Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie vagy Husky?

Lipusz Eszter kérdése:

Border Collie vagy Husky?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemtudok dönteni a két fajta között. Hobbicélra szeretnék választani a kettő közül. Melyiket ajánljátok jobban? Köszönöm.



2015. jan. 10. 19:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%

Én biztos hogy a Husky-t választanám, imádom meg minden, olyan cuki

(Ki is van plakátolva vele a szobám :D)

2015. jan. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Te mit tudsz nyújtani a kutyának? Kertesben vagy panelban laksz? Van másik kutyád? Mennyi időd lenne rá?

Ha ezekre válaszolnál, könnyebben tudnánk segíteni választani.

2015. jan. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%

Egy border kb. "lelőhetetlen", főleg ha munkavonalas, szóval nekem nem kellene, meg amúgy sem tetszik.


A husky is sok foglalkozást igényel, de számomra ő sokkal szimpatikusabb.


Persze neked kell tudni, más igényeik vannak.

2015. jan. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Ha ezek között nem tudsz választani, akkor vagy magadat, vagy a fajtákat nem ismered még elég jól. Ég és föld a kettő.

Ajánlani meg nyilván nem tudjuk egyiket sem, mert nem ismerünk, nem tudjuk, hogy hozzád melyik passzolna jobban. Ezt neked kell tudnod :)

2015. jan. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Mit tudsz neki nyújtani?
2015. jan. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mennyit tudnál foglalkozni vele egy nap (séta, tanulás, játék stb.)?
2015. jan. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

olyan cukiii....na ettöl a mondattol akadok ki, meg a hobby célra venném. tudod mikor.


oylan cukibol kerül sok a menhelyre mert elöbb utobb megnöl.

elször is. HOva vennéd? kertes házba e,?tudod e mik a fajta jellemzöi? mennyi mozgás kell neki? milyen célall vennéd.


ezek pont olyan fajták amikkel több ora foglalkozás kell

2015. jan. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hatalmas nagy kertes házunk van, minden nap eltudnám vinni sétálni, tanítgatnám stb.. Tisztába vagyok a jellemzőikkel, és igen, tudom hogy egy Border Collie több mozgást igényel. De szerintem a Border Collie mellett döntök, kiskoromban is mindig az volt az álmom, hogy lesz egy Colliem. És csakis csak törzskönyveset vagyok hajlandó venni. Köszönöm mindenkinek!;) (Ja és az utcánkban van egy kutyaiskola, szóval én most nagyon jól járok:D)
2015. jan. 11. 09:43
 9/11 anonim ***** válasza:
A husky mozgasigenye nem feltetlenul kisebb a borderenal, mimdketto munkakutya. Viszont tenyleg nem igazan lehetsz tisztaban a dolgokkal, ha nem tudsz valasztani. Dontsd el, mi kell: egy makacs, dominans szanhuzo, eros vadaszosztonnel, vagy egy gazdacentrikus juhaszkutya? Eg es fold a ketto jelleme. Aki a borderert van oda, az a huskyert nem fog rajongani es viszont. Egyik sem eppen hobbira valo es foleg nem gyereknek.
2015. jan. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Rottweileres Gazdi ***** válasza:
0%
Mind 2 kutyának hatalmas mozgás igénye van szóval panelba csak kínzás lenne az élete de ha kertes vagy családi házban laksz akkor border collie egy huskynak klímázni kell a melegben szóval egész nyáron :) Border collie ebből a szempontból jobb attól mert a husky szép kutya nem ezen múlik ...
2015. jan. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!