Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen helyekre vigyem majd a...

Milyen helyekre vigyem majd a kiskutyámat sétálni?

Figyelt kérdés

Nagyon fontosnak tartom, hogy már kiskorában mindent megismerjen, jól szocializált kutyám legyen.

Ezt elsősorban úgy tudom megoldani, hogy mindenfelé viszem sétálni.

A későbbiekben leginkább terepre szeretném vinni, de előbb-utóbb biztosan jól fog jönni, ha emberek, autók között sincsenek félelmei.

Kérdésem tehát az lenne, hogy milyen környezetbe vigyem majd sétálni (mint pl. emberek közé), valamint sétán belül milyen helyzetekkel ismertessem meg (mint. pl. magasság)? Ezeken kívül is jöhet minden, ami hozzátartozik a témához. :)

Valamint még azt is leírhatnátok, hogy milyen idős korban érdemes legelőször sétáltatni, miket érdemes előtte tudnia :) (bár szívem szerint amíg az "ül, fekszik, marad, gyere ide" parancsokat nem tudja, addig nem mennék ki vele az utcára)

A válaszokat előre is köszönöm! :)


2015. jan. 10. 15:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Míg nincs meg az oltása hivatalosan nem viheted sehova, de én már egész pici kortól kezdve levittem a zárt társasházunk kertjébe kicsit nézelődni. Így hamarabb szobatiszta is lett, meg hadd szokja már most a dolgokat. Én amint meglettek az oltások vittem mindenhová. Forgalmas hely nincsen messze a lakástól így muszáj volt megszoknia a hangokat. Szerencsére nem ijedős fajta mai napig nyugodtan van a séták során, nem ijed meg hirtelen hangoktól sem. Vidd terepre, erdőbe is, de a városban is tudjon közlekedni viselkedni, például főtéren, autóbusz állomás, vasútállomás közelében is. Sok emberrel találkozzon, érjék ingerek, az a lényeg. Az ül és egyéb dolgokat séták alkalmával gyakorolhatod zebráknál leülteted, stb és hamar megtanulja. Ajánlom a klikkerrel való képzést hamar rájönnek.
2015. jan. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! :) Kertes házban lakom, így a szobatisztasággal kevesebb gondom lesz, oltások nélkül meg nem vinném egyébként sem sétálni. :)
2015. jan. 10. 16:15
 3/3 anonim ***** válasza:

optimális esetben, egy kölyök kutya érdeklődő és nem fél semmitől. a kíváncsiságukat kihasználva, bárhová el lehet vinni, bármilyen közegbe-helyzetbe.

viszont figyelni kell arra is, nehogy túl stresszeljük a kutyát, pl: gyerekekkel minden kölyök szeret játszani, de a gyerekek szeretik "nyomorgatni-dögönyözni" a kutyákat, fülét farkát húzni. ha látod a kutyán, hogy inkább nyugalomra vágyik, akkor ne erőltesd, mert az ellenkező hatást váltod ki.

2015. jan. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!