Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Aki kiskutyát vett,...

Kutyások! Aki kiskutyát vett, és bőven volt "választék", mi alapján választotta ki, azt, akit hazavitt? Mikre érdemes figyelni? Vagy csak a neme és/vagy a külseje volt sorsdöntő?

Figyelt kérdés
2015. jan. 10. 16:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Ha egy nyugodtabb megadóbb kutyát szeretnél akkor ne a legélénkebbet válaszd amelyik a képedbe mászik.

Ha pedig egy aktív kutyát szeretnél pl sportra akkor érdemes a legmozgékonyabbat választani.De erről a tenyésztő tud választ adni. Ő figyeli a kölyköket,ő ismeri.Mivel van szakmai háttere így tudja,hogy melyik kölyökből nagyjából milyen jellemű kutya lesz.

2015. jan. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én felfogtam hármat az 5ből és az első majd meg őrült, hogy visszatettem. A többiek nyugodtak voltak és jól viselkedtek. Nem tudom, mi lett volna, ha nem ragaszkodik hozzám annyira, de most egy hiperaktív munkalabim van, aki egész nap rajtam lógna, földön húzza a nyelvét, de keres, fut, hoz, dolgozik. Volt egy testvére, aki talán szebb volt, pofásabb, de köldöksérve volt és még az sem lett volna gond, hiszen egy műtéttel megoldható, de nem érdekeltem, így nem őt választottam.


Korábban is így választottam, amelyik odajött hozzám és bátor volt + akaratos. Ugyan így, nem egyszerű eset kutyám volt 15 évig, szóval szerintem már kölyök korban megmutatkozik ez a tulajdonságuk.

2015. jan. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem soha életemben nem volt kutyám, semmi tapasztalatom nem volt, így az első kutyámat csak külső (és fajta) alapján választottuk ki a párommal. Hatalmas szerencsénk volt, mert nagyon jófej kutyus, pont olyan a személyisége mint nekem és páromnak.

Pár éven belül tervezünk mellé még egy kutyust akit menhelyről szeretnénk örökbefogadni. Egyenlőre az a megállapodás, hogy az új kutyát a mostani kutyánk válassza majd ki. Azért is merjük így bevállalni, mert eddig csak olyan kutyákkal barátkozott akik amúgy is olyanok voltak akiket bármikor befogadnánk, legyen szó kutyasuliról vagy ismerősök kutyáiról, vagy a környéken élő kutyákról. Mivel nem egy domináns fajta ezért kezelhetetlen kutyák közelébe sem megy. Majd elválik jó döntés volt-e :)

2015. jan. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ránéztem és tudtam :)

Utána felvettem és hozzám bújt majd amikor letettem sírt.

2015. jan. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, hogy a jelleme legyen döntő tényező. Ha te pl nyugis vagy, akkor nyilván nem jó, ha a kutya pörög, mimt a duracell nyuszi. Vagy ha aktív vagy, akkor egy lusta, folyton fekvő kutya se jó választás.
2015. jan. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én mudit vettem. Amikor megérkeztem a tenyésztőhöz, kinn szaladgáltak a kölykök az apjukkal az udvaron. Nagyon sok állat volt (libák szabadon, kacsák, ló, stb). Azért választottam őt, mert a többi bújt belefelé az apjába, de az én Csilim nekiesett a libáknak, és körbefuttatta őket az udvaron 2,5 hónaposan :) Azonnal tudtam, hogy ő kell nekem, ráadásul szőrösebb is volt, mint az alomtestvérei. Tuti döntés volt :)))
2015. jan. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezt igazából neked kell tudni, hogy mire kell figyelni, hiszen neked kell a kutya, tehát számodra kell, hogy megfelelő legyen (persze aztán a neveléssel lehet és kell is alakítani, az már más dolog, hogy lehet rosszul is és jól is).


Miután megtörtént a fajtaválasztás, eldőlt, hogy rottweilert szeretnék/szeretnénk. Felhívtam a tenyésztőt, el kellett menni egy beszélgetésre, de már csak 3 kan volt, mert későn hívtam őket, így a neme eldöntetett. A beszélgetésen alkalmasnak találtak minket roti tartására, így egy hét múlva már mehettünk a kölyökért. 3 kan közül választhattunk (ennyi kan volt összesen). Ahogy megláttam őket, rögtön szemet szúrt a legnagyobb, odajött, megszagolt, majd a többi is. A tenyésztő hozott ki nekik játékokat. Az egyik (nagyságban a középső) rögtön rávetette magát, rögtön tudtam, hogy nem ő lesz az én kutyám, hiszen így első rotinak nem akartam a legdominánsabbat/legpörgősebbet elhozni. A másik kettő kicsit óvatosabb volt. A legkisebb odajött, barátkozott, a legnagyobb pedig leült az egyik bokor aljába, elkezdte rágcsálni és közben figyelte az eseményeket. Ahogy őt figyeltem, azonnal tudtam, hogy Ő lesz az én kutyám. Nem érdekelt mit csinál a másik kettő, konkrétan kényszeríteni próbáltam gondolatban magamat, hogy próbáljam már megfigyelni a másik kettőt is, de esélytelen volt, hiszen már percekkel előtte eldőlt a dolog. Kérdezgette a párom, hogy na szerintem... meg kit szeretnék, melyik a szimpatikus, stb... mondtam, hogy nálam már eldőlt a dolog, nem is tudok a többire figyelni se, Őt szeretném.

A tenyésztő bevitte a házba, bementünk, elrendeztük a papírokat, beszélgettünk még egy kicsit és ennyi volt. Akkor derült ki mi a tk-i neve, ezt meg is tartottuk, mert nem tudtunk dűlőre jutni a párommal, a tk-i neve meg amúgy is tetszett. Kaptunk egy kis csomagot otthonra (tápot, játékokat, etető tálat, pórázt, nyakörvet, stb), és elindultunk haza.


Szóval engem elragadott, ahogy ott ült a bokor alatt és szépen csendesen figyelte az eseményeket.


Egy jó tenyészetben egyébként (fajtától függetlenül) viszonylag egyformák az egyedek, tehát lényegében mindegy, hogy melyiket választod. Ilyen apróságok lehetnek, hogy az egyik kicsit pörgősebb, mint a másik, kicsit nyitottabb, stb... Egy jó tenyésztő ugyebár szelektál (a gyenge, fajtájának nem megfelelő egyedet nem hagyja meg), így nem nagyon lehet "rossz" kutyát kifogni.

2015. jan. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.


Páran jól leírták amúgy előttem, hogy a lényeg, hogy a személyiségedhez illő legyen a kutya. Ha nyugisabb vagy, akkor nyugisabbat válassz, vagy fordítva. De ahogy már írtam, azért a nevelés, a szoktatás is befolyásolja a kutya későbbi viselkedését, szóval egy nyugis kölyökből is lehet pörgős kutya később. Nem beszélve arról, hogyha csak a választásnál találkozol a kölykökkel, akkor csalóka lehet a kép, mert lehet, hogy az akkor legnyugisabbnak tűnő kutya egyébként folyton pörög, csak akkor éppen fáradt, vagy valami, de ugyanez fordítva is igaz. Ebben némileg tud segíteni a tenyésztő, hiszen ismernie kell a kölyköket, hogy kb. melyik milyen egyébként.

2015. jan. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ölbe vettem mindet és az egyik képen nyalt.Hat éve van velünk,most itt alszik mellettem az ágyon :)
2015. jan. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hagytam,hogy a kutya válasszon.
2015. jan. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!