Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg mindenki napi 3-4...

Tényleg mindenki napi 3-4 órát foglalkozik a kutyájával, plusz naponta 3-4szer 1-2 órát sétáltatja? Mikor tudtok dolgozni, vagy mikor, ki végzi el a házimunkát?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok jó gazda, mert naponta egyszer viszem sétálni, általában késő délután, estefelé, és kétszer 20-30 percet tanítom. Most a mínusz 15-20 fokban pedig még ennyit se, szinte egész nap a házában volt.
2015. jan. 10. 13:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én átlagban napi két-két és fél órát sétálok vele, ebből kb. 40-50 perc versenyre tréning és levezetésnek frizbizés. Heti kétszer nincs semmi gyakorlás, csak séta. Ez bőven elég a kutyámnak.
2015. jan. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Á, aki ezt mondja hazudik, vagy kivèteles eset. Átlag embernek 8 óra meló mellett nincs 5-6 órája kutyázni, az helyből 14 óra ès akkor mèg nem èlt.
2015. jan. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
44%
Tèged valószínűleg már lehurrogtak itt e vègett. Igaz? Láttam már egy pár ilyet hogy minek neked kutya ha nem foglalkozol vele a nap felèben ès nem sètáltatod egy nap 25-ször. Nem kell velük foglalkozni mert ők biztos valami elkènyeztetett pènzes magányos emberek akiknek nincs semmi dolguk mert az èletük nyakig tejföl. Ők ráèrnek egèsz nap a kutyával foglalkozni. Szerintem nem csak ettől lehet valaki jó gazdi!!
2015. jan. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
21%
Mi nem foglalkozunk ennyit vele.Naponta 5-ször van 10-15 percre kivíve.(kistestű kutya,sűrűn kell pisilnie)Kb.2 -3 naponta van "agyi karbantartó oktatása"(ekkor vagyok szabadnapos),ilyenkor van hosszú séta is ami kb.20-30 perc,jó időben 1 óra.
2015. jan. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Annak könnyebb, aki kertes házban lakik, mint pl. én is. De aki nem, az bizony kemény meló és vinni kell a kutyát többször.


Én egyébként egyszer sétáltatok naponta (de van, hogy pár nap kimarad, ha nincs olyan kedvem, rossz az idő, beteg vagyok, vagy dolgom van), kb. egy órásak a séták. Szinte mindig elengedős helyre megyünk, ahol van játék, tanulás, stb. Ezen kívül (az időjárástól, kedvemtől, stb függően) még itthon van foglalkozás, de van olyan nap, mikor csak a séta van. Szóval nálunk eléggé változó. Ha nincs séta, akkor itthon játszunk többször keveset.

2015. jan. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.


Lehagytam a lényeget :) Szóval átlagosan naponta egy óra foglalkozás van, de időnként (mondjuk kéthavonta) elmegyünk egy nagyobb elengedős, szaladgálós sétára, ami 3 és 6 óra közötti szokott lenni. Ilyenkor vagy csak mi megyünk saját kutyákkal, vagy jönnek még kutyás ismerősök és akkor bandázás van.


Én ráérek egyébként, mert itthon vagyok (jelenleg háztartásbeliként), és szívesebben vinném őket többször, de se a hely nem alkalmas erre (sok a cigány, nem sok kedvem van kimozdulni), illetve kutyahaverok se nagyon vannak, akikkel lehetne menni, pedig a kutyám igényelné (főleg az egyik).

2015. jan. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan van, aki ennyit foglalkozik a kutyájával, főleg, ha több van neki, sportolnak, iskolába járnak, stb, de nyilván nem mindenki. Én ezt a 3-4 órát inkább olyan kérdezőktől szoktam olvasni, akik nagy mozásigényű kutyát terveznek és úgy gondolják, hogy ez menni fog. Ilyenkor megkérdezem őket, hogy mégis hogyan terveznek tanulni, vásárolni, főzni, takarítani, barátokkal találkozni, párkapcsolatban élni, ha mondjuk négykor végeznek a munkával és 7-8-ig a kutyával vannak? Nyilván akinek ez az élete, a hobbija, a sportja, a munkája egyben, az ezt meg tudja, méghozzá örömmel valósítani, de egy átlagos hobbikutyatartó sztem ennél jóval kevesebbet fogolkozik a kutyájával.


Az enyém kertes házban benti kutya, dolgozok, tanulok, lovagolok, párom van, háztartást vezetek, egyszerűen nem férne bele a napi 3 óra kutyával való foglalkozás a nap 24 órájába.

2015. jan. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Akkor kicsit megnyugodtam, de tényleg mindig azt olvasom, hogy itt mindenki szinte egész nap a kutyájával foglalkozik. Nekem rengeteg más dolgom is van, ennek ellenére naponta foglalkozom a kutyával, mint fenn írtam. DE pl. erre mifelénk nem szívesen sétáltatom, mivel rengeteg acsargó, szocializálatlan kutya van a környéken, akikkel soha nem foglalkoznak. Így inkább elviszem kocsival másfele, ott sétálunk. Kutyaiskolába is járunk, de máég így sem közelítjük meg az itteni gazdikat.
2015. jan. 10. 13:52
 9/16 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom, hol olvasol ilyeneket, én mindig csak az erre vonatkozó kérdéseknél találkozom ezzel a jelenséggel (meg a bordereseknél, de azokat is tutira olyanok írják, akiknek nincs borderük).
2015. jan. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy valóban óriási túlzással nyilatkoznak az oldal "veteránjai" a foglalkozás mértékéről, de ennek megvan az oka. Ha itt azt a választ kapnák a kérdezők, hogy egy lakás kutyának elég napi 4-szer negyed óra, akkor a gyakorlatban ez napi 3-szor 10 percre csökkenne, mert... és itt jönnek a kifogások (beteg vagyok, dolgozom, fáradt vagyok, az enyémnek ennyi is elég stb.). Sok kutyás jár ide, akik még az ősi, rideg tartásban hisznek a falusi "állattartásban", hogy egy kiselejtezett lábosba lökünk neki valami ebédből maradt trutymót, ami már az embereknek nem kell, meg egy kis penészes kenyeret és romlott húst. Meg minek annak kutyaház, elég lesz neki a régi lábtörlő meg a tócsa víz. Az idejárók között sok a semmit nem tud a kutyáról, meg a szokásairól, igényeiről kategóriás ember, de neki "gyorsan, 20000 Ft-ért faj (véletlen sem fajta)tiszta kutya kell, mert a gyerek sír érte, de kis testű legyen, mert az keveset fogyaszt, és olyan aminek nem hullik (semennyire) a szőre, ja és soha nem ugat....Ha ezeknek az embereknek a valós foglalkozási adatokat mondaná az ember, az katasztrófához vezetne az ő stílusukkal (hozzá nem értés+ lusta utána olvasni), ezért van szükség a túlzásra, mert sajnos az ember nem gátolhatja meg, hogy a h.lye embereknek ne lehessen kutyájuk.
2015. jan. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!