Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy border collienak tényleg...

Egy border collienak tényleg napi 4 óra intenzív foglalkozásra van szüksége?

Figyelt kérdés

A show vonalú egyedeknek is?

Ezek szerint csak az tarthat bc-t akinek van ennyi ideje munka,tanulás stb mellett?



2015. jan. 10. 18:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%
Na ez engem is érdekelne, mert amikor azt mondom, hogy 16 éves vagyok és bordert szeretnék, akkor egyből azzal jönnek, hogy nemsokára egyetem vagy mehetek dolgozni, és akkor nem lesz rá időm. Akkor ennyi erővel csak az tarthat, aki magával tudja vinni, eltartják stb. :D
2015. jan. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Ezek az órák, percek nincsenek kőbe vésve, eleve egyede is válogatja, hogy mennyi foglalkozást igényel és az se mindegy, hogy miből áll a "foglalkozás", egy botot dobálsz a kihalt kutyafuttatóban a város közepén, erdőben kirándulsz, úsztatod, agilityzel vele, trükköket tanítasz, vagy terel.


Senkinek nincs minden áldott nap 4 órája a kutyájára, bárki lehet beteg, lehet hirtelen sok dolga, a kutya nem fog felrobbanni, ha egyik nap csak 3, vagy akár csak 1 órát van vele aktívan foglalkozva.


Ez a 4 óra iránymutató, annyit jelez, hogy a border collie a(z egyik) legnagyobb mozgásigényű fajta és nem csak mozgásra, hanem valódi feladatokra is van szüksége. Szerintem nem városi kutyának való, a panelek közti tereken eleve nem lehet annyi programot csinálni vele, amire szüksége van. A border collie nem csak egy kutya, hanem egy hobbi, egy sport, egy elhivatottság. Ha nem érzed úgy, hogy a legnagyobb foglalkozás igényű kutyára van szükséged válassz más fajtát!

2015. jan. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Egyes, te sok más hülyeséget is mondtál.

Kérdező, ez erősen egyedfüggő, általában a show-vonalúak nyugodtabbak. De azt tudnod kell, hogy ez a fajta még ma is munkakutya, arra van kitalálva, hogy reggeltől-estig dolgozzon. Nagyon le kell fárasztani, különben lefárasztja magát, de az neked nem fog tetszeni.

2015. jan. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#3

Mi más hülyeséget mondtam? :D Azt se tudod, hogy ki vagyok...már bocs.

2015. jan. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Annyira talán nem, de szerintem másfél-két óra minimum kell nekik. Mondjuk legyen egy óra a nagyon nyugisaknak, ha okosan osztod be, és hétvégén döglésig hajtod kirándulás közben.

Én azt mondanám, hogy egy órácska séta, fél óra tanulás meg fél óra valami aktív mozgás, és akkor oké. Esetleg ezekből lehet naponta csak kettőt válalasztani, ha elég a kutyának, akkor csak másfél óra.


Összehasonlításképpen: a pitemnek a minimum egy 40-50 perces aktív séta labdázással. Ettől nem elfárad, csak normálisan kezdi érezni magát, és nyugton marad, ha elmegyek itthonról. És akkor még az agyát nem különösebben vettem igénybe. Amúgy egy másfél órás séta után (amiből 30 perc sprintelve labdázás meg 20 perc klikkerezés) dől ki nagyjából - nem így kezdte, de edzésbe jött. Egy bc meg egy pöttyet jobban pörög, mint a pit, energiatakarékosabb, nehezebben fárad el, és nem csak szereti a szellemi kihívást, hanem szüksége is van rá.


De nem egészen értem, mit kell ezen kattogni, meg számolgatni az órákat. Aki nem akar intenzíven foglalkozni meg sportolni a kutyájával, és már jó előre nyűgnek érzi az egészet, meg azt nézi, hogy hogy fogja belepréselni az idejébe, az válasszon más fajtát, vagy keveréket, bőven van miből válogatni.

2015. jan. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Az enyém show vonalú és simán kell neki a 2 óra terelés folyamatosan 5 perces pihenőkkel majd estére újra megtelik energiával és akkor jön az agility,engedelmességi,trükkök.
2015. jan. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
3%
bármilyen kutyát lefárasztok max 1 óra alatt, hogy csak dülöngél!
2015. jan. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6%
föltéve, hogy kellően aportos.
2015. jan. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
Jah amennyiben az egy mopsz és nem egy border
2015. jan. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez a 4 ora ninden komoly borderes szerint, akivel eddig beszeltem, hulyeseg. Annak kell a napi 4 ora, aki keptelen normalisan lefarasztani a kutyajat. 2-2,5 ora eleg kell, hogy legyen. Rengeteg embernek van bordere munka, csalad, suli mellett.
2015. jan. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!