha időben észreveszed a rosszaságot! Konzervet adj neki keverve a táppal és fokozatosan csökkentsd a konzerv adagot! Ha éhes lesz a szárazat is megeszi :)
2010. febr. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A virágevésről le fog szokni. Nekem Vizslám van és amikor kicsi volt mindig lelegelte a virágokat, leszokott róla magától. Amikor ki akartam vinni ő se mert kijönni, attól félt, ha kimegy akkor kapni fog, de erről is leszokott. A kajával is így volt, majd ha éhes úgyis megeszi. :)

Mennyi idős? Ha felnőtt akkor nem tudom mennyi az esélye, hogy javulni fog.

2010. febr. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ajjaj. Ez így nem megy hogy beírod és megmondják. Neked kell beleásnod magadat könyvekbe, filmekbe, kutyasulikba!

Sok sikert hozzá, főleg egy kisboxer mellett! Türelem és kitartás és következetesség.

2010. febr. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kutyusomat jutalomfalatkákkal szoktattuk rá a pórázra. Először csak tedd rá a nyakörvet, hogy szokja. Majd később rá is csatolhatod a pórázt. A jutalomfalattal próbáld csalogatni abba az irányba amerre te szeretnél menni, így el tudod terelni a figyelmet a pórázról és lassan hozzászokik.
2010. febr. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszia a válaszokat ! kipróbálom őket! am a kutyus 3 hónapos :D
2010. febr. 9. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!